Sevgiliyle Buluşmak

Posted by on Nisan 24, 2013 in Sevgiliyle Buluşmak | 0 comments

Sevgiliyle Buluşmak

Sevgiliyle Buluşmak

Sevgiliyle buluşmak erkekler ve kadınlar için çok önemlidir. Erkekler ve kadınlar buluşma öncesi ve buluşma sırasında farklı düşüncelere sahiptirler. Buluşmak için gösterilen özen, yapılan planlar elbette ki çok değerlidir. Sevgililerin birbirlerine olan ilgileri bu aşamada bile kendini belli eder ve belli konularda fikir sahibi olunmasını sağlar. Buluşulacak ve gidilecek yerler, beraberken yapılacak aktiviteler karşı tarafı etkilemek için güzel araçlardır. Tüm bu planlar ve düşüncelerden sonra buluşma sırasında “Hoşuna gitti mi canım?”, “Beğendin mi?” gibi klişe soruları sormak yerine onun beden diline bakarak içinde olduğu durumu tam olarak kavrayabilirsiniz. Bu sayede “Aaa evet çok güzelmiş” vb. gibi zorlama cevaplar almak yerine tam olarak ne olduğunu görebilirsiniz. Sevgilinizin sizinle buluşmaktan hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için bir kaç ipucu vermek istiyorum.

  • Sevgilinizle buluştuğunuzda onun size nasıl dokunduğuna dikkat edinSizinle ilgilenen bir erkek size dokunmak için bir bahane bulacaktır. Belki komik bir şey söylediğinizde basit bir şekilde kolunuza dokunacaktır. Belki size romantik bir şeyler fısıldarken, kulağınıza doğru eğilecek ve çenesiyle omuzunuza dokunacaktır. Buluştuğunuz mekan da bu açıdan önemlidir. Eğer buluştuğunuz erkek sizinle flört etmeğe çalışıyorsa, bir şekilde sırtınıza, omuzunuza, kollarınıza dokunmağa çalışacaktır. Eğer buluştuğunuz erkekle kalabalık bir caddede yürüyorsanız, kalabalık içinde sizi rahat yönlendirebilmek için dirseğinizden tutmağa çalışacaktır. Böylece sizi gören insanlara da, sizin onunla birlikte olduğunuzu göstermeğe çalışacaktır. 
  • Buluştuğunuz erkeğin ellerine dikkat edin: Bir erkek bir kadın ile flört etmeğe başladığında, ellerini daha fazla kullanmağa başlar. Konuşurken jestler yapar. Hikâye anlatırken elleriyle hikâyeyi canlandırmağa çalışır. Sizin yanınızda iken parmakları kıpır kıpır oynar. Saçını ve elbiselerini düzeltir. sevgiliyle_bulusmakBazı erkekler sık sık saçını düzeltir. Onunla birlikte bir süre oturduğunuz kafeden hesabı ödeyip ayrılırken, onu izleyin. Ellerinin hemen saçlarına gidip gitmediğine bakın. Eli ile saclarını düzeltiyorsa, size güzel gözükmeğe çalışıyordur.Bazı erkekler sık sık kendi yüzüne dokunur. Genç bir erkek bir genç kızı cezbetmeğe çalıştığında, özellikle yüzünün derisi çok duyarlı bir hale gelir. Dolayısıyla buluştuğunuz erkeği izleyin. Çenesine, yanaklarına ve dudaklarına dokunuşlarını izleyin. Aynı zamanda bir içecik içtikten sonra dudaklarını yalayışını da izleyin.Bazı erkekler karnını ovuşturur. Bu onun güvensizlik duygusu hissettiğinin bir işareti olabilir. Aynı zamanda sizin dikkatinizi çekmeğe çalışan bir erkek vardır karşınızda.Bazı erkekler gömleğini, pantolonunu düzeltir. Erkek güvercinlerin şişinip şişinip sesler çıkararak dişinin çevresinde dans edişi gibi bir anlam taşır. Biraz gergindir. Sizinle birlikte olmak için her şeyi yapmağa çalışmaktadır.

    Bazen de avucunu açıp elini size uzatır. Eğer el ele tutuşup yürümek düzeyindeyseniz, size elini nasıl uzattığına dikkat edin. Eğer avuç için açık olarak görebileceğiniz şekilde elini size uzatırsa, sadece fiziksel düzeyde bir beraberliğin ötesinde umutları olduğunu gösterir.

  • Buluştuğunuz erkeğin bedeninin duruşunu izleyin: Bedensel duruş ile ilgili Sözel Olmayan İletişim işaretlerini analiz edip yorumlarken, bazen üçkağıtçı hilelerin yapılabildiğini de unutmamak gerekir. Eğer buluştuğunuz erkek, iyi bir bedensel duruş sergiliyor ise ve kolunu sizin omuzunuza atmış ise, bu erkek sizin yanınızda kendini rahat hissediyor demektir. Aynı zamanda sizi kollarının arasına almak istiyor demektir.
  • Buluştuğunuz erkek şımarık şımarık gülüyorsa: Buluştuğunuz erkek sizin yanınızdayken, şımarık şımarık güldüğünde, bu ne anlam’a gelir? Sizin dayanılmaz cazibenize kapılan bir erkek, kendini sizin yanınızda çok rahat hissediyor ve kıkır kıkır gülmek için ve sizi güldürmek için şakalar yapıyor olabilir. Sizi güldürmeği başarı addediyor olabilir. Böylece sizin dikkatinizi çekmek istiyor olabilir, yukarıda söz ettiğimiz erkek güvercinin dansı gibi.
  • Buluştuğunuz erkeği sizin yanınızda ayakta dururken dikkatle izleyin: Buluştuğunuz erkek size daha da yaklaştığında, onun yanında kendinizi rahat hissedip hissetmediğinizi analiz edin.
  • Buluştuğunuz erkeğin gözlerine derin derin bakın: Buluştuğunuz erkek sizin yanınızdayken, sık sık gözlerini kırpıştırıyorsa ve gözbebekleri büyüyorsa, bu sizin ile ilgilendiğini ve sizden hoşlandığını gösterir. Sizin yüzünüze uzun uzun bakmaktan hoşlanıyor ise, göz teması sert ve yaralayıcı değil, fakat yumuşak ve rahatlatıcı ise, bu da sizden hoşlandığını ve sizi yakından tanımak istediğini gösterir.

Erkeklerin beden dili ve kadınların beden dili birbirlerinden farklıdır. Yukarıda anlatılmaya çalışılanlar “Sözel Olmayan İletişim” seti adlı e-kitap’tan alıntıdır. Burada bir kaç satıra sığdırılmaya çalıştığım bu bilgiler ilgili e-kitap ve yardımcı kitaplarında çok daha detaylı bir şekilde işlenmiş. Sözel Olmayan İletişim seti aile, arkadaş, sevgili, eski sevgili, sosyal ortam gibi alanlarda insanların beden dillerini okuyarak neler elde edebileceğinizi anlatan detaylı bir eğitim setidir. Sevgiliyle buluşmak bu kitaptan faydalanmak için kullanacağınız sadece bir alan. Sözel Olmayan İletişim adlı e-kitabı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir