İlk tanışma

Posted by on Mayıs 25, 2012 in ilk tanışma | 0 comments

İlk tanışma

İlk tanışma

Planlı ya da plansız olsun, deneyimsiz erkekler için  kızlarlailk tanışma” tam bir stres kaynağıdır. ilk tanışmada, doğal olmaya çalışırken saçmalamak sevimli olabilir. Ancak sevimli olmak yeterli mi? Ya istediğin izlenimi bıraka madıysan? Sadece “Hoş birisiydi” diye hatırlanmak “hoş” olmayabilir. Bu yazıyı dikkatlice sonuna kadar okumalısın.
Beğendiğin, hoşlandığın kızla konuşmak için yeterli cesareti topladın. Nereden başlayacağını, ne konuşacağını bilmiyorsun. Sorun yok. Sana yardımcı olmaya çalışacağım. Burada sana bazı ipuçları vereceğim. Ama “Nasıl karizmatik olunur?”, “Sosyal iletişim Nasıl kurulur?”, “Kızlarla ilk tanışmada ne yapılır?” sorularının cevabını arıyorsan. Çekici iletişim setini tavsiye edebilirim. Biz şimdilik basitten başlayalım, yazının sonunda tekrar düşünme fırsatın olacak…

Heyecanlı ve bir o kadar sinir bozucu ilk gün geldi çattı “kızla ilk tanışma” ve “kızla ilk konuşmalar”. Konuşmak yetmeyecek, onu bir yerlere davet etmek isteyeceksin. Dizler titremeye, boğaz kurumaya başladı bile!!. Ama korkma sakin ol. Listeyi okuduğunda ve uyguladığında büyük ihtimalle işler yolunda gidecek.

İlk Tanışma için 10 öneri

 1. Geçmişi kurcalama
  İlk buluşmada geçmişteki ilişkileri ile ilgili asla soru sormayın. Senin yanında rahat olmasını istiyoruz. Geçmişi kurcalayarak, eski aşklarına ulaşabilirsin. Belki yaralıdır ve eski aşkını halen seviyordur. İlk tanışmada ve buluşmada kalbini kırmak istemezsin. Onu avutmaya çalışırken, sıkı bir dost olarak görülebilir ve kendi duygularını ıskalayabilirsin. Sonuçta hedefin ona huzurlu bir an yaşatmak. Gözlerindeki makyaj akacaksa, gülmekten akmalı, ağlamaktan değil.
 2. Kız veya erkek kardeşi var mı?
  Bu başlık, aile hayatı ile ilgili soruları damdan düşer gibi sorman anlamına gelmiyor. Kız ya da erkek kardeşinin olup olmadığını öğrenmek, genellikle güvenli bir sohbet ortamı doğurur. Anne ve babasını sormak o derece güvenli değildir. Boşanmış bir anne babanın çocuğu ise, özellikle küçük yaşlarda ayrılmış bir ailenin çocuğu ise sohbet istediğin etkiyi vermeyebilir. Ancak, kardeşler genelde güzel duygular uyandırır. Bu sana artı bir puan getirecektir. Kendisi konu açtığında kapıdan güvenle geçebilirsin.kizlarla ilk buluşma
 3. Gezdiği ve etkilendiği yerleri sormak
  Gezdiği ve etkilendiği yerleri sormak konuşmayı eğlenceli bir hale getirmek, onun hakkında bazı bilgiler edinmenin en güzel yoludur. Geçmişte gezdiği ve çok etkilendiği bir yeri öğrenmek. Gelecekte özellikle gidip görmek istediği bir yer olup olmadığını bilmek, sana ilerisi için avantaj sağlayacaktır. Günün birinde kendisini o özel yere götürecek insanı beklemesi ( – ki bu sen oluyorsun – ) onun hakkında öğrenebileceğin en güzel bilgilerden bir tanesidir. Ayrıca mekanlar ve yerler hakkında konuşmak kültürel açıdan da onu tanımanı sağlar.
 4. Yemek ve İçeceklerden bahsetmek
  Sosyal paylaşımların mekanı olmaz. Güzel bir cafe, restoran ya da deniz kenarındaki bir çay bahçesi oldukça uygundur. Yemeklerden ve içeceklerden konuşmak verimli sonuçlar doğurabilir. Bu sayede ne tür yemeklerden hoşlandığını ve içecek zevklerini öğrenebilirsin. Üzerinde uzun uzun konuşulabilir .Kilo ile ilgili konulara girmemeye özen göstermelisin. Kilo ile ilgili hiçbir şaka girişiminde bulunma. Erkek arkadaşlarına yaptığın şakalardan birini ağzından kaçırırsan, çok büyük bir pot kırmış olursun.. 
 5. Kariyer Planı
  Eğitim durumunu bilmeden sorulan sorular yıkıcı olabilir. Bu konuyu açmadan önce bilgi edinmek iyi olacaktır. Herhangi bir sebepten okulu bırakmış olabilir ve geri dönememek canını sıkıyordur. Ya da tam tersine gelecek ve kariyeri ile ilgili çok net düşünceleri vardır ve bunu anlatmayı seviyordur. Bu nedenle harekete geçmeden önce biraz inceleme yapmanı tavsiye ederim.Kızlarla ilk tanışma anları için verebileceğim tavsiyeler ikinci sayfa ile devam edecek. İlk tanışma, karizma ve online flört (facebook, msn vb) ile ilgili profesyonel açıklamaları bulabileceğin çok değerli bir site var. Buraya tıklayarak kızlarla ilk tanışma hakkında daha fazla bilgi alabilirsin. İlk tanışma yazım  ikinci sayfadan devam ediyor.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir