Erkekleri Anlamak

Posted by on Kasım 12, 2013 in Erkekleri Anlamak | 0 comments

Erkekleri Anlamak

Erkekleri Anlamak

Erkekleri Anlamak ya da onları anlamaya çalışmak çoğu zaman bizi deli eder. Onları anlamaya çalışırken harcadığımız vakitte nefes alamayız, beynimizin tüm hücrelerini zorlarız. Ama maalesef sonuç hüsrandır. Gerçek şu ki onları yönetmeye çalışmak ve yönetmek Erkekleri Anlamaktan daha kolaydır.

Yıllarca babamızın yanında yer aldık. Ne de olsa kız çocuk babacıdır. Annemizle olan tartışmalarında günün birinde sevgilimizle ya da kocamızla aynı tartışmaları yaşayacağımızı düşünmeden hep “Babacı” olduk. Annemizin kulaklarda çınlayan bağırışlarını ya da delip geçen bakışlarını görmezdan gelerek babamızı savunduk.

Peki şimdi fark nedir? Neden aynı şeyleri babamız yaptığında haklı oluyorda, temelde aynı dürtülerle donatılmış sevgilimiz ya da kocamız haksız oluyor? Babalar çok değerlidir. Bizi herşeyden koruyan kollayan, tüm tehlikelere bizim için göğüs geren, çevredeki en ufak tehditi bile görüp üzerine atılmaktan çekinmeyen babalarımız elbetteki çok değerlidir.

Baba ile koca veya sevgili kavramlarını bir terazide tarttığımı düşünmenizi istemiyorum. Sadece olaya annenizin ve sizin gözünüzden bakmaya çalışıyorum. Dedim ya onları elde etmek ve sonrasında elde tutmak için “Erkekleri Anlamak” gerekiyor. Gerisi ise çok daha kolay ve rahat olacaktır.

Erkekleri Anlamak ve Yönetmek

Eğer kocanızı ya da sevgilinizi anlamak istiyorsanız; kadın ve erkeğin ayrı dünyalardan geldiğini kabullenmekle işe başlayabilirsiniz. Erkeklerin ve kadınların davranışlarıda, söyledikleride,  söylemek istedikleri de birbirinden farklıdır. Mühim olan bu farklılıkları anlamak ve kavramaktır.

erkekleri anlamak

Kadın – Erkek Arasındaki Farklılıkları Anlamak

  • Erkekler rekabetçidir: Erkekler kadınlara göre herhangi bir işi bitirme ve kendilerini ispatlama konularında daha rekabetçi olurlar. Çok sıradan bir olay bile onların arasında rekabet sebebi olur. Sportif müsabakalara daha eğilimlidirler. Kazanma duyguları bu rekabetten dolayı üst seviyededir. Çoğu zaman bu rekabet aralarındaki tartışma ya da kavgayla son bulur. Aslında bu kadar rekabetçi olmalarının sebebi kadınlardır. Bu sayede bizim dikkatimizi ve beğenimizi kazanacaklarını düşünürler. Pek de haksız sayılmazlar! Kazananı herkes sever. Sizinle beraberken de bu rekabet ve kazanma duygularını açığa vurduklarına şahit olmuşsunuzdur. Pişti oynarken bile kaybetmeye başladıklarında ruh halleri değişir kaba ve acımasız olmaya başlarlar. Yüz hatları gerilmiştir. Bu durumda üstelemeden ve onu incitmeden işin içine biraz mizah katarak onu yumuşatın. Üstünlüğünüzü göstermek ya da bunu hissettirecek hareketlerde bulunmak onun gerginliğini daha da arttıracaktır.Onu rekabet duygularını yaşayabileceği hobilere teşvik edin. Doğa sporları,avcılık, sportif müsabakalar sırasında onun rekabetçi yanının nasıl ortaya çıktığını görebilirsiniz. Yazın tatil köylerindeki eğlence için yapılan müsabakalarda kocanızın işi ne kadar ciddiye aldığını görebilirsiniz. Okçuluk, dart ya da havuz oyunlarında milli sporcu edasıyla aksiyonun tam ortasında yer alan kocanızı hatırlayın. Onu bu tür sporlara teşvik etmek sizin yanınıza geldiğinde kendiden daha emin ve rahatlamış olmasını sağlayacaktır.
  • Erkekler Görmekten Hoşlanır: Doğanın onlara verdiği doğuştan gelen bir yetenektir. Gördükleri işlerle uğraşmaktan büyük zevk alırlar. Sevgiliniz ya da kocanızla birlikte tarif üzerine bir yere gittiğinizde yol tarifi ile ilgili talimatları okumak yerine harita üzerinden yön bulmayı tercih ettiklerini görmüşsünüzdür. Yeni nesil araçlarda yer ala navigasyon cihazlarında ki sesli yönergeleri dinlemek yerine ekrandaki ok işaretini takip etmek onlara daha kolay gelmektedir. Gerçi biz kadınlar da pek masum sayılmayız. Cem Yılmaz’ın dediği gibi ” O navisgasyon cihazlarındaki kadın sesini kıskananların da olduğunu biliyorum”. Görsel zekalarının gelişmiş olması herhangi bir dekolte gördüklerinde kaçamak gözlerle bakma eğiliminde olmalarını açıklamaktadır. Gerçi günümüzde kadınlar bu tür dekoltelere erkeklerden daha çok bakıyorlar ya her neyse. Bu bakışlar hemen orada gördüğü ilk kadınla sizi aldatacağı anlamına gelmez. Bu nedenle üzerine gitmeyin…

mutlu ilişkinin sırrı

Sevgilin ya da Kocan Sonuçta Erkekler

Sevgilin, Eski Sevgilin ya da Kocan sonuçta erkekler. Ve erkekleri anlamak onları yönetmek anlamına geliyor. Onları anladığınızda ilişkinizi istediğiniz seviyeye çekebilirsiniz. Mutluluğu kovalamak yerine, mutluluğun size gelmesini sağlayabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz örnekler buz dağının sadece görünen yüzü. Konu oldukça derin. Erkekleri tanıdıkça onları nasıl yönlendireceğinizi öğrenmek oldukça keyifi verici. Fiziksel üstünlük farkını ortadan kaldırarak onları idare edebilirsiniz.

Sitemizi eski sevgilisine tekrar dönmek isteyen ya da kocasıyla problem yaşayan pekçok hemcinsimiz ziyaret ediyor. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Elimizden geldiğinde buradan paylaşımlarda bulunuyoruz. Biz kadınların en önemli özelliklerinden biri planlı ve düzenli bir biçimde hayatı yaşamamızdır. Erkekleri de belirli bir plan çerçevesinde programlıyabiliyoruz.

Kocanın Kalbine Gir E-kitabını keşfettiğimizde hemen siz değerli okurlarımızla paylaştık. Kocanın Kalbine Gir kitabını okuyanların yorumları ise bizi daha da yüreklendirdi (Kitabın indirme linkiniaşağıda bulabilirsiniz). Yaptığımız tespitlerin doğru olduğunu görmek bizleri mutlu etti. Bu kitap sayesinde bozulan, yıpranan, yıkılmanın eşiğine gelmiş evlilik tekrar ilk heyacan dolu günlerine geri döndü. Tabi ki bunu yapmak için emek harcandı.

Bir diğer incelediğimiz kitapta Erkekleri Elde Etme ve Kendine Bağlamak isimli e-kitaptı. Bu kitapla ilgili de yeni yeni geri dönüşler almaya başlıyoruz.

Kocanın Kalbine Gir E-kitabını incelemek için buraya

Erkekleri Elde Etmek ve Kendine Bağlama Sanatı ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

Ama unutmayın herşey erkekleri anlamak ana fikrinden geçiyor.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir