İlişkim Neden Bitti?

Posted by on Ekim 24, 2014 in İlişkim Neden Bitti? | 0 comments

İlişkim Neden Bitti?

İlişkim Neden Bitti?

İlişkim Neden Bitti? – Tamam artık ayrılık ya da boşanmayla nasıl başa çıkacağını  Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak ve Tekrar Başlamak için atacağın ilk adımları öğrendin. Şimdi sıra ilişkinin neden bittiğini anlamaya geldi.

Dürüst olmak gerekirse bende bu yazıyı yazmadan önce biraz araştırma yaptım. Senin yaptığın gibi sitelerde dolaşmaya başladım. Genellikle iki başlık üzerinde durmuşlar;

  • Bozuk iletişim
  • Uyumsuz sosyal çevre ve etkileri

Diğer web sitelerindeki listelerin başında bu iki etken var, he bir de padişahlar ve vezirler üzerinden verilen örnekleri de gördüm. ” Bir gün Padişahın kızı…” diye başlayan cümleler. Herneyse üzerinde fazla durmayacağım. Bu tür hikayelerle dolu web sitelerinin söylediklerinin aksine, araştırmaların tespit ettiği en önemli sebep “Çekiciliğin”, “Cazibenin” yitirilmesi olmuştur. Hemen seksi çekicilik ya da seksi cazibe olarak algılama. Doğrudan çekicilikten ya da cazibeden bahsediyorum. İlişkilerin %88’i kaybolan çekim gücü yüzden bitiyor. Peki cazibe – çekim gücü nasıl kaybolur? Aranızdaki çekim gücünün katilleri nelerdir?

İlişkim Bitti – Cazibemi Nasıl Kaybettim?

İlişkim cazibemi kaybettiğim için mi bitti? Büyük ihtimalle EVET. Bir zamanlar aranızda var olan o çekim gücü kayboldu ya da zayıfladı. Neydi peki bunlar? Nasıl tekrar geri kazanabilirsin. Merak etme insanlık tarihi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Geçen binlerce yıl içinde, erkeklerin kadınları nasıl etkilediği ya da kadınların erkekleri nasıl etkilediği ortaya çıkarılmış. Cazibenin, çekiciliğin ve karizmanın sırları çözülmüş.

Erkekleri Elde etme ve Kendine Bağlama Sanatı e-kitabı tam bu noktada işe yarayacak kaynaklardan bir tanesi. Okumanı tavsiye ederim.

Eğer Kadınlar üzerinde dayanılmaz etkiler bırakmak ve onları kendine bağlamak istiyorsan o zaman sana Kadın Avcısı PDF e-kitabını  önerebilirim. Duygusuz kadın avcısı olmayı öğretmiyor bu kitap. İsmine bakıp hemen yanılma. Aslına bakarsan tercihi sana bırakıyor. Ama her şeyden önce kadınlara değer vermeyi ve verdiğin bu değeri nasıl gösterebileceğini öğretiyor.

Neyse ben kendi fikirlerimi söylemeye devam ediyorum. İlk olarak, İlişkim Neden Bitti? sendromuna cevap olabilecek bazı kusurlu davranışlardan bahsetmek istiyorum. Bu davranışları inceleyip kendinle ilgili sorular sormalısın.

Cazibenin ve İlişkinin Bitmesine Sebep Olanlar Listesi

  • Çok muhtaç gözükmek ve zorlama sevgi gösterileri: İlişkilerin bitmesindeki en yaygın sebeplerden biridir. Cazibeni ve çekiciliğini “kolay olman”, “meydan okumaman” ve hatta “çok sevimli” olman bitirmiş olabilir. İnsan doğası gereği savaşmayı sever. Kolay elde ettiği ve kontrolü altına aldığı her şeyden bir müddet sonra sıkılır. Kendine meydan okuyabileceği yeni meşguliyetler arar. Belki çok duydun ama bugüne kadar uygulamadın. “Zoru Oyna” biraz. Zor olan değerlidir, kıymetlidir.
  • Aşırı kontrollü olmak: Erkek ya da kız arkadaşın üzerinde aşırı baskıcı ve denetleyici olmak ya da olmaya çalışmak aslında onun üzerinde daha az kontrol sahibi olmana neden oluyor. İki farklı gurup üzerinde çalışmalar yapılmış. Bir gurupta sevgilileri üzerinde aşırı baskı kuranlar, diğer gurupta ise sevgililerini daha serbest bırakanlar seçilmiş. Araştırmalar sonucunda baskının ve denetimim abartılmadığı normal yaşandığı gurubun ilişkilerinin daha sağlıklı olduğu görülmüş. Ayrıca ayrılıklar da geri dönme oranı serbest tavırlar sergilenen gurupta diğer guruba göre çok daha yüksek oranlar yakalanmış. Kıskançlığını kontrol etmeyi öğrenmelisin.
  • Sürekli olarak sevgilinden doğrulama beklemek – Kendine güvenmemek: Atacağın her adımda onun fikrini almak. Kendi başına yapabileceğin en ufak bir işte bile ona sormak seni özgüven yoksunu gösterecektir. Bir süre sonra sevgilinin gözünde üstlenilmesi gereken bir “sorumluluk”, “vicdan azabı” halini alırsın.
  • iliskim-neden-bitti-aldatmakAldatmak: Başlı başına ilişkiyi bitirme sebebidir. Üzerinde fazla bir söz söylemeye gerek yok. Sadece cazibeyi ve çekiciliği öldürmekle kalmaz hızlı bir biçimde ilişkiyi de bitirir. Her ilişkinin geri dönem olasılığı vardır. Ne yaptığını tam olarak bilmeli ve önceki hatalarınızdan ders çıkarmalısın.

İkişkinin Neden Bittiğini Tespit Etmelisin

Şimdi hemen düşünmeye başla lütfen. İlişkinin neden bittiğini en iyi sen bilirsin. Ancak yukarıda söylediğimi sakın unutma İlişkinlerin bitmesinin en büyük sebebi cazibeni ve çekiciliğini kaybetmiş olmandır. İlişkim Neden Bitti?  kendine sorman gereken temel sorulardan bir tanesidir ve cevabı da sende saklı.

Eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları kitabıyla yukarıda değindiğim konular hakkında doğrudan tespitlere ve çözümlere çok kısa sürede ulaşabilirsin. Yüzlerce insan bu yöntemleri kullanarak eski sevgilisini geri kazandı.

“İlişkim neden bitti?” diyerek başladığın çözüm yolculuğunda, tüm ilişkilerin kendisine ait dinamikleri olduğunu ve bu dinamiklere göre hareket etmen gerektiğini asla unutma lütfen.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir