Ayrılık Acısını Dindirmek Senin Elinde

Posted by on Mayıs 18, 2012 in Ayrılık Acısını Dindirmek Senin Elinde | 0 comments

Ayrılık Acısını Dindirmek Senin Elinde

 Ayrılık Acısını Dindirmek Senin Elinde

Ayrılık acısını dindirmek senin elinde! „Bu da nasıl oluyor?“ dediğini duyar gibiyim. Biliyorum, ayrıldığın sevgilini, hayat arkadaşını ya da eşini tekrar kazanmak istiyorsun, ama acılar içinde kıvranıyorsun aynı zamanda. Aslında ne yapacağını da pek bilmiyorsun. Sadece ayrılık ateşi seni kasıp kavuruyor, değil mi? Sanırım bu konuda sana yardımcı olabilirim. „ Ateş düştüğü yeri yakar.“ Bilirsin.

Hangi durumda olursan ol, herşeyden önce kendini geri kazanmalısın. Ne demek istediğimi anlıyor musun? Güçlü olmayan, ağlayan sızlayan, derdini unutmak için sigara, içki vb. uyuşturuculara başvuran biriysen eğer, önce bunlardan kurtul güzel insan. Kısa aralıklarla rahatlıyor, eskisinden daha da bitkin bir şekilde yine onlara sarılıyorsun değil mi? Gün güne de hem sağlığın, hem kendine güvenin azalıyor.

Ayrılığın acısı bir türlü dinmek bilmiyor…

Belki sen bunların hiç birini yapmıyorsun, ama eminim ağlayıp sızlıyorsun yine bir şekilde. Belki de kendini toplumdan soyutluyor, yemeğe içmeye veriyor, arkadaşlarından uzaklaşıyor, depresyon denen hastalığın pençesine teslim ediyorsun kendini. Tam aksi de olabilir. Kendini insanlara karşı güçlü göstermeye çalışıyor, yanlız kaldığın anlarda ise kendini yıpratmaya devam ediyor olabilirsin. Gecenin koynunda ayrılık acısı dinmek bilmeden depreşiyor, zerrelerini delip geçiyor. Bundan eminim.

Hangi durumda olursan ol. Bunalımlardaysan eğer, kimseyi geri kazanma şansın olamaz. Bir düşün; kendisine faydası olmayanı kim ister? Hem, kendisine faydası olmayanın kime faydası olur? Kendine gelmeli, eskisinden daha güçlü olmalısın her bağlamda. Kötü alşıkanlıklarından kurtulmalı, vücüduna ve zihnine sahip çıkmalısın. İnan ki senin durumunda olan her can ancak böyle yaptığı zaman sağlıklı düşünmeye başlamış, sonuçta kazançlı olmuştur. Bir an önce ayrılık acısını dindirmeli, acıları bala çevirmelisin.

Bir iki örnek vermek istiyorum:

Diyelim ki, aklın fikrin ayrıldığın kişide. Ona kavuşmak, onunla yine birlikte olmak arzusuyla kıvranıyorsun. Peki aynı hisleri karşındaki yaşıyor mu? Seni arıyor mu? Aramak istese de senin davranışlarından, alışkanlıklarından bıkmış olamaz mı? Herpsi mümkün, ama bunların hepsi birer düşünce… Gerçek olan şu an ayrı olmanız ve ondan bir haber alamıyor olman. Ne değişecek üzülmekle? Kendini yıpratmakla? Hiç bir şey. İşte o anda yapacağın ilk iş ne biliyor musun? Bambaşka bir konu bulmak. Ne olabilir bu sence? İlgi duyduğun her konu. Ancak senin gelişmene, doğruya, güzele koşmana yardım edecek her konu… Bir başkasına zarar vermeyecek her işi yapabilirsin. Kütüphanaye git mesela. Ya da doğada yürüyüş yap; Yaradan’ın yaratıklarıyla konuş. Dinlenmiş, bol bol öksijen almış beyninle evine dön. Seni geliştirecek bir eseri okumaya başla. Bunları yapacak zamanı kesin bulabilirsin. Mazeretlere kaptırma kendini lütfen, olur mu? Ayrılık acısı aklını başından alabilir. Aklını kullanabilirsen bunu lehine çevirebilirsin. Sevgilinden ayrı kaldığın zamanlarda üetken olmayı denemelisin. Yeni uğraşılar ayrılk acını unutturacak, kendini yeniden keşfetmeye başlayacaksın.

Ayrılık acısı çekerken etrafını incelemeyi ihmal etme

Etrafını incelemeyi ihmal etme aynı zamanda. Terkedilmiş onca insan göreceksin. O kadar çok ki… Ayrılık acısı onları esir almış…Tüm bunlar sana güç versin. Yalnız değilsin. Yapacağın tek şey tekrar güçlü olmayı başarmak. Bu da kendini sevmekle gerçekleşir. Kavgacı, kırıcı, alıngan insanları izle! Kendinden izler görüyor musun? Dürüst ol! Eleştir kendini. Ayrılık acısına boyun eğmiş kişileri çok iyi incele, kaybettikleri zamanı, sağlığı, verimliliği gör. Onları ayna yap benliğine ve tam aksini başar. Ayrılık acısına kurban gitme olur mu?

Bak canım, sevdiğini tekrar kazanmak o kadar da önemli değil biliyor musun?  Sen önemlisin. Herşeyin başı sensin. Eşini, sevdiğini, hayat arkadaşını geri kazanmanın en başında öncelik senin sağlıklı biri olmandır. Sakın kızma bana, seni suçlamış değilim. Yaşanmışlıklar ayrı ayrı olsa da, neticeleri  yalnız kalmaktır. Bitkin ve bitap düşmektir. Ayrılık acısı yer bitirir insanı. Doğada harikalar var. Ara! Bul! Ve önce kendini bağımlı olmaktan kurtar! Kendine dön, yüce Yaradan’ın, seni koruyucu şemsiyesinin altına alması için dua et. Göreceksin, teslimiyet sana mücizelerle güç verecek. Ardı sıra mücizeler yaşayacaksın. Ayrılığın acısını hiç çekmemişe döneceksin. İnan bana!

Kendini toparlamaya, sağlıklı ve güçlü bir birey olmaya hazır mısın? Hangi yaşta olursan ol, farketmez. Başladığın her noktada kendini yeni doğmuş olarak gör. Yeniden öğrenmeye, keşfetmeye başla canım. Başarının sırrı kendini tanımaktadır. Sevdiğinle devam edceceksin belki bir gün yaşamına, veya sevdiğin olmayacak yanında, ama kendine güveni olan, sağlıklı, başarılı bir birey olarak yerini alacaksın toplumda. Önemli olan da bu değil mi? Hiç belli olmaz, güçlendiğini gören sevgili bir bakmışsın sana dönecek. Seninle birlikte olmak isteyecek de sen dönmeyeceksin bıraktığın noktaya.

Buraya kadar okuduğuna göre sana güveniyorum. Ayrılığın acısından kurtulacak, başarılara koşacaksın. Yaşanılan her olumsuzluk; aydınlıkların sinyalidir de bizler bunun çok geç farkına varır, hikmetleri göremeyiz. Sen gör ama, tamam mı?

Ayrılık acısından kurtularak ilişkini kurtarabilirsin. Bu konuda profesyonel yardıma ihtiyacın olursa sana eski sevgiliyi geri kazanın garantili yolları e-Kitabını önerebilirim.

Benzer konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir