Ayrılık Nedenleri

Posted by on Şubat 17, 2012 in Ayrılık Nedenleri | 0 comments

Ayrılık Nedenleri

Ayrılık Nedenleri – İlişki sadece sevgiye dayanan bir kavram değildir. İlişkide temelin sağlam olması gerekir. Tek başına bir sevgi yeterli değildir. Eğer ilişkide saygı yoksa ilişkinin temeli çok zayıf demektir. Beraber kaliteli vakit geçirememe ayrılıkların en önemli sebeplerinden biridir. Çiftler beraber kaliteli vakit geçiremediğinde birbirlerine olan ilgileri azalır çok güçlü bir duygu olan kıskançlık da ilişkileri olumsuz yönde etkiler aşırı sevgi de çoğu zaman ayrılık getirir.

Sırasıyla Ayrılık Nedenleri

Neden 1: Uyumsuzluk

Eşlerin birbiriyle uyumu çok önemlidir. Uyumsuzluk ayrılık sebeplerinden biridir. Mesela çiftlerden biri ilkokul mezunu diğeri üniversite mezunu, biri müzeye gitmekten, kitap okumaktan, klasik müzik dinlemekten hoşlanıyor diğeriyse tam tersi bunlardan hoşlanmıyor, vs.

Neden 2: Parasal Sorunlar

Ayrılık Nedenleri Nedir

Ayrılık acı verir…

Maddi sorunlar birçok çiftin ayrılmasına sebep olabiliyor. Kimi zaman bu durumu birlikte aşabiliriz diye düşünülse bile her zaman işe yaramayabilir. Her durumda parasal sorunlar genellikle çatışmaya yol açar. Eşlerden biri artık maddi sıkıntıya tahammül edemez ve ayrılık düşüncesine sürüklenir. Ayrılınca bütün sıkıntılardan kurtulacağını düşünür belki de.

Neden 3: Sadakatsizlik

Ayrılma nedeninin en önemli ve en geçerli sebebidir sadakatsizlik, aldatılan birçok kişi asla bağışlamaz ve unutamaz. Bu kişiler için ayrılmak tek çözümdür.

Kadınlar için Ayrılık Nedenleri

  • Şiddet – kadınların terk etme sebeplerinin başında şiddet gelir. Fiziki ya da sözlü hiç fark etmez. Böyle bir durumla karşılaştığında kadın çok sevse de terk eder.
  • İhanet – kadınlar ihanete uğradığında, aldatıldıklarında, bazen affedilseler de ihanet tekrar edince, kadın kendi kendini daha fazla kandıramaz, avutamaz ve terk eder.
  • Kıskançlık – kadın, kıskançlık yapan erkeğin kendisine güvenmediğini düşünür ve ayrılmaya karar verir.

Erkekler için Ayrılık Nedenleri

  • Erkekler bazen çok sevdikleri için bile bir kadını terk edebilirler, bunun sebebi bağlanma korkusudur.
  • Sürekli dırdır eden eleştiren ve hiçbir şeyi beğenmeyen kadınlar erkeği uzaklaştırır.
  • Erkeği sıkboğaz etme, arkadaşlarından, çevresinden koparmaya çalışmak, anlayışsız davranmak.

Ayrılık nedenlerini iyi tespit ederek ilişkinizi kurtarabilirsiniz. Bu konuda profesyonel yardıma ihtiyacınız olursa sizlere eski sevgiliyi geri kazanın garantili yolları e-Kitabını önerebilirim.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir