Evlilik Sorunları – Hata Kimde

Evlilik Sorunları – Hata Kimde

Evlilik Sorunları – Hata Kimde

Evlilik içindeki en büyük çıkmazlardan biridir “Hata Kimde?” sorusu. Çiftler kendi duygu ve düşüncelerinde %100 haklı olduklarını düşünerek, empatiden uzak bir anlayış sergilediklerinde bu soru dinamit görevi görmeye başlar. Aslında ilişkiyi baltalayan soru değildir. Verilen cevaptır. Sürekli olarak eşinde ya da sevgilisinde hata bulma ve suçu karşısındakine atarak kendini koruma eğilimi pek çok

Read More

Ayrılmak Kolay mı?

Ayrılmak Kolay mı?

Ayrılmak Kolay mı?

Bir çok insan ilişkisinde çözümü zor görünen sorunlarla karşılaştığında ayrılığı bir kaçış olarak görür. Ama ayrılmak kolay mı? Şiddetli geçimsizlik diye yeni bir bahane çıktı ortaya. Merak ediyorum bizim annelerimiz babalarımız nasıl şiddetle geçinmişlerdi?

Tabi ki onların dönemiyle bizim yaşadığımız dönem arasındaki fark kelimelerle tarif edilmez. Aile baskısı, mahalle baskısı derken, yuva yıkmaktansa dertlerini içlerine atıp sürdürmüşler yaşantılarını. Benim annem bir kayınvalide hikayeleri anlatır, yenilir yutulur gibi değil. Düşünüyorum, ben olsam boşardım adamı diyorum. Ama annem babama hala büyük bir sevgi ile bağlıdır. Onları izleyince anladım ki, görücü usulü de olsa, severek de olsa, birlikte zorluklar atlatılmadan o kuvvetli bağ oluşmuyor çiftlerin arasında..

Read More