Aşk Acısından Kurtulmak – Mutlu Olmaya Bakmak

Posted by on Haziran 4, 2013 in Aşk Acısından Kurtulmak – Mutlu Olmaya Bakmak, Genel | 0 comments

Aşk Acısından Kurtulmak – Mutlu Olmaya Bakmak

Aşk Acısından Kurtulmak – Mutlu Olmaya Bakmak

“Aşk Acısından Kurtulmak – Mutlu Olmaya Bakmak” adlı bu yazı, “Aşk Acısından Kurtulmak – Verdiğiniz Kararı Uygulamak” adlı yazının devamı niteliğindedir.

Bir ilişki sona erdiğinde, ayrılık gerçekleştiğinde insan yoğun bir baş ağrısı ve stres ile dolu bir dönem’e girebilir. Sevgiliniz ile yaşadığınız deneyimler, duygular ile birlikte içinizde İçsel Temsiller olarak kayıtlıdır. Geçmişte yaşadığınız her anıyı hatırlamak, NLP Eğitimleri’nde kullanılan dil ile bir çapayı ateşlemek gibidir. Eğer Aşk Acısından Kurtulmak için, size yardım edecek ve bu konuda size yeni bakış açıları kazandıracak birini arıyorsanız, doğru sayfadasınız. Aşağıdaki satırlar size yardımcı olacaktır.

Eski Sevgiliyi Unutmak

Size eski çatıştığınız günleri hatırlatan nesneleri ortadan kaldırın. Eski Sevgilinizi hatırlatan birçok şey olabilir. Bir Chris de Burg CD’si, bir yasemin kokusu, birlikte oturduğunuz bir kafe… Ayrılık yasını tuttuğunuz, Aşk Acısından Kurtulmak istediğiniz dönemde, bunların sizi etkileyişine izin vermeyin. Çok mutlu olduğunuz anları hatırlatıp, şimdi size acı vermelerine izin vermeyin.

Sevgiliniz ile yaşadığınız deneyimler, duygular ile birlikte içinizde İçsel Temsiller olarak kayıtlıdır. Geçmişte yaşadığınız her anıyı hatırlamak, NLP Eğitimleri’nde kullanılan dil ile bir çapayı ateşlemek gibidir. Geçmişte yaşadığınız mutlulukların, bugün o kişi ile o  deneyimleri yaşayamadığınız için sizi mutsuz etmelerine izin vermeyin. Zihninizin şuurlu yanı, farkında olmadan da, şuuraltı yanın işlediğini ve çağrışımlar ile hareket ettiğini unutmayın.

Eğer eskiden sevgiliniz ile birlikte oturduğunuz evde şimdi siz yalnız oturuyorsanız ve Aşk Acısından Kurtulmak istiyorsanız, evin salonunu ve bütün odalarını dolaşarak size mutsuzluk yaşatan eşyaları bir kutuya doldurun. Sonra her birine odaklanın ve dikkatle bakın. Örneğin, ayrılık sonrası sevgilinizin size armağanı olan bir eşya, belki evinizde bir kenara atılmış durmaktaydı. Şimdi siz onu karşınıza alıyorsunuz ve ona bilinçli olarak bakıyorsunuz. Bu sizin karın bölgenizde bir enerji hareketi yaratabilir. Eşyaların bedeniniz üzerindeki etkilerin keşfedin. Bedeninizi ve şuurunuzu negatif çapalarınızı tetikleyen unsurlardan temizleyin.

Sevgilinizin size hediye ettiği bir saat, size ilişkinizin iyi yanlarını hatırlatıyorsa, ayrılık sonrası dönemde bunu kullanmakta hiçbir sakınca yoktur. Fakat bir süre geçtikten sonra, bu saati de kullanmayabilirsiniz. Böylece kendi zamanınızı ve kendi alanınızı genişletmiş olursunuz. Sonra bu tür şeyleri doldurduğunuz kutuyu, başka bir kutuya koyarak gözünüzün önünden ve zihninizden kaldırıp atabilirsiniz. Aşk Acısından Kurtulmak için size yardımcı olacaktır.

Yaşamınızın başka alanlarında mutlu olmaya bakın. Arkadaşlarınızla ve onların aileleriyle birlikte zaman geçirirken mutlu olun. Müzik yapan arkadaşlarınızla birlikte müzik yaparken mutlu olun. Her ay ilişki ve aşk üzerine yazılmış, çok satan romanlardan birini alıp okuyun ve mutlu olun. İlişkinin yaşamın bir parçası olduğunu kendinize hatırlatın. Kişisel zevkinize göre yaşamaktan mutlu olun. Yaşam Koçlarının dediği gibi, Aşk Acısından Kurtulmak ve ayrıldığınız kişiden intikam almak istiyorsanız, mutlu olun.

fitness

Aktif kalın. Ayrılık sonrası dönemde her gün düzenli bir şekilde bedeni ile egzersiz yapan insanların duygusal sağlığı iyileşir ve depresyon riski azalır. İnsanın zihni egzersiz yaparken, negatif düşüncelerden uzaklaşır. ‘Burada ve şimdi’ye gelir. Bu yüzden evinizden çıkın. Deniz kenarında yürüyüş yapın, bir jimnastik salonuna üye olun, kısa bir vapur seyahati yapın. Bir arkadaşınız da size katılabilir. Yürüyüş yaparken, attığınız her adımda öfke ve üzüntünün sizden biraz daha uzaklaştığının hayalini de kurabilirsiniz. “Aşk Acısından Kurtulmak” sizin için mümkün olabilir.  

Negatif duyguları bırakın. Kalp kırıklıklarını, pişmanlıkları ve nefreti içinizde taşımak hiçbir yarar sağlamaz, anlayın. Ayrılık dolayısıyla Eski Sevgiliniz ile ilişkiniz artık bitmiş olsa da, Aşk Acısından Kurtulmak isteseniz de, sevgilinizle olan ilişkiniz biricikti ve çok özeldi. Bunun için kendinizi tebrik edebilirsiniz. Çünkü cesur davrandınız, risk aldınız ve ona aşık oldunuz. Ve şu anda, aşkınız zaman dışı bir yerde olsa da, yine de kendinizi cesaretlendirin. Çünkü yakında yeniden aşkı yaşayabilirisiniz.  

Ayrıldığınız sevgilinizin negatif yanlarını kendinize hatırlatın. Örneğin, saçını bazen nasıl gülünç bir şekilde taradığını hatırlayın; dişlerini fırçalamadığını hatırlayın; doğum gününüzde size hediye almadığını hatırlayın; suratının hiç gülmediğini hatırlayın; arkadaşlarınızın yanında sizi nasıl küçük düşürdüğünü hatırlayın. “Aşk Acısından Kurtulmak” istediğinizi hatırlayın.

Beden Dili, NLP ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Yusuf Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, “Aşk Acısı” ya da “Ayrılık Acısı” çeken genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

ask_acisindan_kurtulmak

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir