Odaklı Trafik Affiliate Marketing Kursu – Mert Eryiğit

Posted by on Temmuz 3, 2019 in Odaklı Trafik Affiliate Marketing E-Kursu | 0 comments

Odaklı Trafik E-Kursu – Mert Eryiğit

Mert Eryiğit tarafından hazırlanan Odaklı Trafik Affiliate Marketing E-kursu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsan doğru yerdesin. 15 yıllık affiliate (Satış Ortaklığı) tecrübemle ürünü senin için inceledim.

Ürün detaylarına geçmeden önce kursun verildiği sektörden yani affiliate marketingden bahsetmek istiyorum. Böylece neden yol gösterici bir kursa ihtiyacın olduğunu daha iyi kavrayacağını düşünüyorum. Çünkü satış ortaklığı (Affiliate) çok enteresan bir iş dalı olarak karşımızda duruyor. Doğru taktik ve stratejiyle başlarsan verdiğin emeklerin karşılığını alır ve piyasada kalıcı olabilirsin. Kalıcı olmak da sürekli ve düzenli gelir elde etmek anlamını taşıyor.

Şimdi istersen öncelikli olarak  internetten para kazanmak için kullanılan Affiliate Marketing enstrümanlarına bakalım. Sektörü tanıdıkça Odaklı Trafik Affiliate Marketing E-Kursundan beklentilerini belirleyebilir ve ulaşmak istediğin hedefler doğrultusunda çalışmaya başlayabilirsin. İşte tam da bu yüzden yazıyı iki bölüme ayırdım. İlk bölümde sektöre ve nasıl para kazanıldığına değineceğim ikinci bölümde de Mert Eryiğit’in hazırladığı kursu tanıtacağım.

Birinci Bölüm – Affiliate Marketing Tanıyalım

Affiliate Marketing – Satış ortaklığı sistemi. İnternet üzeriden para kazanmak, pasif ya da faal olarak düzenli gelir elde etmek için oldukça avantajlı bir sistemdir. Eğer daha önce internet’ten para kazanmak üzerine yazılar okuyup fikir edindiysen tüm okuduklarını bir kenara koymanı istiyorum. Çünkü uzun yıllardır piyasanın içindeyim ve “Emek harcamadan! oturduğun yerden para kazan” gibi cümlelerin doğru olmadığını bilmeni istiyorum.

Evet satış ortaklığı sisteminden çok güzel paralar kazanılıyor. Ama bunun için kesinlikle doğru taktiklere ve uygulamalara ihtiyacın var. Ben kısaca tanımlamalar üzerinde durup seni bu konuda aydınlatmaya çalışacağım.

Affilite Marketing Masal mı? Gerçekten Para Kazanılır mı?

Affiliate Marketing Yasal mı?

Affiliate – Satış Ortağı Nedir?

Vendor – Ürün Sahibi Nedir?

Affiliate Network – Satış Ortaklığı Ağı Nedir?

Affiliate Link Nedir?

Internetten Para Kazanmak İçin Nelere İhtiyacın Var?

Kazanç Nasıl Hesaplanır? Ve Nasıl Ödenir?

Affilite Marketing Masal mı? Gerçekten Para Kazanılır mı?

İlk olarak bu soruyu cevaplayarak başlamak bana uygun geldi. Maalesef uzunca bir süre insanların emeklerini sömürerek sadece kendileri kazanmak isteyenler yüzünden genel bir olumsuz hava oluşmuş durumda. Aslında satış ortaklığı sistemi internet üzerinden yürütülen komisyonculuk faaliyetinden başka bir şey değildir. Alıcı ile satıcıyı buluşturup satıştan komisyon elde etmek kadar doğal işlem.

Tabi bu doğal döngünün yürümesi güvenilir kaynaklara bağlıdır. Güvenilir şirket isimlerini yazı içinde yeri geldikçe belirteceğim. Yapılan işi emlakçılık üzerindn açıklamak istiyorum. Mal sahibi emlakçıya gidip evini, arsasını ya da dükkanını satmak istediğini belirtir. Emlakçı elinde olan tüm imkanları (-gazete ilanları, cam ilanları, tanıdıklar ya da web sitesi vb.) kullanarak alıcıyı bulur ve satıcı ile buluşturur. Satış gerçekleştiğinde emlakçı komisyonunu alır ve aradan çekilir.

Satış ortaklığı – Affiliate marketing sistemi de aynen böyle çalışır. Affiliate (Satış ortağı) alıcı ile satıcıyı kendi linki üzerinden buluşturur. Satış gerçekleştiğinde, affiliate network sayesinde hem affiliate hem de satıcı hak ettikleri kazançları hesabında görür. Affiliate tanıtım yapmak için;

 • Blog – web sayfası
 • Forumlar
 • Online Reklamlar ( facebook vb.)
 • Tanıtım makalelerini yayınlayabileceği platformlar
 • Sosyal Medya
 • Mailing
 • Youtube

gibi kanalları kullanır ve mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaşmaya çalışır.

Affiliate Marketing Yasal mı?

Affiliate marketing sistemi yasal bir işlemdir. Saadet zinciri ya da kaçak yollardan para kazanılmaz. Zaten tüm para işlemleri affiliate network üzerinden döner. Network firması da TTK’na göre kurulmuştur. Satışlar ve sonrasında oluşan gelirler vergilendirilir. Kaçak-göçek herhangi bir işlem yapılmaz. Tabi ki bu bahsettiğim normal olması gerekendir. Ama bu durumu da suistimal edip insanları dolandıran pek çok firma oldu. İşte Odaklı Trafik Affiliate Marketing kursunu tercih etmen gereken önemli nedenlerden bir tanesi de budur. Kurs seni yasal ve mevzuata uygun firma üzerinden sisteme dahil ediyor.

OdaklıPazar Internet ve Yazılım Hiz. Türkiyede kurulmuş en efektif network ağıdır. Satışların takibi, müşteri desteği, vergilendirme mevzuatları, satış sayfalarının optimizasyonu vb. gibi konularda oldukça başarılır. Sisteme girmek için herhangi bir ücret ödemezsin. Eğer birisi senden OdaklıPazar’a kayıt ücreti istiyorsa ondan uzak durmalısın.

Odaklı Trafik Affiliate Marketing e-kursu ile OdaklıPazar‘ı birbirine karıştırma. Odaklı Trafik; affiliate network olan OdaklıPazar araçlarını kullanarak nasıl para kazanabileceğini öğreten kurstur. Kimseden ders almak istemiyorum ben kendim bu iş yaparım dersen önünde hiç bir engel yok. Araştırmalarını yapıp, ürününü seçip tanıtıma hemen başlayabilirsin. Ancak bu şekilde ilerlemek zordur, nereden başlayacağını bilmemek, nasıl bir yöntem izleyeceğini anlayamamak kazanç elde etmeni zorlaştırır.

Affiliate – Satış Ortağı Nedir?

Bu durumda Affiliate sen olacaksın. Affiliate; network ağındaki ürünlerin tanıtımını yaparak satıştan komisyon alan kişidir. Tanıtım yapmak için az önce belirttiğim platformları kullanır. Amacı konuya odaklı insanların okuyacakları yerlerde reklam yapmaktır. Tanıtım yaptığı platformlarda birazdan anlatacağım affiliate linkini kullanır. Gelen ziyaretçi affiliate linkini tıklar ve satış sayfasına yönlenir. Orada satış sayfasını okuyarak ürün hakkında ikna olur ve satın almak üzere ödeme sayfasına geçer. Satış gerçekleştiği anda kullanılan affliliate link sayesinde satışa kimin aracılık ettiği tespit edilerek hak edilen komisyon satış ortağının hesabına kaydedilir.

Vendor – Ürün Sahibi Nedir?

Vendor- ürün sahibidir. Ürünü ve satış sayfasını hazırlar. Ödeme sonrasında müşteri desteğini verir.

Affiliate Network – Satış Ortaklığı Ağı Nedir?

Ürünlerin satışının gerçekleştiği plaftormdur. Ürün sahipleri ürünlerini ekler, satış ortakları da orada ürün seçerek ilgili ürüne ait affiliate linkini alır. Ziyaretçi ödemeyi network’e yapar. Belirlenen oranlardaki komisyonların dağıtımı network tarafından gerçekleştirilir.

Affiliate Link Nedir?

OdaklıPazar bu durumda network oluyor. OdaklıPazar’a kayıt olduktan sonra her affiliate’in kendine ait bir linki olur. O link plaftormlarda paylaşılarak ziyaretçilerin tıklaması sağlanır.

Internetten Para Kazanmak İçin Nelere İhtiyacın Var?

Aslında kendini zaman içinde geliştirmen mümkün. Ama zaman alacaktır, kimileri 1 sene beklediği halde satış yapamıyorlar. Tamamen yanlış taktik uyguladıkları için pes ediyorlar. Benim sana tavsiyem Odaklı Trafik Affiliate Marketing Kursuna katılman yönünde olacaktır. Eğer sadece ne olduğunu merak ediyorsan ödeme yapmana da gerek yok. Kursun 4 videosu Mert Eryiğit tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Buraya yada aşağıdaki resme tıklayarak kursun ücretsiz bölümlerini izleyebilirsin.

Odaklı Trafik

Odaklı Trafik Ücretsiz

Kazanç Nasıl Hesaplanır? Ve Nasıl Ödenir?

Kazançlar OdaklıPazar tarafından ödenir. Hem satış ortakları hem de ürün sahipleri kendilerine ait panel üzerinden tıklama, satış, kanal ve daha pek çok özellikten faydalanabiliyorlar. Odaklı Trafik e-kursunda panellerin nasıl kullanılacağına dair detaylı bilgilere ulaşma şansın da var.

Ödemeler yapılırken adına ödenecek olan vergiler kesilir ve devlete ödenir. Ama firma sahibiysen ve fatura kesebileceksen OdaklıPazar’a fatura düzenleyerek kendi vergi sorumluluğunu üstlenebilirsin.

İkinci Bölüm – Odaklı Trafik Affiliate Marketing E-Kursu

Sanırım artık nasıl bir işte çalışacağın hakkında fikir sahibi oldun. Sistemde her şey yasal ve mevzuatlara uygun olarak yürütülür. Tanıtım yapmak içinse donanıma ihtiyacın olacak. Şimdi araştırmaya başlasan onlarca sitede onlarca başlık altında satış ortaklığı, web site kurulumu, SEO, SEO uyumlu makale, e-mail marketing vb. başlıklara rastlarsın. Sakın yanlış anlaşılmasın o sitelerdeki tüm bilgiler yanlış ya da işe yaramaz demiyorum. Ama farklı farklı insanların işin belirli bölümünü anlatan yazılarından oluşuyor. Sistematik şekilde bütünlüğü oluşturmak ve hedefe yürümek doğal olarak biraz zor oluyor. Oluyor olmasına ama zaman alıyor.

Mert Eryiğit’ in hazırladığı videolu eğitim sayesinde yol haritası çerçevesinde işe başlayıp kendini geliştirebilirsin.

Odaklı Trafik Kursunda Neler Var?

Başlangıç seviyesinden uzmanlık seviyesine kadar ihtiyacın olan tüm bilgileri setin içinde bulabilirsin. Kurs Affiliate Marketing hakkında genel bilgiler vererek başlıyor ve sonrasında;

 • Network’e kayıt
 • Ürün Seçimi
 • Anahtar Kelime Analizi
 • Domain ve Hosting
 • Affiliate Link Kullanımı
 • Blog kurulumu
 • SEO ayarları
 • SEO uyumlu makale hazırlanması
 • Banner ve reklam araç tasarımı
 • Sosyal medya Kullanımı
 • E-mail marketing kullanımı
 • Yardımcı Programlar

Ben kursun kısa bir özetini verdim. Detayları görmek ve hemen sipariş vermek için resmi satış sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsin.

 

Odaklı Trafik Affiliate Marketing Kursu Ne Kazandırır?

Yazı içinde de değindiğim gibi bilgilere kendi kendine araştırma yaparak da ulaşabilirsin. Ben kendimden örnek vermek istiyorum, satış ortaklığına başladığım dönemlerde Türkiyede Affiliate Network yoktu. Dolayısı ile Türkçe ürün tanıtımı yapacak platformumuz da yoktu. Yurt dışında faaliyet gösteren firmalara kayıt olarak şansımı denemeye başladım. Teknik alt yapım olduğu için blog kurmak vb. gibi konulardaki avantajımı kullanmak istedim.

İşin içine girdikçe yüzlerce siteyi takip ettiğimi, her gün onlarca makale okuduğumu fark ettim. Bilgiler birbirine benzer bilgilerdi ama herhangi bir akışı olmadığı için en başta yapmam gerekeni en sona bıraktığımı, sonda işleme almam gereken adımları başlangıçta yaptığımı gördüm. Hata yapa yapa yabancı ürünleri satmayı başardım. Ama bu süreç oldukça sıkıntı ve zahmetli oldu. Çoğu zaman satış ortakklığından para kazanmanın hayal olduğunu bile düşündüm. Pes ettiğim anlarda oldu çünkü satış gelmiyordu.

Tüm her şeyi doğru yaptığımı düşündüğüm halde ertesi gün bir hatamı buluyordum. Kısacası yol haritam yoktu ve kayboluyordum. Afiliate sistemi inşa ederken temeli sağlam tutmadığım için üstüne eklediğim özellikler ağır gelip GOOGLE amca tarafından sevilmiyordu ve doğal olarak üst sıralarda yerimi alamıyordum. Bu keşmekeş içinde 8 ay geçirdim. Sıfırdan başlayıp emek verdiğim işin ilk meyvesini 8 ay sonra alabildim ve ilk satışım geldi.

Odaklı Trafik Afliate  E-kursu

Daha sonradan Türkiye piyasası açıldı, Türkçe ürünler elimi rahatlatmıştı. Çevremdeki arkadaşlara bu işi tavsiye etmeye başladım, onlar benden daha şanslılardı çünkü arkalarında ben vardım. Yardım etmeye başladığım arkadaşlarım en fazla 2 ay içinde gelir elde etmeye başlıyorlardı. Mert Eryiğit’in kursunu da bu yüzden tavsiye ediyorum.

Odaklı Trafik Affiliate Marketing E-kursu sayesinde 1 hafta sonra bile ne yapacağını görüyor olacaksın. Aklına takılan soruları sorup destek alabileceğin bir danışmanın olacak.

Uzun lafın kısası eğer “Pasif olarak gelir elde etmek”, “internetten para kazanmak”, “satış ortaklığı sistemine doğru başlangıç yapmak” istiyorsan Odaklı Trafik Affiliate Marketing e-kursuna katılmanı tavsiye ederim.

Benzer ya da Benzemez Yazılar:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir