Eski Sevgilimi Aramalı mıyım?

Posted by on Ekim 27, 2014 in Eski Sevgilimi Aramalı mıyım? | 0 comments

Eski Sevgilimi Aramalı mıyım?

Eski Sevgilimle İletişim Kurmalı mıyım?

Ayrılığın ilk günlerinde Eski Sevgilimi aramalı mıyım? Ona mesaj göndermek doğru mu? çıkmazı sürekli olarak kafa kurcalar. İlişki uzmanlarının cevaplamakta zorlandıkları soruların başında “Eski sevgiliyle iletişim” konusu gelir. 

Tahminime göre eski sevgili ile iletişim kurup kurmamak konusunda ilk okuduğun yazı benimki olmayacak. İnternet sitelerini dolaşarak bir çözüm aradın. Ve yine tahmin ediyorum ki okuduğun sitelerde “Eski sevgilini geri kazanmak istiyorsan, onu şu kadar gün arama” tavsiyelerini de kabul etmekte zorlansan da okudun.

Dürüst bir şekilde kabul etmeliyim ki ayrılığın başladığı günden itibaren ilk 30 gün eski sevgilinle iletişim kurmaman gerekiyor. Bu sözüne ettiğim meşhur “iletişim yasağı periyodu” ya da “İletişim izolasyonu periyodu” tavsiye olarak her yerde veriliyor. Ancak burada erkeğin ya da kadının gözden kaçırdığı ve tavsiye veren sitelerde yer bulamayan bir kaç konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Eski sevgiliyi yeniden kazanmak bir süreç işidir ve iletişim izolasyonu da bu sürecin bir parçasıdır. Atılan tüm adımların planlı ve programlı olması gerek. Çünkü bir yandan kırık kalpler onarılacak öte yandan tekrar aynı noktaya gelmemek için tedbirler alınacak. Eski Sevgiliye Mesaj kitabı tüm bunlar için tam bir çözüm sunmakta. Ama ben yine de kendi açımdan “iletişim izolasyonu periyodunu” değerlendirmek istiyorum.

Eski Sevgilime Mesaj Göndermeli miyim?

Eski sevgiliyi aramak ya da mesaj göndermek aynı kapıya çıkar. Bu soruları yanıtlarken empati yapıyorum. Size de tavsiye ederim. Az önce ne dedim? Ayrılığın başladığı günden itibaren ilk 30 gün eski sevgiliyle iletişim kurmamak gerekir dedim. Şimdi bu konuyu biraz açmak istiyorum. İletişim izolasyonunu başlatmak için “Güçlü sinyaller” vermek gerekir. Bu sinyaller sayesinde sen herhangi bir adım atmadan onun seni aramasını sağlayabilirsin. Nasıl mı? Kendini güçsüz ve muhtaç göstermeyerek. Bu konu ilk açıldığında ağlayıp, yalvarmak yerine “tamam, ben de böyle hissediyordum” diyebilirsin.

Sevgiline “Senden ayrılmak istiyorum” diyorsun. Ve sevgilin sana şu tepkiyi vererek ortamı terk ediyor. “Tamam ben de senin gibi hissediyorum”. Şu anda güç ister istemez onun eline geçti. Bu konuşmadan sonra sana ne bir mesaj gönderdi ne de aradı. Merak etmez misin? Nasıl bu kadar kolay oldu da benden vazgeçti diye düşünmez misin? Muhtemelen içinde onu aramak ve sormak dürtüsü oluşacaktır. Duruma kayıtsız kalmak istesen de içindeki ses onu araman için seni zorlayacaktır. Aynı duyguları neden eski sevgilin hissetmesin?

Güçlü sinyal vermek için kullanabileceğin diğer bir cümle ” Evet, bu ayrılığın ikimiz içinde iyi olacağını düşünüyorum. Sanırım bu araya ikimizin de ihtiyacı var. Teşekkür ederim.”.

 

İletişim İzolasyonuna Güçlü Girmek

eski sevgiliye mesaj kitabıAyrılık sırasında yukarıdaki gibi cümleler kurmak, ayrılık sonrasında yaşanacak iletişim izolasyonu periyoduna zayıf taraf olarak girmek yerine güçlü olan taraf pozisyonunda girmeni sağlar.

İşte eski sevgiliye mesaj kitabını diğerlerinden ayıran en büyük özellik bu. Çünkü bu süreci nasıl değerlendireceğin, ev ödevi olarak neler yapacağın adım adım anlatılmış. Aslında taktik çok basit.

  • İlişkiyi baştan sonra gözden geçir. Kitap içinde sen ve ilişkin hakkında hazırlanmış çok güzel sorular var. Soruları cevapladıkça kendi ilişkinde bugüne kadar fark etmediğin yönleri keşfedeceksin.
  • Acınası yalvaran mesajlar yerine onun gözünde tekrar ulaşılmaz olmayı başarıp elden kaçırılmayacak birisi haline geleceksin.
  • İlişkini geleceğine dair umutların yeşermesine “Gerçekten değişmiş” demesine sebep olacaksın.
  • En olumsuz duyguları bile kendi lehine çevirebileceksin.

Zaman kaybetmen eski sevgiliye mesaj kitabını okumanı tavsiye ederim…

Güçlü sinyallerin tam zıttı ise zayıf sinyaller vermektir. Sanırım senin için sürpriz olmadı. Ağlamak, yalvarmak, kendini yerden yere atmak ayrılığı tetikleyici etki gösterebilir. Belki de bugün eski sevgili konumunda olmanın sebeplerinden biri de bu kaçınılması gereken davranışları daha önce sergilemiş olmandır. İlişkim Neden Bitti? yazıma göz atarak bu temel sebepleri görebilirsin. Ama merak etme bunları nasıl düzeltebileceğin konusu üzerinde de konuşuyor olacağız.

Zayıf sinyaller göndermek büyük çoğunlukla öz güven eksikliğinden kaynaklanır. Kıskanç birisiysen şu anda kıskançlığınla ilgili hiç bir şey yapamam. En azından ben yapamam. Ama duygularını kontrol etmeyi öğrenebilirsin. Özgüven egzersizleri yaparak kendini çok farklı hissedebilir, hayatına yeni bakış açıları kazandırabilirsin. Özgüven eksikliği için “Yürüyen Özgüven” e-kitabını tavsiye ederim. Yürüyen özgüven PDF’i okuduğunda özgüveninin neden kaybolduğunu öğrenebilir ve çalışmalar yaparak güçlü bir yapıya kavuşabilirsin. Buraya tıklayarak yürüyen özgüven kitabını indirebilirsin.

Yeri gelmişken eski sevgiliyi geri kazanmak için hazırladığım bir sonraki yazıda Eski sevgilimi nasıl kıskandırıp, meraklandırabilirim? ile ilgili taktikler veriyor olacağım. Kıskançlık sadece sizin yumuşak karnınız değil.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir