Eski Sevgiliyi Geri Kazanma – 10 Altın Kural

Posted by on Aralık 5, 2018 in Tavsiyeler | 0 comments

Ayrılığı kabullenemeyen herkes eski sevgiliyi geri kazanma yollarını arar. Aşkta mantık yoktur denir, haksız bir tespitte değil hani. Hangi mantıklı insan kendisine acı çektirmek ister ki? Aşık olduğu insan tarafından öyle ya da böyle terk edildiğinde geri kazanmak için çırpınır durur ki? Aşk işte sağı solu belli olmuyor.

eski sevgiliyi geri kazanma yolları

Eski sevgiliyi geri kazanma duygusu

Sevgilin artık eski sevgilin oldu, sen de onu tekrar geri kazanmak istiyorsun. O zaman yapman gereken arkana yaslanıp yazıyı sonuna kadar okumak. Aslında gel biz buna sohbet diyelim. Sohbetimizin konu başlığı belli  “eski sevgiliyi geri kazanmak”. Birer kahve ya da çay alıp başlayalım, çünkü çok fazla okudum ve araştırdım sohbet uzun sürecek Ayrıldığın sevgiliyi, çekiştiririz, seni konuşuruz, bitmiş ilişki hakkında dertleşiriz, tekrar kazanmak için neler yapabileceğine bakarız.

Bunların hepsini yaparız yapmasına da önemli olan senin kararında net olman. Cevaplanması gereken ilk soru; “Gerçekten onu geri kazanmak istiyor musun? “. Cevabın evetse ve benimle sohbete devam edersen günün sonunda çok farklı görüşler elde edeceğini düşünüyorum. Emin ol sohbetimde sana şunu yap bunu yap gibi emir kipinde konuşmalar yapmayacağım. Böyle bir şey senin açından da benim açımdan da doğru olmayacaktır. “Eski sevgilini kazanmak için” şunu yap bunu yap demek yerine ufak ufak taktik ve tavsiyeler veriyor olacağım. Belki de en doğrusu ayrı kalmanızdır!

Onu gerçekten geri kazanmak istediğinden emin değilsen farklı bir yol izlemen gerekir. Gerçi ister onun kalbini tekrar kazanmak iste, ister kendi yolunda devam etmek iste önceliği kendine vermen gerektiğini unutmaman gerekir. Dünyadaki en kıymetli hazin “SENSİN”.

Ayrılıkların çoğu tekrar bir araya gelmekle sonuçlanırken bir kısım ilişkinin son durağı “Ayrılıktır”. Peki neden bazıları başarılı olurken, bazılarımız başarısız oluyor?

  • Çünkü eski sevgiliyi geri kazanma ile ilgili bize yol gösterecek profesyonel yardım alabileceğimiz formüller bulamıyoruz. Genelde çevremizden ve yakın arkadaşlarımızdan fikir alıp doğru ya da yanlış demeden uygulamaya koyuluruz.
  • İlişkinin ömrünü tamamladığını kabul etmek istemiyoruz.
  • Geri kazanmak adına yanlışlar yapıp üstüne tüy dikiyoruz.

İkinci olarak “Kabul et” şu an ayrısınız. Ayrılık kolay kabul edilmiyor olabilir, aşk acısı gerçekten ağır geliyor da olabilir. Ama onu geri döndürmek istiyorsan emin olabilirsin ki ayrılık acısının sana hiç bir faydası yok. Düşünmeyi bırak, zihninden uzaklaştır, bilinçaltına da gönderme. Sonra çıkarması daha zor oluyor. Sadece sohbetimize odaklan, belki de önünde yeni pencereler açılacak.

Genellikle terk edilmenin acısıyla saçma sapan yollara başvuruyoruz, yemeden içmeden kesiliyoruz, eski sevgiliye telefon ederek sesini dinleyip kapatıyoruz, güya yanlışlıkla mesaj atıp, belki mesaja cevap verir umuduyla bekliyoruz. Bazen de kıskandırma yoluna başvuruyoruz. Bana göre kıskandırma eylemi en tehlikeli ve en yanlış yoldur. Bunun gibi birçok girişimde bulunarak, onu daha çok bunaltıp uzaklaştırdığımızın farkına bile varmayız.

Sohbetin sonlarına doğru eski sevgiliyi geri kazanmanın yollarını anlatan kitap özeti de paylaşacağım. Eski sevgiliyi tekrar elde etmek üzerine PDF formatında (indirilebilir e-kitap) farklı kaynaklar var. Bazıları kadın okuyucular için hazırlanmışken bazıları da eski sevgililerini geri kazanmak isteyen erkek okuyucular için hazırlanmış, kitapları okuyanlar ne demiş, yorumlar ne olmuş konuşacağız.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma 10 Altın Kuralı Neymiş? Söyle Bakalım…

Hemen başlıyorum, ben başlıkları vereyim sonra devam ederiz. Bunlar tamamen başlık, emir kipi tadında tavsiyeler değil.

İnsanlar, sahip oldukları şeyleri çok büyütür ve hayatlarının merkezlerine oturturlarsa, bağlılıkları “BAĞIMLILIĞA” dönüşür. Bağlandıkları nesne ya da kişi gittiğinde, onunla beraber yıkılır ve kendi kendilerine tamiri imkansız yaralar açarlar. Her şeyden önce rollerin değişmesi gerekmektedir. Kaçan kovalanır gibi taktikler doğruyu yansıtmakla beraber herkes tarafından bilinir. Önemli olan sevgilimizden ne kadar etkilendiğimiz değil (- bu bizim iç dünyamız ve mutluluğumuzun göstergesidir-) onun bizden ne kadar etkilendiğini bilebilmektir.

1- En Büyük Hata Üzerine Gitmektir.

Sevgilinden ayrıldığın ve ilişkin bittiği için kötü hissediyorsun. Uzman görüşe göre kapanmayan duygusal yaralar böyle durumlarda ortaya çıkıyor. Akıl ve kalp arasındaki savaştan kim galip çıkar bilmem ama kendine, kurtarmak adına 2.şansa sahip olabileceğin ilişkine zarar verme potansiyelinin yüksek olduğu dönemdesin. Kızgınlık, yedirememek, öfke, nefret ve aşk gibi güçlü duygular insana hata yaptırır. Sonuçlarını düşünmeden hareket etmenin yararını kimse görmemiştir. Onu geri kazanmak üstüne gitmek olmuyor her zaman. Eğer tekrar bir arada olmak mümkünse, ufak da olsa bir şansın varsa doğru zamanı bekle. Üzerine gittikçe senden uzaklaşma olasılığını görmezden gelme. GKK kuralını bilirsin. “Gönül Kaçanı Kovalar”, kovalayan sen mi olmak istiyorsun?

2- Ortak Arkadaşlarından Dahi Haber Alma

Ah şu ilişkilerdeki ortak arkadaşlar, varlıkları da dert yoklukları da. İlişkinin başlaması, ete kemiğe bürünmesi onlar sayesinde olur genelde. Ayrılık sürecini doğru yönetemezsen, son şansını da yine onlar yüzünden kaybedebilirsin. Nedense ortak arkadaşlar iyilik yapıp “bak gördün mü o seni çoktan unutmuş, başkasıyla görmüşler geçen gün” şeklinde yorumla bilgi kirliliğine sebep olurlar. Belki de yanında gezdiği kişi akrabası, iş için görüştüğü birisi. Kim bilir? İçinde bulunduğun durumda önceliklerinin farklı olması gerekir.

3- Aşk Acısını Rafa Kaldır

“Neymiş benim önceliğim? İçim yanıyor, onu düşünmeden edemiyorum”. Seni anlıyorum aşk acısı, ayrılık acısı böyle bir şey. Kasıp kavurur ve gözünün önündekileri görmeni engeller.

Peki şu an kör olmanın kime faydası var? Elinde sihirli değnekle gelecek birini mi bekleyeceksin? Senin kendini toparlaman hayatınla ilgili kararlar alman gerekir diye düşünüyorum. Aşk acısını rafa kaldır, hayatta tecrübe elde ediyorsun. Ders çıkarmazsan aynı hatayı tekrar yapma ihtimalin oldukça yüksek. İhmal ettiğin konulara yönelebilirsin. Çalışıyorsan işin, okuyorsan dersler, arkadaşlar, ailen, hobilerin. Hepsi seni mutlu edecek ve orada bekliyorlar. Onu ikna etmeye çalışmak yerine eğer varsa önce hatanı kabul et. Sakın yok deme, hepimizin hataları var. Hatanı kabul edip kendini affederek işe başlayabilirsin. Kendini ve onu affetmek elini güçlendirir. Yaşananları sağlıklı şekilde değerlendirme fırsatını yakalarsın. Sürekli suçlayarak, nefret ederek, acı çekerek hedeflerine varman zor gözüküyor.

aşk acısından nasıl kurtulurum

Aşk acısını rafa kaldır

4- Sahi Siz Eski Sevgilinle Neden Ayrıldınız?

Hata demişken sahi siz neden ayrıldınız? Ayrılık sebebini tam olarak biliyor musun? Kavga ederek ayrıldıysanız kavga sırasında birbirinize yaptığınız suçlamalardan bahsetmiyorum. Ayrılığın gerçek sebebini soruyorum. Dolandırılmak, şiddet vb. gibi olayları kapsamım dışında tutuyorum. Sebepler onlar olsa geri döndürmek isteyeceğini zannetmem. Kavga etmeden “Sana layık değilim”, “Benden daha iyilerine layıksın”, “Soğudum” gibi klasik bahanelerin ardındaki gerçeklerden bahsediyorum. Düşünmekte fayda var, genelde ayrılıklarda öne sürülen sebebin altında başka bir sebep yatar. Eski Sevgiliye Mesaj Kitabı sana ayrılığın gerçek sebebini bulmanda yardımcı olabilir. Hala seni sevdiğini düşünüp hemen mesaj atma. Onu geri getirme için tavsiyelerim devam ediyor o yüzden acele etme sevgiliyi geri kazanma kitapları hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Biz sohbete devam edelim.

5- O Seni Halen Düşünüyor mu?

Acaba aşık olduğunu düşündüğün, aşık olduğun eski sevgilin seni düşünüyor mu? Aklında soruların dolaşması normal. Tamam sana bu konuda da yardımcı olabilirim. Beni özlüyor mu testini cevaplayarak merakını giderebilirsin. Testten sonra hemen gel, devam edeceğiz. Konuşacak çok şeyimiz var.

6- Kendin Ol, Hayatta En Değerli Varlık Sensin

Testi çözdün, rahatladın mı? Seni özleyip özlemediğini merak ediyorsan, taktik olarak yanlış hareket edebilirsin. Eski sevgilinle ilk beraber olmaya başladığın günleri gözünün önüne getir. Herhangi bir şeye ihtiyacınız var mıydı? Mutlu olmak, beraber olmak için test çözüp, birilerine danışman gerekiyor muydu? Hayır, aksine birlikte vakit geçirmek adına arkadaşlarınızı bile ekiyordunuz. Ne değişti? Monotonluk, hep aynı şeyleri yapmak, heyecanın kaybolması, ilginin azalması. Tamam tüm bunlar sebep olarak sayılabilir. Ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum, bence gerçek sebep insanın kendisini bırakma eğilimidir. Seni sen yapan etkenleri bir kenara bırakırsan artık sen olmuyorsun. Onu sana çeken “çekim gücünü” kaybediyorsun, tekrar kendin olmaya başlayabilirsin. Başardığında tekrar cazibe merkezi haline gelmeye başlarsın, ters psikoloji ile onu yeniden elde etmen mümkün.

Yeri gelmişken söylemek istiyorum, “Ters Psikoloji” eski sevgiliyi geri kazanma yolları arasında oldukça etkili bir yöntem. Eğer ayrıldıktan sonra sürekli onun peşinden koşuyorsan ona neler olduğunu anlamasına dair fırsat vermiyorsun demektir. Eşinden dostundan ya da bizzat kendisinden “artık seni sevmediğini”, “seninle birlikte olmak istemediğini” duymuş olabilirsin.

Onun açısından bakıldığında değişen herhangi bir şey yok. Sen yine oradasın, ne yaptığını biliyor. İçine en ufak şüphe ya da merak yok. Ters psikoloji burada devreye giriyor, ona istediğini verebilirsin. En azından 3 hafta ya da 1 ay kadar. Senden haber almadığında ona düşünecek şeyler vermiş olursun. Senin yokluğunda kendisini test etmesi için fırsat yaratırsın. Bakalım gerçekten de kurduğu ayrılık cümlelerinin içi dolu mu? yoksa boş mu? Bir müddet sonra “Merak” duygusunu onu da kemirmeye başlar. “Başka birisi mi var?”. Ters psikoloji tek başına uygulandığında %100 sonuç vermez, diğer davranışlarınla da desteklemelisin.

7- Dünya Eski Sevgilinin Etrafında Dönmüyor

Tekrar kendin olmakla söylemek istediğim sen ne kadar öyle görsen de “Dünya onun etrafında dönmüyor”. Hayallerini, hobilerini, arkadaşlarını, aileni kısacası seni sen yapan değerlerden vazgeçtiğinde onun da senden vazgeçmesine sebep oluyorsun. Hele bir de ufak sürprizleri, hayata tat katan dokunuşları bıraktığında ilişki can çekişir hale geliyor. Farkında olmadan kendi ellerimizde ilişkiyi boğuyoruz.

8- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Taktiklerini Belirle

Sevgiliyi geri kazanmak belirlediğin taktiklerle mümkün olabilir. Yalvarmak, üzülmek, acındırmak işe yaramaz. Sana acıyan birisi seni seviyor anlamına gelmez. Aksine hayatı boyunca sırtında taşıyacağı yük olarak görmeye başlar. Acındırmak kısa süre için seni ona yaklaştırabilir, ama kesinlikle uzun soluklu birlikteliğin kapılarını açmaz. Taktikler demişken aklıma geldi. “Sevgiliyi geri getirme büyüsü” tarzı şeyler okudum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum, karanlık yollara girme. He işin bir de “Sevgili geri getirme duası” boyutu var. Duası için bir şey diyemem, o kişinin kendi tercihidir. Kişisel gelişimini tamamlarken geri kazanmak için dualar edilebilir. “Saldım çayıra mevlam kayıra” yaklaşımının kimseye faydası olmayacağının altına çizmem gerek. Önce sen kendini geliştirip, hatalarından ders almalısın sonra Allah’tan niyaz edebilirsin. Merak ediyorsan “Sevgiliyi geri getirme duasına” göz atabilirsin. Ben de biraz nefeslenmiş olurum.

9- Eski Sevgilin Düşündüğün Gibi Değil mi Yoksa?

Sanırım 5-10 dakikadır sohbet ediyoruz. Söylediklerimden kafanda bazı şeyler canlanmış olmalı. Özellikle ayrılık sebebini düşünmeni tavsiye ederim. İçindeyken fark edemediğin durumları değerlendirmek adına güzel bir fırsat yakaladın. Ayrı olduğunuz dönemi en verimli şekilde kullanabilirsin. Belki de eski sevgilin düşündüğün gibi birisi değildir, yeni ilişkiye başlamak adına doğru zaman olabilir. O zamanlar fark edemiyordun ama şimdi daha net görebiliyorsun.

yeni ilişiki

Yeni ilişki için doğru zaman olabilir.

10- Hayat Devam Ediyor.

Onun sana uygun olmadığını düşünüyorsan, güzel çünkü hayat devam ediyor, tadını çıkarmaya bak. “Yok biz iyiydik, hatalarımı gördüm, onu geri kazanmak istiyorum” diyorsan aşağıdaki PDF (e-kitap) kitaplara göz atmanı tavsiye ederim.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Kitapları (Kadın ve Erkek Okuyucular İçin)

Sohbetimizin sonuna geldik. Aşağıda sana kitap önerilerim olacak, hangisinin mantığı sana yakın gelirse PDF indir ve oku.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Garantili Yolları kitabı: Uzunca süredir piyasada. Yorumlara bakıldığında daha çok kadın okuyuculara hitap ettiğini düşünüyorum. Kısa ve öz bam bam bam tarzında hazırlanmış. Özet olarak kendinde yapacağın değişikliklerle sevgiliyi geri kazanmaya odaklanmış. İlişki tahlili gibi konular yok bildiğim kadarıyla. PDF İncelemek ve indirmek için tıkla.

sevgiliyi geri döndürme

Eski sevgiliyi geri döndürmenin garantili yolları kitabı PDF

Eski Sevgiliyi Elde Et PDF: Eski sevgiliyi elde et pdf yine indirilip okunan tarzda bir kitap. Yeni yeni piyasada yer almaya başladı. Erkek okuyucular ve kadın okuyucular için farklı taktiklerin anlatıldığı bir kitap. İlişkileri derinlemesine inceleyip taktikleri belirlemeni sağlıyor. PDF incelemek ve indirmek için tıkla.

eski sevgiliyi elde etme yöntemleri

Eski sevgiliyi elde et PDF – Kadın ve Erkek Okuyucular İçin

 

Eski Sevgiliye Mesaj Kitabı: PDF indirip okuyabileceğin bir kitap. Eski sevgiliyi geri kazanmanın etkili yöntemi olarak mesaj yöntemini kullanıyor. İlişkiyi bitiren sebeplerden başlayarak ayrılığın gerçek sebebini kavramanı sağlıyor. Sonra da doğru zamanda doğru mesajı atarak iletişimin yeniden başlamasını hedefliyor. PDF incelemek ve indirmek için tıkla.

eski sevgiliye mesaj atarak geri döndürme

Eski sevgiliye mesaj kitabı PDF

NOT: Yukarıda isimlerini verdiğim sevgiliyi geri kazanma kitaplarını ücretsiz olarak yasal yollardan bulma şansın yok. Bulsan bile kaçak olarak çoğaltılmıştır ve rağbet edeceğini düşünmüyorum

Eski sevgiliyi geri kazanma 10 altın kuralını ben dilim döndüğünce anlattım, bundan sonrası onu geri kazanmayı ne kadar istediğine bağlı.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir