Butik Gelir ve İnstagramda Komisyonlu Satış

Posted by on Ocak 16, 2020 in İnstagram | 0 comments

Butik Gelir eğitim seti sayesinde şirket kurmadan online platformlarda ve instagramda komisyonlu satış yapmak artık son derece kolay.

İş aramaktan yorulanlar, başkasına bağlı çalışmak istemeyenler, hali hazırda çalışıp ek kazanç elde etmeyi hedefleyenler instagramda komisyonlu satış yaparak sermayesiz kazanç elde edebilirler.

Butik Gelir eğitim seti sadece instagramda komisyonlu satış yapmak üzerine kurgulanmamış. n11.com, GittiGidiyor, hepsiburada gibi platformlarda da neler yapılacağı adım adım anlatılmış.

Şirket kurarak internette satış yapmak isteyenler n11.com, gittgidiyor.com gibi platformlara yönelirken şirket kurmadan komisyonlu satış yapmak isteyenler genellikle instagrama yöneliyorlar.

Butik gelir eğitim setinin detaylı incelemesine geçmeden önce komisyonlu satış yapmak nedir? ve komisyonlu satış nasıl yapılır? sorularına cevap vermek istiyorum. Daha sonra alanında hazırlanmış en detaylı kitap olan Butik Gelir Eğitim Seti ve Dropshipping hakkında bilgiler vereceğim.

Komisyonlu satış yapmak nedir?

Komisyon nedir? Komisyoncu kime denir?

Bir ürün ya da hizmetin satışına aracılık yapıldığında elde edilen gelire Komisyon denir. Komisyonu hak eden kişiye komisyoncu ya da satış ortağı denir.

Mal ya da hizmet üretenler neden komisyonlu satışı tercih ederek kazançlarını bölüşmek istesinler ki? Kendileri satsalar daha fazla kazanmazlar mı? Evet kazanırlar ve zaten kazanıyorlar. Komisyonlu satış yapmak demek ürünleri kendilerinin de satmayacakları anlamına gelmiyor. Onlar da kendi kanallarını kullanarak satışlarına devam ediyorlar.

Öte yandan ürünlerini satacak satış ortakları bularak daha fazla tanıtım kanalına erişmiş oluyorlar. Reklam vermek için katlanacakları maliyetin bir bölümünü karlarını satış ortaklarıyla paylaşarak harcamış oluyorlar. Üstelik ürün satılmadan kimseye ödeme yapmak durumunda kalmıyorlar.

Kısacası hem kendileri satarak kazanıyor hem de satış ortaklarının yaptıkları satış sonucu güven ve gelir elde ediyorlar. Ürün satıldığında komisyoncu da para kazanmış oluyor. Kazan – Kazan sistemi çalışıyor.

İnternette “Komisyonlu satış yapmak”, “komisyonlu satış veren firmalar” ya da “komisyonlu satış veren tedarikçiler” olarak arama yapıldığında onlarca firmanın sistemi desteklediğini görebilirsiniz.

Peki bunların hepsiyle çalışılır mı? Güvenilir midir? Komisyonlar hesaba yatırılır mı? İşte burada dikkatli olmak gerekiyor. Seçici davranıp kendini ispatlamış firmalarla çalışmakta fayda var. Birazdan detaylarını vereceğim Butik Gelir Eğitim Setinin hediye kitabı olarak verilen “instagram tedarikçi rehberi” kendini ispatlamış ve güvenilen tedarikçilerin listesini veriyor. Listede toplamda 17 kategoride 375 tedarikçinin ismi var.

Butik gelir eğitim seti

Butik gelir eğitim seti – komisyonlu satış yapmak

instagramda komisyonlu satış yapmak nedir?

İnstagramda komisyonlu satış nasıl yapılır?

Son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya aracı instagram komisyonlu satış yapmak ve gelir elde etmek için son derece uygun bir platformdur. Takipçi kazanarak tedarikçilerden temin edilen ürünler şirket kurmadan satış yapmaya olanak tanımaktadır.

Kazanç elde etmeye başlamak için atılması gereken adımları aşağıdaki gibi özetleyebilirim.

1. Adım: Satılacak ürünleri bulmak

İlk adım olarak satılacak ürün veya ürünlere karar vermek gerekiyor. Hangi kategoride ürün satılacaksa ilgili alandaki tedarikçilerle iletişime geçmek gerekiyor. Komisyon oranları, kargo masrafları ve hak edişlerin hesaba ne zaman yatırılacağı gibi detayları inceleyerek tedarikçiye karar verilebilir.

2. Adım: Butik ismine karar vermek ve Butik açmak

insatgramda açılacak olan butik isminin öneminden de bahsetmek istiyorum. İsim – marka akılda kalıcı, güven veren ve genişlemeye uygun olarak seçilmelidir. Örneğin xyzayakkabı, ya da xyzsaat gibi açılan butiklerde farklı kategoriden ürün satışı yapmak zorlayıcı olabilir. xyzsaat gibi isim altında çanta satıldığında insanlar “saat ve ayakkabı ne alaka?” diye düşünebilirler.

Hali hazırda hatırı sayılır takipçisi olanlar için durum biraz daha farklı. Zaten takip edilen insanlar oldukları için önerdikleri ürünler rağbet görecektir. Ama onların da tedarikçi seçimi ve tanıtacakları ürünler konusunda çok titiz olmaları gerekir. Yanlış ürün ve tedarikçiyle yola çıkıldığında beklentileri karşılayamazlarsa içler istedikleri gibi gitmeyebilir.

3. Adım: Ürün fotoğrafları yayınlamak

Ürün ve butik aşaması tamamlandığında takipçi kazanmaya başlamadan önce profil bilgilerini sağlıklı ve doğru şekilde tamamlamak gerekiyor. instagramda kısa sürede takipçi sayısı artırmak mümkün. Profili ziyaret edenler boş profille karşılaşırlarsa ilk izlenim olumsuz olacaktır.

Profilde;

 • Satılan ürün – ürünlerle
 • Varsa e-ticaret sitesinin adresi
 • Kargo ve Kargo ücreti
 • Varsa iletişim numarası (tercihen herkes WhatsApp hattı kullanıyor)
 • Butik özeti sunan profil resmi

gibi ayrıntılara yer vermek başlangıç için uygun olacaktır.

Fotoğrafları yayınlarken kendinize ait bir taslak oluşturun ve dikkatli şekilde yayınlayın. Kalabalık kitlelerin görmesini amaçlayarak alakasız hastagler kullanmayın.

Tedarikçiden temin ettiğiniz fotoğrafların kalitesine, ürünü ön plana çıkarıp çıkarmadıklarını iyice inceleyin.

4. Adım: Takipçi kazanmak

Takipçi kazanmak için ilgilendiğiniz alandaki hashtag – etiket başlıklarını takip edin. Oralarda insanları takip etmeye başladığınızda satacağınız ürünle ilgili odaklı kitle oluşturmaya başlarsınız.

Olur olmadık yerlerde resim yayınlamayın. Çok daha fazla insana ulaşmak isterken insanlar tarafından fotoğrafların görünmesi engellenebilir.

5. Adım: Siparişleri almak ve takip etmek

Doğru yerlerde düzgün paylaşımlar yapıldığında takipçiler artacaktır. Zamanla tanıtım yaptığınız ürünlere ait ilgi gösterenlerin ve satın almak isteyenlerin de sayısında artış olur.

Başlangıç aşamasında şirket kurmadan instagramda komisyonlu satış yapmak isteyenler müşterilerinden adres ve gerekli bilgileri alarak tedarikçiye iletirler. Müşteriler genelde kapıda ödeme yapmak istediklerinden hesap numarası göndermeye gerek yoktur.

6. Adım: Komisyonu almak

Tedarikçi ürünü ve faturasını kargoyla gönderir. Müşteri ödemeyi yapar, komisyoncu da belirlenen dönemlerde hak ettiği komisyonları alır.

Komisyonlu satış yapmak SSS

Komisyon oranları ne kadar?

Komisyon oranları %5 – %20 arası değişebilir. Bu tamamen çalışma yapacağınız tedarikçinin fiyat politikası ve anlaşmakla ilgilidir. Eğer eliniz güçlüyse ve çok fazla ürün satıyorsanız komisyon oranı üzerinde pazarlık yapabilirsiniz.

Tedarikçilerin sayfalarında komisyon oranları genellikle belirtilmez. Üyelik ya da anlaşma sürecinde komisyon oranlarını görebilirsiniz.

Komisyonlar hesaba ne zaman yatırılır?

Satış gerçekleşip ödeme alındığında komisyona hak kazanırsınız. Hak edilen komisyonların hesaba yatırılması için farklı süreler bulunmaktadır. Kimi tedarikçiler 10 gün kimileri 15 gün süre sonra komisyonları hesaba yatırmaktadır.

Şirket kurarak n11.com gibi platformlarda satış yapacakların ürünü tedarikçiden satın alıp öyle satmaları gerekiyor. Bu tür platformlarda da komisyonun hesaba yatması 15 gün belki de daha fazla zaman alabilir. O aradaki ürün ve kargo maliyetlerini karşılayacak kadar sermaye ayrılması gerekir.

Şirket kurmadan instagramdan komisyonlu satış yapmak isteyenler ise bu tür bir maliyete katlanmazlar. Çünkü stoksuz (dropshipping) usulü çalıştıklarından ürün için stok ya da satın alma maliyetine katlanmazlar. Stoksuz – sermayesiz (DropShipping) detaylı bilgiyi Butik Gelir Eğitim Seti (Dropshipping) bölümünden bulabilirsiniz.

İnstagramda komisyonlu satış yapmak için şirket kurmaya gerek var mı?

Şirket kurmadan da instagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey müşteri ile temasa geçerek bilgilerini tedarikçi firmanıza iletmektir. Onlar ürünü kargoya verip faturayı düzenleyecek ve ödemeyi alacaklardır.

İnstagramda En çok hangi ürünler satılıyor?

Ayakkabı, saat, çanta, parfüm, hediyelik eşyalar, el yapımı bileklik ve takılar sık satılan ürünler kategorisinde yer alıyor. Ancak farklı ve yeni ürünler de oldukça rağbet görüyor.

Kısacası çok sık satılan ürünler takipçi kitlenize ve tanıtımını yaptığınız ürüne göre şekillenir.

Kargo sürecini kim yürütüyor?

Şirket kurmadan instagramdan komisyonlu satış yapmak durumunda kargo tedarikçi tarafından gönderilir.

Şirket kurarak ödemeyi siz almak istiyorsanız kargo, fatura gibi süreçleri siz yöneteceksiniz.

Butik Gelir Eğitim Seti (Dropshipping)

Şu ana kadar temel hatlarıyla instagramda komisyonlu satış yapmak hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Bunlar temel bilgilerdi, ancak satış yapmak, satışları artırmak ve gelir elde etmek için doğru yöntemleri kullanmak gerekir.

Şu sıralar instagram üzerindeki rekabet gerçekten üst seviyelerde. Herkes bir umutla hesap açarak satış yapıp para kazanmak peşinde. Normalde sermayesiz olarak kurabilecekleri işte bir an önce yükselmek ve para kazanmak için para harcayanlar da var.

 • Yanlış yöntemler
 • Yanlış tedarikçiler
 • İş bilmemek

gibi sebeplerden bırakın para kazanmayı yatırdıkları paraları da kaybedenlerin sayısı bir hayli fazla.

O zaman şirket kurmadan instagramda komisyonlu satış yapmak için nasıl hareket etmeliyiz? Bir bilene danışmak sanırım en akılcı karar olacaktır. Butik Gelir Eğitim Seti bu noktada önerebileceğim tek kaynak olarak karşımda duruyor.

Nedenine gelince… Mustafa Koca yıllardır internet üzerinden komisyonlu satış işleriyle uğraşıyor. İlk başladığı dönemlerde yanlış tedarikçiler ve programlar yüzünden koyduğu sermayeyi kaybetmiş.

Ama araştırmaya devam edip başarıyı yakalamış. Şu anda yukarıda saydığım diğer platformlar ve instaram üzerinden satış gerçekleştiriyor. Butik gelir eğitim setinin içinde başarıyı yakaladığı butik ve platform isimlerini görebilirsiniz.

Butik Gelir Eğitim Seti Nedir?

Butik gelir eğitim seti sermayesiz, stoksuz olarak iş kurmak (dropshipping) ve instagramda komisyonlu satış yapmak isteyenler için hazırlanmış rehber nitelikte bir e-kitaptır (PDF).

Butik Gelir Yazarı Mustafa Koca Kimdir?

Mustafa Koca 1976 doğumlu satış pazarlama uzmanıdır. Başlangıçta ek gelir olarak düşündüğü instagramda komisyonlu satış yapmak fikri bugünlerde tek işi haline gelmiş durumda. Kazancı artıkça başkalarının yanında çalışma fikrinden soğuduğunu belirtiyor.

İlk olarak instagramda butik kurmakla başlayan hayali şu anda 3 büyük platformda mağaza ve 2 e-ticaret web sitesine dönüşmüş.

Bu alanda elde ettiği tecrübeleri de Butik Gelir Eğitim Seti altında toplayarak yeni girişimcilere rehber olmayı hedeflemiş. Kendisinin yöntemleriyle başarıyı yakalayanların sayısı arttıkça kitabını geliştirmiş ve bugünkü haline getirmiş.

Butik Gelir Eğitim Setini ve Butik Gelir Tedarikçi Kitabını indirmek ve incelemek için buraya ya da aşağıdaki resme tıklayın…

butik gelir egitim seti

Butik Gelir Eğitim Seti ile instagramda komisyonlu satış yapmak

Kimler İnstagramda Komisyonlu Satış Yapabilir?

İsteyen herkes instagrmda satış yapabilir. Genel olarak kimlerin katıldığına bakacak olursak aşağıdaki tabloyu görebiliriz.

 • Ev hanımları
 • Öğrenciler
 • Ek gelir elde etmek isteyenler
 • Kendi işini kurmak isteyenler
 • Sermayesiz iş kurmak isteyenler
 • Şirket kurmadan instagramda satış yapmak isteyenler
 • instagramdaki takipçi sayısını paraya dönüştürmeyi düşünenler

Eğitim İçeriğinde Neler Var?

Butik Gelir eğitim seti içinde iki adet PDF (e-kitap) bulunuyor. Her ikisi de son derece detaylı ve titizlikle hazırlamış e-kitaplardır.

Instagramın Patronuyum

Temel olarak instagramda butik açmak, takipçi kazanmak, komisyonlu satış sistemine şirket kurmadan adapte olmak ve ürün satışı konularına ağırlık veriliyor.

Bilindiği üzere gözden uzak gönülden de ırak olur. İnstagramda aktif olmak ve aktif kalmak son derece önemlidir. Otomatik paylaşım sistemlerini öğrendiğinizde paylaşımlar, kuracağınız sistem tarafından otomatik olarak yapılır siz de müşterileriniz ve siparişlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Kısacası instagram üzerinde gelir elde etmek için atacağınız tüm adımları bu kitapta görebiliyorsunuz. Mustafa Koca kitapta yer alan bilgilerin bizzat kendisi tarafından denenmiş ve başarısını ispatlamış yöntemler olduğunu dile getiriyor.

Tedarikçi Rehberi Kitabı

Yazının içine de belirttiğim gibi instagramda satılabilecek ürünleri bulmak önemlidir. Daha da önemlisi güvenilir tedarikçi bulabilmektir. Mustafa Koca bu alanda geçirdiği zaman süresinde elde ettiği tedarikçi tecrübesini kitapta paylaşıyor.

17 farklı kategoride 375 tedarikçi (toptancı) firmanın bilgisi elinizin altında olacak. Trafik ve ziyaretçiniz varsa satılacak ürün bulma derdinden tamamen kurtuluyorsunuz. Birazdan açıklayacağım stoksuz (dropshipping) ticarete adım atmak için ihtiyacınız olan liste Butik Gelir – Tedarikçi Rehberi kitabında verilmiş.

Tedarikçi Rehber kitabı ile stoksuz, sermayesiz ve şirket kurmadan komisyonlu satış yapmak mümkün.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping kelime anlamı olarak stoksuz ticaret olarak çevrilebilir. Temel olarak mağaza sahibi ya da butik sahibinin stok tutmadığı sistemdir.

Stok tutmak ürünü satın almak ve depolamak maliyetlerini beraberinde getirir.

Örneğin t-shirt satmayı planladığımızı ve bir toptancı ile anlaştığımızı düşünelim. İlk olarak mağazada satılacak ürünleri satın almamız gerekiyor. 100 adet satacağımızı planladık. Ama sadece 100 adet tshirt parası ödeyerek kurtulamayız. Çünkü müşterilerimizin hepsinin aynı kiloda ve boyda olacağını beklemek hayal olur.

Aynı T-shirt’ün tüm bedenlerinden tahmini olarak satın alacağız. 20 tane S, 50 tane M, 50 tane L ve 10 tane XL ve 10 tane de XXL almak durumunda kaldık. Yoksa müşterilerimize “Elimizde kalmadı” demek zorunda kalacağız. Şimdiden 100 tane satmak için 130 tane ürün aldık ve parasını ödedik.

Tüm müşteriler aynı rengi isteyecek değil ya. Siyah, Beyaz, Mavi, Kırmızı ve Yeşil derken sadece 1 ürün için 250 – 300 adet satın almış olduk. Ürün sayısı arttıkça stoklama maliyetleri de artmaya başlayacak.

İşte tam da bu noktada dropshipping – stoksuz ticaret devreye giriyor. Girişimci ürünleri satın almadan ve stoklama yapmadan tanıtımlarını yapar. Müşteri satın almak istediğinde toptancıya bilgileri gönderir ve ödeme işlemi gerçekleşir.

Dropshipping Yasal mıdır?

Evet Dropshipping yasaldır. Yapılan alışveriş neticesinde satılan ürünün faturası toptancı tarafından kesilir ve ürün müşteriye gönderilir.

Dropshipping’e Nasıl Başlayabilirim?

Komisyonlu satış ortaklığı veren siteler, toptancılar ya da tedarikçilerle anlaşarak tanıtım yapmaya başlayabilirsiniz.

İnstagramda Dropshipping Yapabilir miyim?

Evet instagramda butik açarak dropshipping (stoksuz ticaret) yapmaya başlayabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak İçin Dropshipping Uygun mu?

Evet uygun. Herhangi sermayeye ihtiyaç duymadan hemen başlanabilir.

Butik Gelir Yorumları

Butik gelirle instagramda komisyonlu satış yapmaya başlayanların soruları, yorumları ve verilen cevapları aşağıda görebilirsiniz.

Aysun: Hocam merhabaaaaaa,

Aysun: Heyecanımı paylaşmak için yazıyorum. Takipçi yağıyor resmen hiç bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim.

Mustafa Koca: Pratiğini bilince her iş kolay

Aysun: Hocam bu arada xxxxxx firması ile anlaştım. Fatura olayını da halledeceklerini söylediler, 10 güne onlarla çalışmaya başlıyorum teşekkürler.

Mustafa Koca: ooo çok güzel sevindim. hadi hayırlı olsun çok güzel işler başaracaksın.

butik gelir instagramda komisyonlu satış yapmak

komisyonlu satış yapmak ve butik gelir yorumları

Butik Gelir WhatsApp Destek Hattı

Butik gelir eğitim setinin desteği bizzat Mustafa Koca’nın WhatsApp desteği ile veriliyor. Ürüne sahip olmadan önce ya da sahip olduktan sonra kendisi ile temasa geçebilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Mustafa Koca ile  WhatsApp üzerinden iletişim kurmak ve sorularınızı sormak için buraya tıklayın.

Butk gelir destek hattı

Butik Gelir WhatsApp Hattı

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir