Sevgiliyi Geri Kazanma – Dua, Mesaj ve Kitaplar

Posted by on Aralık 25, 2018 in Sevgiliyi Geri Kazanma - Dua, Mesaj ve Kitaplar | 0 comments

Sevgiliyi geri kazanma adına denenmiş tüm yolları bir araya topladım. “Eski sevgiliyi geri kazanmak” sabır ister, o zaman lütfen sonuna kadar oku.

sevgiliyi geri kazanman için neler yapılır

Sevgiliyi Geri Kazanma

Eski sevgilini özlediğini biliyorum, hatta sıkıntıdan elinde, yüzünde egzamalar çıkmaya başladı. Dinlediğin şarkılar, okuduğun iki satır yazı sana onu hatırlatıyor. Derin bir “offf” eşliğinde yorganı yastığı kafana çekmek istediğini de tahmin ediyorum. Şimdi biraz değişiklik yapalım, önce sağlıklı ve dengeli düşünmeni sağlamamız gerekiyor. “Sakın, ben sağlıklı ve dengeli düşünmek istemiyorum” diyerek kestirip atma. Saatlerce başkalarını dinledin, biraz da beni dinleyebilirsin.

Şimdi kolları sıvayıp kafamızı toparlayalım. Yaşam koçlarını biliyorsundur. Onlar psikologlardan farklıdır, karşısındakine sorular sorar ve karşısındakinin doğruyu görmesini sağlar. “Şöyle yap, böyle yap” talimatları yerine “Böyle mi yapmak istedin?”, “Söylediğinde ne oldu?”, “Sen ne hissederdin”, “Kırıldığını düşünüyorsun” tarzı yaklaşımlarla insanların kendi içlerindeki doğruları yanlışları bulmasını sağlarlar.

Ben yaşam koçu değilim ama yaşam tecrübem var. “Sevgiliyi geri kazanma” konusunda da hatırı sayılır derecede araştırma yapmışlığım var. Aslında karşılıklı sorular sorarak ilerlemek isterim ama şu an için mümkün değil. Sende soru sormak istersen sayfaya yorum bırakabilirsin. İzninle yazı arasında sorular sormak istiyorum. Lütfen bir iki dakikanı ayırıp not al ya da yazıyı okurken cevaplamaya çalış.

Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları

Hadi bunu eğlenceli hale getirelim.

Ders: Hayat Bilgisi

Konu: Sevgiliyi Geri Kazanma

Kaynaklar: En etkili aşk duaları kitabı, Eski sevgiliye mesaj kitabı, Eski sevgiliyi elde et Kitabı, eski sevgiliyi geri kazanmanın Garantili Yolları Kitabı.

Herkes kendi yolunu çizer, yaptıklarının ya da yapmadıklarının sonuçlarına kişinin kendisi katlanır. Hayat boyu elde ettiğimiz tecrübeler de bizleri kendi felsefemiz konusunda eğitir. Zaman zaman “o yaptığında şöyle oluyor,ben yapınca böyle oluyor” şeklinde söyleniriz. Eğer hayatta her yapılan hareketin sonucu aynı olsaydı, hepimiz aynı hayatı yaşıyor olmaz mıydık? Bazen ötekinin yaptığı davranışla elde ettiği sonuç dışarından bakıldığında bizi imrendirirken, davranışı yapanın istediği sonuç olmayabilir. Biraz karışık mı oldu?

Tamam bir örnek vereyim. Diyelim ki sen birinden hoşlanıyorsun, onu elde etmeyi çok istiyorsun ama ne yaparsan yap onun dikkatini çekemiyorsun. Ona jestler yapıyorsun, ihtiyacı olduğunda yanında bitiyorsun. Öte yandan ikinizin ortak tanış olduğu bir vatandaş senin hoşlandığın kişiyi elde etmek istemiyor. Kendi halinde yaşantısına devam ederken bir de bakmışsın ki senin hoşlandığın zat-ı muhterem diğer vatandaşın peşinden ayrılmıyor. “Neden ya? Neden?… Anlamıyorum”.

Başka bir örnek daha verelim. Hikaye bu ya, iki samimi arkadaşın sevgilileri ile araları aynı anda açılmış olsun. Bir tanesi 10-15 gün içinde eski sevgilisi ile arasını toparlarken, diğeri 30 gün sonra bile eski sevgilisinin peşinden koşmaya devam ediyor olabilir. Hatta aralarının daha da açılmış olması mümkün. “Neden ya?,  Neden?… Anlamıyorum”.

Soru1: Eski sevgilini gerçekten geri kazanmak istiyor musun? Yoksa sadece kendini yalnız hissedip. “Keşke onunla mı olsam diyorsun?”

Her İlişki Kendi Kurallarını Yazar

Aslında sebebini anlamanın “Atomu Parçalarına” ayırmakla ilgilisi yok. İlişkileri tanımak yeterlidir. Çünkü her ilişki kendi dinamiklerini taşır ve zamanla kurallarını oluşturur.

Ben ilişkiyi farklı kişilerin yazdığı cümlelere benzetirim. Özneleri farklıdır, yüklemleri farklıdır, sıfatları farklıdır ama aynı düşünceyi ifade ederler. Okurken senin hoşuna gitmeyen cümleler, yazanlar için büyük anlam ifade eder. İşte tam da bu yüzden her ilişkiyi kendi içinde değerlendirmek, başkalarının ilişkileriyle karşılaştırmamak gerekir. İlişkilerin başlangıçları da bitişleri de kendi senaryoları üzerinden yürür.

Şu meşhur kahve evlerinden birinde oturuyorsun. O gün sanki başka işin gücün yokmuş gibi etrafındaki çiftlere bakıyorsun. Gözlem yapıyorsun diyelim. İki çift farklı masalarda oturuyor.

10 no’lu masa

Kız ve erkek el ele, göz göze oturuyorlar. Çocuk, kıza sarılıyor şakalaşıyor. Kız arada bir yaklaşıp onu öpüyor. “Canım, sevgilim, aşkım, pınçığım vb.” sevgi sözcükleri havada uçuşuyor. Kimilerine “vıcık, vıcık” gelen ilişkiyi yaşıyorlar.

20 no’lu masa

Kız ve erkek karşılıklı oturmuşlar. 10 no’lu masadakilerle yaşıt sayılırlar. Eller masanın üzerinde ama sadece bakışarak konuşuyorlar.

Şimdi hangi çift birbirini daha çok seviyor? Karar verebilir misin? Açıkçası ben karar veremem. Sevgilerini gösteriş biçimleri farklı olabilir. Cümledeki sıfatlar aynı olsa da “sevgili, aşık” vb. yüklemler farklı olabilir. Her ilişki kendi cümlesini yazar.

Soru2: Eski sevgilinle aranızda nasıl bir bağ vardı? Gerçekten birbirinizin hoşlandığı şeyleri mi yapıyordunuz yoksa “öyle olması gerektiği için mi?” yapıyordunuz. 

Sevgiliyi geri kazanma aşamaları sahip olduğunu düşündüğün ilişkiyi tanımakla başlar. Tanımanın da en etkili yolu kendine sorular sormaktır. Bundan sonrasında eski sevgiliyi geri kazanmak isteyenler neler yapıyor, nasıl yollar deniyor inceleyerek devam edeceğiz. Ben yine aralarda sorular soracağım.

Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları – Dualar

Dualar insan maneviyatında önemli rol oynar, kimseyi inancı var ya da yok diye yargılayamam. Son dönemlerde “sevgiliyi geri getirme duası”, “sevgiliyi geri kazanma duası” şeklinde araştırmalar  En etkili aşk duaları kitabında vücut buluyor. Herkesin inancı kendine felsefesinden yola çıkarak dua kitabının içeriğine, sahtekar olup olmadıklarına göz gezdirdim. Çok fazla detaya girmeden iki-üç satır ayırıp devam etmek istiyorum.

Duanı edersin, kabul olup olmayacağına sadece Allah karar verir. Tüm inananlar farklı ihtiyaçlarını Allah’tan niyaz eder. Kimisi oğlunun üniversite sınavında başarılı olmasını isterken, kimisi hasta annesi sağlığını geri kazansın diye dua eder. Kimisi yeni iş bulmayı hedeflerken, kimisi kurduğu işte başarıyı hedefler ve Allah’a sığınır. Sevgiliyi geri kazanma duaları da bence tüm bunlar kadar normal. İnsanların başı sıkıştığında, yardıma muhtaç olduklarında, şükretmek istediklerinde dua ettikleri kabul edilir. O halde sevgiliyi geri kazanma duası da normaldir. Ama tek bir şartla “Kimse duanın %100 kabul edileceğini söyleyemez, o Allah ve kulu arasındadır.”

Aşağıda isimlerini verdiğim kitaplar okuyucular tarafından özellikle başarılı bulunan kitaplardır. En etkili aşk duaları kitabı yorumlarını ilgili yazıda bulabilirsin.

Sevgiliyi Geri Kazanma Dua Kitapları

 1. Kenzül Arş Duaları: Kitap hakkındaki detaylı bilgiyi Kenzül Dualar Kitabı yazısında bulabilirsin.
 2. En Etkili Aşk Duaları: Kitap hakkındaki detaylı yazıyı En etkili Aşk Duaları Kitabı yazısında bulabilirsin.
Soru3: Sevgiliyi geri kazanma parolası ile yola çıktın. Ayrılık sebebini tam olarak biliyor musun? Neden ayrıldınız? Ayrılığın gerçek sebebi neydi?

Sevgiliyi Geri Kazanma Kişisel Gelişim Kitapları

Kitaplar benim en yakın dostlarımdır. Arkadaşlarım ya da çevremdekiler beni kırmak istemezler, dolayısı ile yaptığım hataları dillendirmezler. Çevremde dost olarak geçinenler de çıkarları doğrultusunda hareket ederler. Bu açıdan bakıldığında kim neyi, ne kadar doğru söylüyor bilemiyorum. Zaman zaman benim haksız olduğum konularda bile en yakınlarım benim tarafımı tutuyor. “Sevgi” işte ne yaparsın.. Adaletin terazisi sevdiklerimizden yana kayabiliyor.

Ama kitaplar öyle değil, yanlış da olsa doğru da olsa içinde fikirler var. Akıl süzgecinden geçirip tartma imkanımız var, düşündürüyor, sorgulatıyor. Düşünürken ve sorgularken de farklı farklı görüşlere ulaşabiliyoruz. “Sevgiliyi geri kazanma” konusunda hazırlanmış kitaplara bu gözle baktığımda oldukça faydalı olduğunu görebiliyorum.

Netice itibariyle bakıldığında kadın-erkek ilişkisi, ayrılık gibi kavramlar sen ya da ben sevgilimizle birlikte olduğumuzda, ayrıldığımızda icat edilmiyor. O gerçekler her zaman orada. Onlarca yıldır insanlar seviyorlar, ayrılıyorlar. Edinilen tecrübelerin de toplandığı kaynaklar ortaya çıkıyor. Modern toplumlarda araştırmacılar, bilgileri toplayıp farklı ilişkilerin nasıl başlayıp bittiğini inceliyorlar. Eski sevgiliyi geri kazanma konusunda yüzlerce insanlar konuşup “ilişki cümlelerindeki devrik yapıları” buluyorlar.

Eski sevgiliyi geri kazanma konusunda hazırlanan e-kitaplara baktığımızda aşağıdaki PDF’lerin ön plana çıktığını görüyoruz. Kitaplar hakkındaki detaylı bilgileri ilgili yazılarda bulabilirsin.

 1. Eski sevgiliyi geri döndürmenin garantili yolları PDF
 2. Eski sevgiliyi elde et PDF
 3. Eski sevgiye mesaj PDF
 4. Sinan Altıntaş Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak için 5 Etkili Yöntem

Sevgiliyi Geri Kazanma ve Büyüler

Sevgiliyi geri kazanma büyüsü arıyorsan sana iki şey söyleyebilirim. Birincisi “aramaktan vazgeç, bence doğru yaklaşım değil”, ikincisi büyü yerine kendini geliştir. Hayatta istediklerini bu şekilde elde edemezsin.

Sevgiliyi Geri Kazanma Tavsiyeler

 • Eski sevgiliyi geri kazanmak “kendin” olmana bağlı. İlişki yeni başlayıp sevgili olduğunuzda araştırma yapmış mıydın? Bence hayır. İlgi, alaka, anlayış, verimli vakit ve karşılık saygıyı aşk ile kurmuştun. Tekrar yapabileceğini düşünüyorum.
 • Ağlayıp, yalvarıp yakarmak seni sadece güçsüz gösteriyor.
 • Kendini dağıtıp bırakamazsın. Ortak arkadaşlarınız bir şekilde aranızda iletişim kanalı oluşturuyor. Aşk acısı çektiğini gösterip kendini acındırmak faydalı mı? Ben pek sanmıyorum
 • Ayrılık sürecinde düşünme fırsatın oldu mu? Yoksa sadece ağladın mı? Belki de gerçekten ilişki yürümeyecekti.
 • Kariyerin, okulun, ailen, arkadaşların ve hobilerin orada duruyor. Belki de en büyük hatayı, hayatındaki her şeyi kenara atarak yaptın. Onun gözündeki çekiciliğini kaybettin. Olamaz mı?
 • Sürekli mesaj gönderdin mi? Belki de bunaldı.
Soru4: Onu sürekli olarak mesajlarla taciz ediyor musun? Ya da ağlayıp yalvarıyor musun? 

İnsanlar güven duyabilecekleri kişilerle beraber olmak isterler. Aşkın büyüsü zaman zaman olumsuzlukların önünde paravan olur. Ama aşk her zaman aynı tempoda yürümez. Paravan kalktığında ilişki o güne kadar saldığı köklerden beslenmeye başlar. Aranızdaki bağın gücü de karşılıklı güvene, anlayışa, özgünlüğe,ilgiye ve sevgiye dayanır.

Sevgiliyi Geri Kazanma Farklı Bakış Açısı Yakalamak

Şimdi şöyle yapalım. Aşağıda senden yardım isteyen arkadaşlarının karakterlerini ve cümlelerini paylaşıyor olacağım. Sen de cümlelerin neler çağrıştırdığını düşüneceksin.

1- İş yerinde, işini iyi yapan bir arkadaşın var. Çok nadir olarak işle ilgili sıkıntıya düşer hatta sen de bugüne kadar bir iki defa yardım istediğinde seni geri çevirmedi. O gün sunum yapması gerekiyor, Laptop arızalandığı için yanına gelerek “Dün bitirdiğim projeyi bugün sunmam gerekiyor, ama sabah PC arızalandı. Projeyi kendime mail atmıştım, senin Laptop’u kullanabilir miyim?” diye sorduğunda. Ne hissedersin?

2- Şimdi aynı iş yerinde sürekli olarak işinden şikayet eden, panik halde işlerini yetiştiremeyen arkadaşın yanına gelerek. “Uffff akşam projeyi hazırladım, sabah kalktım PC bozuk. Senin laptop’u kullanmak istiyorum ama projede PC’de kaldı. N’oooooolur yardım et” dediğinde ne hissediyorsun.

İçinden “Kendi başına da bir işi yapsan şaşardım zaten” der misin? Hatta belki yüzüne de söylersin.

İnsanlar sevgili olduklarında kendilerini yaslayacak bir yer ararlar. Evet bu gayet normal ve doğaldır. Ama belirli sınırlar içinde kalması gerek. Sürekli olarak “Sensiz yaşayamam” izlenimi oluşursa karşı taraftaki sevgili için de hayatın tadı kaçmaya başlar.

Satır aralarında sorduğum soruların cevaplarını düşünmen beni sevindirir. Eski sevgiliyi geri kazanma konusunda kitaplardan yardım alabilirsin.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir