Aşk Acısından Kurtulmak – Ayrılık Acısından Nasıl Kurtulabiliriz?

Posted by on Haziran 4, 2013 in Aşk Acısından Kurtulmak - Ayrılık Acısından Nasıl Kurtulabiliriz?, Genel | 0 comments

Aşk Acısından Kurtulmak – Ayrılık Acısından Nasıl Kurtulabiliriz?

Aşk Acısından Kurtulmak – Ayrılık Acısından Nasıl Kurtulabiliriz?

Ayrılık bazen kaba bir şekilde gerçekleşir, bazen arkadaşça. Ayrılık, sebep ne olursa olsun, ilişkinin taraflarından en az birinin artık birlikte yürümek istemeyişidir. Bir aşk ilişkisini kaybettiğinizde, yoğun bir baş ağrısı ve stres ile dolu bir dönem’e girebilirsiniz. Eğer Aşk Acısından Kurtulmak için, size yardım edecek ve bu konuda size yeni bakış açıları kazandıracak birini arıyorsanız, doğru sayfadasınız. Aşağıdaki satırlar size yardımcı olacaktır.

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Tavsiyeler  

Ayrılığın negatif etkisi altına girmeden, her şeyi enine boyuna düşün. Ayrılık” sebepleri üzerine makul bir şekilde düşünün. Bazen ortada önemli bir sebebin var olduğu görülmez. Böyle olsa bile, şunu söyleyebiliriz ki, kesinlikle böyle bir sebep vardır ve hatta muhtemelen sebepler birden fazladır. Eski Sevgilinizle bir süre beraber iyi bir zaman geçirmiş olabilirsiniz, fakat sonradan yaşamdan beklentilerinizin farklı olduğunu görmüş olabilirsiniz. Sonra da şu ya da bu sebepten dolayı ayrılmış olabilirsiniz. Böyle durumlarda erken ayrılmak daha iyidir. İki kişi bir ilişki yolculuğuna çıkar. Fakat bu ilişkinin bitişi için, sadece birinin uyumsuzluk gösterişi yeterlidir. Eğer ayrılık sebeplerini çözerseniz, Aşk Acısından Kurtulmak sizin için kolaylaşırken, gelecekte yaşayacağınız bir aşk ilişkisi için yanlış adım atmak da zorlaşacaktır.

Ayrılmak için karar verdiğinizde, ‘Aşk Acısından Kurtulmak’ istediğinizde yeniden düşünmeden uygulayın. Eğer ayrılmak sizin kararınız olduysa, şunu devamlı olarak zihninizde tutun ki, eğer beraberliğiniz ile ilgili sadece iyi zamanlarınızı hatırlarsanız, kısa zamanda ayrılık sebeplerini unutabilirsiniz. Eğer kararlar size ait değil idiyse bile, bunları ikinci bir kez düşünmeğe çalışmayın. Ayrılık olayından sonra en sık yapılan hatalardan biri, romantik bir ruh haline bürünmek ve ilişkinin sadece iyi yanlarını öne çıkararak, ilişkinin kötü yanlarının aslında o kadar da kötü olmadığı konusunda kendini ikna etmeğe çalışmaktır. Eğer ayrılık öncesinde sevgiliniz sizin bu tür düşüncelere sahip olduğunuzu anlarsa, kesinlikle ayrılmak istemeyebilir. Bu yüzden kendinizle bu oyunu oynamayın. Durumu kabullenin ve önünüze bakarak ilerleyin.  

Ayrılık sonrası kendi kişisel alanınızı koruyun. Ayrılık sonrası arkadaş kalmağa karar vermiş olsanız bile, ayrılık gününden itibaren mümkünse onunla kesinlikle görüşmeyin. Bu birbirini görmemek anlamına gelir. Birbirinin çevresinde olmamak anlamına gelir. Birbirinin ailelerinin çevresinde olmamak anlamına gelir. Telefonla görüşmemek, e-posta göndermemek anlamına gelir. Aşk Acısından Kurtulmak için bunları uygulamalısınız. Eğer Eski Sevgiliniz sizi inandırıcı sözler söyleyerek inandırmağa, ikna etmeğe, razı etmeğe çalışırsa, kendinize samimi bir şekilde şunu sorun: “Acaba beni neden arıyor?” Acaba onu gördükten sonra, geçmiş ile ilgili sorununuz hafifleyecek mi? Buluştuktan sonra tekrar onu yaşamınızdan çıkartabilecek misiniz, yoksa bu daha zorlaşacak mı? Dolayısıyla böyle durumlarda buluşsanız bile, süresini kısa tutun ve medeni olun.

 

Yaşadığınız Aşk Acısı ve Ayrılık Acısı ile başa çıkmayı öğrenin. Bazen kafanız karışabilir ve düşüncelerinizin dağınık olduğunu fark edebilirsiniz. Bunda bir sorun yoktur. Önemli olan hatalarınızdan ders çıkarışınız ve sorumluluğu kabul edişinizdir. Diğer yandan, kendinizi iyi bir insan olarak kabul etmeniz de gerekir. Elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı düşünebilirsiniz. Hata yapan kişinin siz olmadığını düşünebilirsiniz. Sorumluluğu reddetmek de doğaldır, fakat sorumluluğu üstlenmek geçmişten kurtulup geleceğe doğru yürümek için, Aşk Acısından Kurtulmak için anahtardır.

Ayrılık sonrası içinizde büyüyen öfke ve nefret ile ilgilenin. Bazen insanın içindeki öfke öyle kabarır ki, insan çılgına döner ve ancak çığlık atmak onu rahatlatabilir. Hissettiğiniz öfkenin miktarı, sizin kendinize, insanlara, olaylara ve durumlara gösterdiğiniz tepkinin şiddetine göre belirlenir. Yıllarınızı boşa harcattığını düşünerek Eski Sevgilinize yönelik kırgınlık, küskünlük ve kinle dolabilirsiniz. Bazen ayrılığın kaçınılmaz olduğunu anlayabilirsiniz. Bazen kendi başarısızlıklarınızın işaretlerini farkedebilirsiniz. İçinizde kendinize yönelik büyük bir öfkenin farkına varabilirsiniz. Böyle anlarda hissettiğiniz negatif duygulara bağlanmayın, onları “bırakın gitsinler.” Meditasyon Eğitimleri’nde kullanılan tabirle “Let it go” yapın. Eğer şu anda bir şeyi değiştirecek güce sahip değilseniz, boş yere zamanınızı ve enerjinizi harcayarak kendinizi harap etmeyin. Hayatta yapabileceğiniz çok daha olumlu şeyler var. Duygularınızı ve enerjinizi onlara yönlendirin. Bazen “Aşk Acısından Kurtulmak” için, Eski Sevgilinizden nefret edeceğinize, nefret duygusunu içinizden atıp sevgi duygusunu yerleştirebilirsiniz. Özellikle bunun için hazırlanmış meditasyonları yapabilirsiniz. O zaman kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Beden Dili, NLP ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Yusuf Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, “Aşk Acısı” ya da “Ayrılık Acısı” çeken genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

ask_acisindan_kurtulmak

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir