Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak ve Tekrar Başlamak

Posted by on Ekim 22, 2014 in Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak ve Tekrar Başlamak | 0 comments

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak ve Tekrar Başlamak

Adım -1 Geri Kazanmak ve Tekrar Başlamak

Bu adımdaki en önemli düşüncen, eski sevgilini geri kazanmak ve tekrar başlamak olmamalı. Odaklanman gereken konu, onu geri kazandıktan ve tekrar başladıktan sonrasına kendini hazırlamak olmalı. Bu adımı doğru atmak, sadece eski sevgilinle yeniden başladığın ilişkini düzene sokmak anlamına gelmiyor. Bundan sonra hayatında yaşayacağın herhangi bir ilişkinde de seni yanlış yapmaktan alıkoyacaktır. Eski sevgilinin kafasında seninle ilgili bir imaj var ve bu imaj onun duyguları üzerinde baskı kurmaya devam ederken gelecekte bu senaryonun tekrarlanması kaçınılmazdır. Çünkü, değişen hiçbir şey yok. Bir şekilde tekrar bir araya geldiğini düşün, ama kendinle ilgili yatırımların sıfır olsun. Bugünkü durumundan farklı olabileceğine kendini nasıl inandırabilirsin? Bu nedenle, önceliği kendine vermeli ve eski sevgilini geri kazanmak ve tekrar başlamakla ilgili düşüncelerini bir kenara bırakmalısın.

Nereden Başlamalı?

eski sevgiliyi geri kazanmak ve tekrar başlamakOturduğun yerde, onun seni terk etmesinin sebeplerini uzun uzun sayabilirsin. Bulduğun sebepler onun sana söylediği ya da senin kendi başına düşündüğün sebepler olabilir. Aslında bakarsan, tüm bunlar onun sana karşı olan cazibesini kaybettiği gerçeğinin önünde duran bahanelerdir. Biliyorum, bunları duymak canını acıtıyor. Ama maalesef gerçekler bunlar. Sana karşı olan ilgisini kaybetti, diğer bir ifadeyle sen onun üzerindeki çekiciliğini yitirdin. Söylediklerim onu bir daha asla geri kazanamayacaksın anlamına gelmiyor. Eğer, tavsiyelerimi okumaya devam edersen bunu başarabilirsin. Ben üzerime düşeni, sen de kendi üzerine düşeni yapacaksın. İlk olarak onun gözünde çekiciliğini ve cazibeni kaybetmene neden olan gerçekleri bulmalısın.

Neden Cazibemi ve Çekiciliğimi Kaybettim?

Merak etme, gerçekleri ararken de seni yalnız bırakmayacağım. Bu sohbetimizin konusu senin kendine odaklanman, bilimsel olarak kanıtlanmış cazibe ve çekicilik yöntemlerini bir sonraki sohbetime bırakmak istiyorum. Sen de beni takip et ve tüm düşüncelerinden arınarak kendini daha rahat ve huzurlu hissetmek adına aşağıdaki tavsiyelerimi dinle, rahatla. Kendini keşfetme zamanı.

Kendini Rahatlat ve Güvende Hisset

  • Eğer ayrılık acısı ya da boşanma ile başa çıkmak istiyorsan, kendini ön plana çıkarmalı ve bu düşünceleri ikinci plana atmalısın : Bunu söylemek benim için kolay, senin için en iyisini istiyorum. Eski sevgilini arka planda tutmalısın,  önceliğimiz sensin. Onun telefon numarasını rehberinden sil, facebook ya da diğer online ortamlarda ondan haber alabileceğin tüm kaynakları blokla. Çünkü bu şekilde ondan haber almak onu geri kazanmak ve tekrar başlamak  için sana yardımcı olmayacak.
  • En yakın arkadaşınızın ya da arkadaşlarınızın desteğini alın: Boşanma ya da ayrılık stresiyle baş etmenin en huzurlu ve kolay yolu, güvendiğiniz yakın arkadaşlarınızla vakit geçirmektir. Onlarla iyi vakit geçirin ve eğlenmeye bakın. Çünkü, arkadaşlarınız sizi güldürmenin ve eğlendirmenin yollarını biliyorlar.
  • Spor ve Egzersizler: Spor yapmak ve Egzersiz hareketleri vücudun seratonin ve dopamin salgılanmasını , bunlarda senin daha mutlu hissetmeni sağlar. Evet biliyorum spor yeya egzersiz yapmak şu anda en son istediğin şey. Ama olayı bir de şöyle düşün. Spor yapan birinin “Ya bu egzersizleri yapmak beni depresif hissettirdi” dediğini duydun mu? Hiç sanmıyorum. O nedenle bana güven, hemen güzel bir yürüyüş ya da spor faaliyetine katıl. Döndüğünde kendini çok daha iyi hissedeceğine eminim. Hatta bunu kendin için bir fırsata dönüştür, şikayetçi olduğun kilolarından kurtulmaya başla. Vücudunu daha sıkı bir halde ayna karşısında görmek sana inanılmaz bir motivasyon ve öz güven verecektir. Spor salonuna gitmeden de buradaki egzersizleri uygulayarak kendini daha iyi hissedebilirsin.
  • Başka İnsanlarla buluşmak: Ayrılık ve boşanmanın üstesinden gelmenin etkili bir yoludur. Başka insanlarla buluş. Sana hemen bir sevgili bul onunla ilişki kur demiyorum. Başka insanlarla konuşmak onların arasında var olmak öz güvenini yerine getirir ve kendini daha huzurlu hissedersin. Diğer bir avantajı da eski sevgilini biraz meraklandırmak ve kıskandırmaktır. Kıskançlık onun seni neden çekici bulduğunu da hatırlatabilir.
  • Üretken Olmak ve Ertelenen Projeleri Hayata Geçirmek: Kişiliğine bağlı olarak yapmaktan hoşlandığın uğraşların vardır. Bu konularda üretkenliğini arttır. Ertelediğin ya da boşladığın projelerini hayata geçir. Yapmaktan zevk aldığın uğraşlarına odaklan. Önemli ve değerli olan sensin sakın UNUTMA.

sevgiliyi geri kazanmanın yolları

1. Adım da sana verebileceğim tavsiyelerimin sonuna geldim. Eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları isimli e-kitap ile kendini kanıtlamış profesyonel yöntemleri bir çırpıda okuyabilirsin. Bu kitabın oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. Dikkatini dağıtmadan neler yapman gerektiğini öğrenebilirsin.

Kendinle odaklanmalısın. Yukarıda saydığım bu 5 tavsiye ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak ve Tekrar Başlamak için gerekli ilk adımları atmış olacaksın.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir