Aşk Acısından Kurtulmak için 7 İpucu

Posted by on Haziran 20, 2012 in Aşk Acısından Kurtulmak için 7 İpucu | 6 comments

Aşk Acısından Kurtulmak için 7 İpucu

Aşk Acısından Kurtulmak için 7 İpucu

Aşk acısından kurtulmak için 7 İpucu, henüz daha yeni sevgilinden ayrılmış ve başlangıç döneminin verdiği o çekilmez acıyı çabuk bir şekilde atlatmak isteyenler için hazırlanmıştır. Aşağıda verilen önerileri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırsan, acılarından çabuk bir şekilde kurtulacağını göreceksin.

Gelelim Aşk Acısından Kurtulmak İçin 7 İpucuna

1. Duygularına Karşı Gelme

Aşk acısın kurtulmak için yapabileceğin en iyi şey duygularına izin vermelisin. Ayrılıktan sonra yaşanan aşk acısı ve üzüntü gerçekten can sıkıcı oluyor. Tam bu noktada duygularına bilinçli bir şekilde izin vermek içinde bulunduğun karmaşadan hızlıca kurtulmanı sağlayacaktır. Bu süreci atlatmak güç ve cesaret ister fakat şunu bilmelisin ki bu süreci göze almamak sana daha uzun süreli acı verecektir.

Ayrılık sonrası çektiğin acıyla yüz yüze gelmek çok önemlidir, duygularını bastırmak en kötü durumlarda seni depresyona sokabilir.

2. Dikkatini Dağıtmak Çözüm Değildir

Aşk acısı içinde olmanı göz ardı etmek ve dikkatini farklı yerlere çekmek sana yardımcı olmayacaktır, aksine içinde bulunduğun acılı durumu daha uzun bir döneme yayacaktır. Maalesef aşk acısı çeken birine genelde söylenen şu olur; dikkatini dağıt ve başka şeylere yoğunlaş. Buna kanma! Acını yaşamaktansa dikkatini dağıtman depresyona düşmenin ana sebeplerinden biridir.

duygusal yaraları iyileştirmek

3. Spor Yapmak Morali Düzeltir

Acılarınla baş başa kalıp kendini kötü hissettiğinde spor yap, göreceksin ki sana iyi gelecektir. Aşk acısından kurtulmak için Spor yapmak insanın ruhunu geliştirmeye yardımcı olur. Ruhunu geliştirmekle birlikte endorfin sağlayarak mutluluk hormonlarını tetiklersin, bu duyguyu daha önce yaşamış olabilirsin. Bunu yapmak için kendini zorlamana gerek yok birkaç gün aralıklarla yarım saat hareket etsen yeterli olacaktır, hoşlandığın aktiviteler yap.

4. Eski Sevgilinden Uzak Dur

Onunla iletişime geçmek yerine acılarınla baş başa kalıp kendini toparlamaya yoğunlaşmak daha faydalı olacaktır. Özellikle ayrılığın ilk günlerinde eski sevgilinle temas halinde olmak acı verici duyguların daha da yoğunlaşmasına sebep olacaktır. Buda kendini toparlama sürecini uzatacaktır. Acılarına aşırı yüklenmek yerine ayrılığın ilk haftalarında ilişkini tamamen keserek ondan uzak durmalısın.

5. Eski Sevgilini Hatırlatacak Her Şeyi Kaldır

Sadece ondan uzak durmak acılarını tetiklemeyecektir, geride kalmış ilişkinizi hatırlatacak hediye veya birlikte gezdiğinizde almış olduğunuz bir eşya da sana zor anlar yaşatacaktır. Bu eşyaları kaldırmak ne kadar zor olduğunu biliyorum fakat acılı günleri hızlıca geride bırakmak için önemli. Özellikle evinde eski sevgilini hatırlatacak hiçbir şeyin kalmamasına özen göstermelisin, mobilyaların yerini değiştir farklı bir ortam yarat onu hatırlatacak bazı eşyaları kaldır. Tüm bunlar kendini toparlamaya yardımcı olacaktır.

6. Çikolata

Çikolatanın aşk acısına iyi gelen bir besin olması gerçekten doğru. Çünkü çikolata tüketerek mutluluk hormonunu etkileştiririz ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Fakat çikolata ve tatlılar zor durumlarda sadece tamamlayıcı olarak kullanılmalıdır. Sadece çikolata tüketerek acılarınızdan kurtulmak mümkün olmayacaktır.

7. Arkadaş Desteği

Ciddi bir ilişkide ayrılık yaşadıktan sonra arkadaşlarınla temas halinde ol, bu önemlidir. Ayrılık sonrası aşk acısı yaşayan erkek ve kadınlarda kendi içlerine kapanarak dış dünyadan soyutlandıkları sıkça karşılaşılan bir durumdur. İnsan yalnız olduğunda daha çok düşünür, arkadaşlarınla vakit geçir ve onların desteğini al. İçinde bulunduğun duyguları anlamaya çalışmanda yardımcı olacaktır.

Onu Tekrar Kazanmak için Aşk Acısından Kurtulmalı mıyım?

Aşk acısı içinde olup tekrar eski sevgilini geri kazanmak istiyorsan öncelikle aşk acısından kurtulmak gerekiyor. Kendini toparladıktan sonra daha sağlıklı hareket edebilir ve ancak bu şekilde eski sevgilini kazanma yolunda stratejik ilerleyebilirsin. Eski Sevgilini geri kazanmak için mutlaka ne yaptığını bilmeli ve stratejik ilerlemelisin, bu konuda http://eskisevgiliyiyenidenkazanmak.com sitesini incelemeni tavsiye edebilirim.

Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek

NLP uzmanları kişisel gelişim konularında derinlemesine araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Biz bu yazımızı yayınladıktan sonra NLP kanadında neler yapıldığını araştırdık. Kişilerin kendi kendine anlam vermekte zorlandıkları pek çok başlığı NLP uzmanları ele alarak yol gösteriyorlar. “Yaşam Koçluğu” gibi meslekler çağımızın etkili meslekleri haline geldi. İnsanlara kılavuzluk ederek “Yaşananları Anlamlandırmak” için çaba sarf ediyorlar. Cengiz Erengil ve Ahmet Yusuf Özbilen, Kişisel Gelişim arenasında “Beden Dili” ve “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” kitaplarından sonra yeni bir kitabın altına daha imza attılar. “Aşk Acısından Kurtulmak – Duygusal Yaraları İyileştimek” ismini taşıyan bu yeni kitap “Duygular” ile ilgili bilmediklerinize ışık tutuyor. Ne olduğunu bilmediğiniz bir şeyi tamir edemezsiniz. Aşk acısı çekiyorsanız ya da duygusal olarak kendinizi anlayamıyorsanız bu e-kitabı okumanızı tavsiye ederim. Aşk Acısından Kurtulmak e-kitabını incelemek ve yorumları okumak için buraya tıklayın.

Benzer Konular:

6 Comments

  1. burada yazılanlar gercekten çok doğru bugün sevgilimden ayrıldım ve bu yazıları okuduktan sonra kendime güvenim arttı şuan çok daha iyiyim üzlmesi gereken ben değilim hersey zamanla gecicek artık bunu biliyorum

    • bn hergün içimi boşaltıyorum duygusal şarkılar diniyom ya ama gerçekten hiç beklemezdim

  2. güzel yazı ve güzel tespit olmuş teşekkürler

  3. beni hiç aramıcak onu biliyorum zaten bekleyip geri kazanmak boşa

  4. Daha dün ayrildim ve benim icin hersey bastan baslicak.. Ama yazilanlari tek tek yapicam bakalim ne olacak.

  5. ben ask acisinda kurtuldum simdi sevgiliyi geri almmam gerek.herkese basarilar

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir