Giden Döner mi?

Posted by on Temmuz 4, 2012 in Giden Döner mi? | 0 comments

Giden Döner mi?

Giden Döner mi?

Ayrılıkların ardından en klişe sorudur “Giden Döner mi?“, insanın kendi kendine sorduğu. Ama hiçbir ayrılık sürpriz değildir aslında, yaklaşırken gözden kaçması imkansız sinyaller verir. Eğer bugün oturmuş giden dönsün istiyorsan, ilk gözden geçirmen gereken şey bu sinyaller. Ters giden neydi, sevdiğin nelerden mutsuzdu, sen nelerden rahatsızdın.

İlişki emek demektir. Karşılıklı zaman ayırdınız, özverilerde bulundunuz, incelikler düşündünüz. Birlikte bir hayat inşa ettiniz. Üzülme kimse emeğini hemen bir çırpıda kaldırıp çöpe atmaz. Ama görünen o ki düzeltilmesi gereken birşeyler var ortada.

Sağlıklı İletişim

Tarih boyunca çözülmeye çalışılmış bir konudur bu. Hatta kitaplara, Hollywood filmlerine konu olmuştur. Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten, Erkekler ne söyler Kadınlar ne anlar gibi. Genelde uzun süreli ilişkilerde, sorun yaşanıyorsa eğer, bir süre sonra iletişim kanalları kapanmaya başlar. Çünkü o insanın ilelebet yanımızda duracağına inanırız ve dinlememeyi tercih ederek sorunlardan kaçmaya çalışırız.

İlişkinizi kurtarmak, sevgiliyi geri döndürmek adına yapacağınız ilk şey, bu sorunlara odaklanmak olmalıdır. Konuşamıyorsunuz ve bu konular açılır açılmaz tartışma ortamı mı oluşuyor. O zaman yazın. Sevgilinizle birbirinize birer mektup hazırlayın. İlişki süresince nelerden mutlu olduğunuzu, ve nelerin sizi rahatsız ettiğini, üzdüğünü açık yüreklilikle anlatın. Bu anlatımı yaparken, kırarım, bunu söylersem tepkisi sert olur gibi korkularınızdan soyunun ve tüm gerçeklerinizi aktarın. Zaten sondan dönmeye çalışıyoruz, artık saklayacak bir şey yok.

Sonra bu mektupları, kendi evlerinizde okuyun ve hemen iletişime geçmeyin. Hemen iletişime geçmek, kendinizi tekrar etmekten öteye gitmeyecektir. Bak bakalım sevgilin aslında nelerden rahatsızmış, sen nelerden özveride bulunabilirsin, ortak bir yol bulmaya ne kadar yakınsınız. Bu mektup üzerinde yalnız başınıza düşünmeniz, gerçekleri daha net görmenize yardımcı olur. Karşılıklı birbirinize üzerine düşünmek için zaman tanıyın ve en az bir gün sonra bunların üzerine konuşun.

Giden Sevgiliyi Geri Döndürmek

Bir şeylerin düzelebileceğini biliyorsun, ama neyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsun. Belki de yürütmeye çalışmaktan yoruldun ve deneyebileceğin her şeyi zaten denediğinizi düşünüyorsun. Gerçekten bu ilişkiye sahip çıkmaya, yürütmeye kararlıysan sana yapabileceklerin için yol gösterecek bir kitap tavsiye etmek istiyorum; Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Garantili Yolları e-kitabı sen ve senin durumundakiler için hazırlandı. Bu kitabı okuyarak hem şu an durumu düzeltmenin yollarını arayabilir, hem de uzun yıllar içinde ilişkini sağlam temellere oturtmanın püf noktalarını öğrenebilirsin.

Giden Döner mi yazımızın da sonuna geldik, bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

Benzer konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir