Kendine Aşık Etme

Posted by on Temmuz 22, 2012 in Kendine Aşık Etme | 0 comments

Kendine Aşık Etme

Kendine Aşık Etme

Bu yazımda Erkeği Kendine Aşık Etme üzerine bir kaç önemli detayın üzerinden geçeceğiz. Sonunda ilgini çeken bir adam buldun ve bunun da daha öncekiler gibi hayal kırıklığı olmasını istemiyorsun. O zaman işe eski ilişkilerini gözden geçirmekle başla. Ayrılıklarının temel nedeni neydi? Senden kaynaklanan bir sorun tespit edersen, onu bu ilişkide tekrarlamaman gerekiyor.

Kendine aşık etmek istediğin bir sevgilin varsa; işe sakin olarak ve bir anda çok fazla ilgi göstermeyerek başla. Her saat başı konuşmak, dakikada bir mesajlaşmak zorunda değilsiniz. Bu zamanın en kötü tarafıda bu herhalde, bir anda ilişkiyi çok yoğun yaşayıp tüketmeye izin verecek bir teknoloji var. İlk zamanlar günde iki kereden fazla telefonla konuşma ve mesaj sayınızı da düşük tutmaya çalış. Tabii ki arada sırada bu dengeyi kendin bozmalısın, mesela hiç alışılagelmemiş olan bir anda “özledim, sesini duymak için fırsat yarattım” diyerek aramalısın ki, bu sefer de kısıtlı iletişim bir rutine dönmesin. Ne de olsa iletişimi kısıtlı tutma nedenimiz sağlıklı bir başlangıç yapmak, yoksa ilelebet böyle sürsün istemeyiz değil mi?

İlk Buluşma

İlk Buluşmalar her zaman gergindir, ne yapacağımızı, elimizi ayağımızı nereye koyacağımızı bilemeyiz. Onu kendine aşık etmek istiyorsan, ilk buluşmadaki bu gerginliği yok etmelisin.  Eğer ilk andan seninle iyi bir frekansta sohbet edebildiğini, sıkılmadığını hissederse zaten gerisi gelir. Bunun için dersine biraz iyi çalışman gerekiyor. Onun ilgi alanlarını öğren, ve bir kaçı hakkında fikir sahibi ol. Tamam futboldan ya da arabalardan konuşamayabilirsin, ama okuduğu okul ya da yaptığı iş sana hayli malzeme verecektir. Böylece ilk buluşmayı yumuşak bir sohbetle başlatıp, eğlenceli geçmesini sağlayabilirsin. Bir sonrakini sabırsızlıkla bekleyecektir.

Onu kendine aşık etmek istiyorsan, ilk buluşmada herşeyini ortaya dökme. Bazı kızlar ilk buluşmada ailelerini, işlerini, sorunlarını, eski sevgililerini anlatır, hatta hayatta başlarına gelmiş ne varsa ortaya döküp, birde sen beni incitme mesajı vermeye çalışırlar. Oysaki bu tam olarak şöyle anlaşılır, incitilmeye çok müsaitim, senden öncekilerde yaptı, sende yapabilirsin. Sakın bu hataya düşme. İlla senin hakkında birşeyler duymak istiyorsa, başarılarından, iyi ilişkin olan dostlarından falan bahset.

Aşık Etme Yolları

İlk buluşmada iyi bir performans ortaya çıkardın ve sabırsızlıkla ikincisini planlıyorsunuz. Sonraki buluşmalar artık tensel yakınlaşmayı gerektiren ve bunun gerginliğinin yaşanacağı buluşmalar olacaktır. Elimi tuttu mu, tutacak mı, hah şimdi tutacak galiba, ayyyyy öpecek mi şimdi… Bu gerilimleri en kısa yoldan çözümlemek için bir korku filmine gidin. “biraz korkabilirim ama bu filmi de çok merak ediyorum” dediniz mi bu iş tamamdır. İster istemez, korkup sokulmalar, heyecanlanıp elini tutmalar yaşanacağı için, ikinizde gerilmeden şu malum elele tutuşma krizini atlatmış olursunuz.

Bu yakınlaşma ortamını yaratmaya çalışan erkek için bu zaten aklına gelmiş fikirlerden biriydi. Ancak bu fikri sen ortaya atarak onu hazırlıksız yakalamış oldun. Hayatının tamda istediği gibi  istediği olmasını sağlayan bir kıza hangi erkek karşı koyabilir ki..

Yazılarımda sana Erkeği Kendine Aşık Etme’nin  ipuçlarını vermeye devam edeceğim. Ancak sana tavsiyem Erkekleri Baştan Çıkarma E-Kitabını okuman. Bana da pekçok konuda ilham kaynağı olan bu kitap, okuması oldukça keyifli ve önüne yepyeni pencereler olacak bir rehber niteliğinde. Yazarına haksızlık olmasın diye birebir alıntı yapmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim, okuyup uyguladıklarınla yapabileceklerin seni bile hayrete düşürecektir. Şimdilik sevgiyle kal, sonraki yazımda görüşmek üzere.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir