Eski Sevgiliyi Unutmak

Posted by on Mart 19, 2015 in Eski Sevgiliyi Unutmak | 0 comments

Eski Sevgiliyi Unutmak

Eski Sevgiliyi Unutmak Mümkün mü?

Eski sevgiliyi unutmak için günler, haftalar, aylar ve hatta yıllar yetmiyor değil mi? Akıp giden onca zamana rağmen ondan bir adım bile uzaklaşamadan, kendini bir girdabın ortasında eski anılara doğru çekilirken bulursun. Onu düşünmemek için tüm gücünü ve enerjini harcarsın. Yeni uğraşlar edinir, arkadaşlıklar kurarsın.Ama onu düşünmemek için yaptığın her şeyin aslında başlı başına onu düşünmek olduğunun farkına varırsın. Başladığın yere geri dönersin. Sanki 1 dakika önce o son konuşmayı yapmış gibi canın acır. Keşkeler girer devreye. Önlenemez bir acı ruhunu sarar, görünmeyen eller boğazını sıkar nefes almanı engeller.

Eski sevgiliyi unutmak için harcadığın çaba sonuç vermiştir. İşler yoluna girmiştir;

  • Hava almak için dışarı çıkarsın. Sahilde kısa bir yürüyüşle mutlu olacaksın. Sahilde park eden arabaların arasından geçerken bir plaka takılır gözüne. Milyonlarca araba plakası dururken bu şart mıydı? Plakanın harflerinde eski sevgilinin ismi beliriverir. “DNZ”, “CNN”, “PLN”, “AHU”,”CEM”, “CML”, ERN”… olacak iş değil..
  • Bir arkadaşınla buluşursun maksat beraber vakit geçirmek. Neşen ve keyfin yerinde. Arkadaşınla buluştuğunda gözlerine inanamazsın. Tesadüfün bu kadarı. Onun sevgililer gününde sana hediye ettiği kalpli bilekliğin aynısı arkadaşında da var. Hayır… Şimdi geçmişe gitmenin zamanı değil..
  • Ya da radyo dinliyorsun. Çok güzel şarkılar çalıyor. Keyfine diyecek yok. Radyo DJ’i yeni gelecek şarkıyı anlatıyor. Klasik bir anons “Tüm sevenlere gelsin!”… Fonda bir müzik çalmaya başlar. Üstte DJ konuşur. Ama sen DJ’i dinlemeyi bırakalı 10 sn olmuştur bile. Kahretsin! Evet bu sizin ilk dans ettiğiniz şarkı…

Günlerce uğraştığın ve hatta çoğu zaman kendinden bile kaçtığın o noktaya gelmek için 1 sn bile yetiyor. Karamsar bir şekilde “Eski Sevgiliyi Unutmak Mümkün mü?”, “Unutmak istiyorum” diyerek isyan bayrağını çekersin. Ne kadar kaçarsan kaç bir anda o huzurlu anlara geri dönebilirsin. Onunla el ele gezdiğin zamanları, kollarının arasında ne kadar güvende hissettiğini, birlikte bindiğiniz otobüsün kokusunu bile özlersin!

Eski Sevgilimi Düşünmek İstemiyorum

Eski sevgiliyi unutmak istiyorum cümlesini ne kadar tekrarlarsan tekrarla başarılı olamıyorsun sanırım. Belki de yöntem yanlış ya da onu unutmayı gerçekten istemiyorsun. Eksik kalan bir şeyler var. Hadi test edelim. Şimdi dediğimi yapmayı dene, hazır mısın? “Pembe bir fil düşünme”. Aklına gelen ilk ne oldu? Pembe bir fil mi? Hiç şaşırmadım. İnsan beyni ve zihni senin düşündüğünden farklı çalışıyor. Duyguları kontrol altına almak için bugüne kadar yaptığın hareketlerin tümü yanlış olabilir.

Duygusal yaralar insan hayatında son derece önemli yerlere sahiptir. Derin ve açılarak tekrar tekrar kanamaya müsait yaralardır. Onların üzerini kapatmak, yokmuş gibi davranmak onları yok etmiyor. Sadece görünmelerini engelliyor. Az önce verdiğim basit olaylar bile yaranın kanamasına sebep olabilir. O halde ne yapmak gerekiyor? Aşk acısından ve duygusal yaralardan kurtulmak mümkün mü? Eski sevgiliyi unutmak mümkün mü?

Acılarından ya da kendinden kaçamazsın…

eski-sevgiliyi-unutmak

Aşk acısı çeken sadece sen değilsin ve aşk acısından kurtulabilirsin. Neredeyse bir bilim dalının başlıca konusu duygusal yaraların iyileştirilmesidir. Onlarca araştırma yapılmış. Sanırım hepimizin yaptığı en büyük hata; unutmaya çalışmak, duygularımızla yüzleşmekten korkmaktır. Oysa ki uzmanlar tam tersi telkinlerde bulunarak insanların duygusal yaralarını iyileştirmeyi başarmışlar.

Uzmanlara göre;

İnsanlar genellikle duygusal acı ve üzüntülerini içlerine atarlar. Oysa ki, insanın duygusal acı ve üzüntülerini keşfedişi ve bunları ifade edişi onu rahatlatır. Yeni bir bakış açısı kazanmak için ve yeni bir kanal açmak için yardımcı olur.

Uygulamakta fayda olabilir. Nasıl olacak? Uzmanların bu konuda hazırladığı çok değerli bir e-kitap var. Aşk acısından kurtulmak ve duygusal yaraları iyileştirmek adlı bu e-kitap sayesinde kendini keşfedebilirsin. İçinde olduğun durumdan kurtulmak ve “eski sevgiliyi unutmak” mümkün.

Eski sevgiliyi unutmak istemiyorum…

Tam olarak istediğin buysa, şimdi durum biraz daha farklı. Anladığım kadarıyla düşüncelerin değişkenlik gösteriyor. Kararlı değilsin. Eski sevgiliyi geri kazanmak üzerine onlarca yazı okumuş olabilirsin. İster unutmak için ister geri kazanmak için yapman gerekenlerin ortak paydası “KARARLI” olmaktır. Eğer onu geri kazanmak istersen doğru adımları atmalısın. Eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları kitabında tam olarak neler yapman gerektiğini anlattım. Göz atmanı tavsiye ederim.

Eski Sevgiliyi Unutmak ya da Geri Kazanmak

Onu unutmak ya da geri kazanmak. Amaç ne olursa olsun, önceliğin kendinde olduğunu bilmen gerekiyor. Değerli olan sensin. Kendine güvenerek hangi yolu seçeceğine karar ver. Kararlıık en büyük yardımcın olacak.

Eski sevgiliyi unutmak için 4 küçük tavsiye;

  • Kendine zaman tanı
  • Geçirdiğiniz hoş zamanları düşünmemeye çalış
  • İlişkinin neden bittiğini kendine hatırlat
  • Kendini suçlayıp yargılama

Dediğim gibi bunlar zor süreçler. Profesyonel bir yardıma ihtiyacın varsa sakın çekinme bir uzmanla konuşman gerekiyorsa kendinle ilgili olumsuz düşünme. Eski sevgiliyi unutmak için Aşk acısından kurtulmak ve duygusal yaraları iyileştirmek kitabını incelemeni tavsiye ederim.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir