7 Adımda Mutlu Bir Evlilik

7 Adımda Mutlu Bir Evlilik

7 Adımda Mutlu Bir Evlilik

Kayalar kadar sağlam bir evliliğe sahip olmayı kim istemez. Her türlü ilişkiye yardımcı olacak ve bilimsel olarak gerçekliği ispatlanmış 7 adımı, 7 adımda Mutlu Bir Evlilik yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Mutlu bir evliliğin sırrı nedir? İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre bu sır, günde dört kez sarılmaktan, haftada iki geceyi konuşmaktan ve ayda üç kez evi temizlemekten geçiyor.

Read More

Ayrılmak Kolay mı?

Ayrılmak Kolay mı?

Ayrılmak Kolay mı?

Bir çok insan ilişkisinde çözümü zor görünen sorunlarla karşılaştığında ayrılığı bir kaçış olarak görür. Ama ayrılmak kolay mı? Şiddetli geçimsizlik diye yeni bir bahane çıktı ortaya. Merak ediyorum bizim annelerimiz babalarımız nasıl şiddetle geçinmişlerdi?

Tabi ki onların dönemiyle bizim yaşadığımız dönem arasındaki fark kelimelerle tarif edilmez. Aile baskısı, mahalle baskısı derken, yuva yıkmaktansa dertlerini içlerine atıp sürdürmüşler yaşantılarını. Benim annem bir kayınvalide hikayeleri anlatır, yenilir yutulur gibi değil. Düşünüyorum, ben olsam boşardım adamı diyorum. Ama annem babama hala büyük bir sevgi ile bağlıdır. Onları izleyince anladım ki, görücü usulü de olsa, severek de olsa, birlikte zorluklar atlatılmadan o kuvvetli bağ oluşmuyor çiftlerin arasında..

Read More