Depresyon Kitap Tavsiye

Posted by on Mart 19, 2019 in Depresyon Kitap Tavsiye | 0 comments

Depresyona Son Kitabı

Bugün depresyon kitap tavsiye edebilmek için kolları sıvadım. “Depresyondan kurtulmak ya da depresyona son vermek için okunacak yayın  arayanlar” yazıyı muhakkak okusunlar. Birebir olarak depresyon hastalığını yaşayan ve kendi yöntemleri sayesinde kurtulan birisinin tavsiyelerine kulak vermenizi öneririm.

Daha önceki Depresyona Son Kitabı yazımda da belirttiğim üzere ben “Depresyon Nedir?, Depresyon Belirtileri Nelerdir?” gibi konulara açıklık getirmeye çalışmıyorum. O işi uzmanlarına bıraktım. Geçenlerde okuduğum kitabı anlatmaya çalışacağım.

Depresyona Son Kitabı (PDF) Nedir?

Evet yayın PDF formatında hazırlanmış. Bazılarınız sayfa çevirerek okumayı sevdiği için burun bükebilir. Gerçi artık büyük çoğunluk PDF formatında hazırlanmış yayınları tercih ediyor. PDF yayınlar sayesinde aynı anda yüzlerce yayın akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarda sürekli olarak erişilebilir durumda oluyor. Metroda, otobüste, trende  ya da bir çay bahçesinde otururken onlarca farklı kitap elinin altında, diğer türlü bavulla gezmek gerekirdi sanırım. Bu kadar ön bilgiden sonra konuya gelelim.

Güçlü bir depresyonla birlikte uzunca süre yaşadıktan sonra azim ve kararlılıkla hastalığı yenen birinin tavsiyelerini duymayı kim istemez ki? Sonuçta sizi anlamayan, neler yaşadığınızı bilmeyen birisi ne kadar yardımcı olabilir ki? En fazla beylik laflarla “Takma yahu bu kadar!” deyip geçiştirir. Ve hatta sizi anlamadığını bilakis itiraf bile ederler. Nasıl mı? “Seni hiç anlamıyorum ben ne var depresyona girecek. Ölümlü dünya” cümleleri yabancı değildir sanırım.

Kendi sorununa çözüm bulmuş ve bunu kendisi gibi olanlarla paylaşmak için kaleme alınmış bir yayın “Depresyona Son Kitabı”. Doğal olarak benim gözümde depresyon kitap tavsiye listesinin ilk sırasında kendine yer buluyor.

Hepsinden Önce Kendine Güvenmek

Yazar hastalığı birebir yaşadığı için üstesinden gelmek için hepsinden önce kendine güvenmek gerektiğini dile getirmiş. En büyük kaybının bunun farkına varmasının zaman alması olduğunu söylüyor. Aslında en güzeli yazarın düşüncelerini birebir okumak için buraya tıklayarak sitesini ziyaret et. Okudukça ne demek istediğimi daha rahat anlayacağını düşünüyorum.

Kendisini sizin yerine koyması zor değil zaten sizin yerinizde o da bulunuyordu. Şimdi aşağıdaki satırları okuyun ve kendinize yakın bulup bulmadığınızı söyleyin.

  • Uzmanlardan ve ilaçlardan sıkıldığınızı düşünüyorum
  • Sürekli olarak baştan başlayıp kendinizi baştan anlatmak zorunda kalıyorsunuz
  • Eve kapanıp her şeyden elini ayağını çekmek zorunda hissediyorsunuz. Arkadaşlarınız keyifli bir yaşam sürerken siz farklı çaba içindesiniz.

Bunları ben söylemiyorum, yazarın kendisi söylüyor.

depresyon kitap tavsiye

Depresyon kitap tavsiye

Depresyona Son Kitabında Neler Var?

Depresyon kitap tavsiye olarak başladığım yazıma bundan sonra yazardan alıntı yaparak devam etmek istiyorum. Aşağıda kitap ve hediye kitapları isimlerini görebilirsiniz.

  • Ana Kitap: 87 sayfadan oluşuyor.

Yazar Ne demiş? 

Depresyona Son kitabında okuyacağınız her şey 7 yıl boyunca şiddetli bir depresyon yaşadıktan sonra kendi kararlılığı ve eforu ile bu hastalığı yenen bir kişinin kişisel deneyimleridir. Yani benim!

  • 1. Hediye Kitap – Acil Durum Eylem Planı: 25 sayfadan oluşuyor.

Yazar Ne demiş? 

Depresyonla mücadelene hızlıca nasıl giriş yapabileceğin aktarılıyor. İçerisinde bulunduğun duruma neler yaparak hızlı bir iyileşme sağlayacağın adım adım aktarılıyor.

  • 2. Hediye Kitap -Duygu Durumu Takip Testi: 10 sayfalık test kitapçığı

Yazar Ne demiş? 

bazı test soruları bulunuyor. Depresyonu hayatından çıkarmaya çalıştığın bu süreçte duygu durumundaki değişiklikleri takip etmen çok önemli ve de çok faydalı. Bu nedenle periyodik aralıklarla cevaplamanın iyi olacağı bazı sorular hazırladım. Kendimi de bu sorularla zaman zaman test ederdim. Hala daha ederim. Duygu durumumu çözümleyebilmem ve ne derece iyi olduğumu görmem için son derece faydalı oldu. Senin de faydasını göreceğine eminim!

  • 3. ve 4. Hediye Kitaplar – Antidepresan yazılar: 127 ve 131 sayfalık iki ayrı kitap. Bir tanesi erkekler diğeri de kadınlar için hazırlanmış. Ama yazar her ikisinin de okunması gerektiğinin altını çizmiş

Yazar Ne demiş? 

Antidepresan isimli bonus kitaplar For Men (120 Sayfa) ve For Women (130 sayfa) olarak ikiye ayrıldı. Ama elbette ki siz her ikisini de okuyabilirsiniz. Hatta okumalısınız!

Bu bonuslar, kafamızı dağıtacak farklı konulardan ilerleyerek, kendi kaosumuzdan uzaklaşacağımız yazılar barındırıyor. Neden gerekliydi?

Çünkü gülümsediğin anda depresyonu korku sarar. Çünkü senin yüzündeki tebessüm depresyonun sonunun yaklaştığına işaret eder. “Anti Depresan Yazılar For Men” ve “Anti Depresan Yazılar For Women” bonus kitaplarını okurken çok keyif alacağını şimdiden söyleyebilirim. Antidepresan yazılara bol bol gülebilir, seni gerileten düşüncelerini dağıtabilir, kendi kaosundan kolaylıkla uzaklaşabilirsin.

Depresyon için kitap tavsiye olarak bundan daha iyisini bulacağınızı sanmıyorum. Hem hastalığı tanıyacak hem de ondan kurtulmanın yollarını öğreneceksiniz. Kitabı hemen indirip okumak için buraya tıklayın.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir