Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak mı?

Posted by on Aralık 11, 2018 in Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak mı? | 0 comments

Eski sevgiliyi geri kazanmak için çalışmak mı? Yoksa Yola Devam mı? İlişkilerin bazıları bir nefes kadar kısa sürerken bazıları bir ömür boyu devam etmektedir. Aşkın kimyası, elektriği, biyolojisi derken özünü kaçırırız çoğunlukla. Acı çekmek için mi severiz? Sevdiğimiz için mi acı çekeriz?

eski sevgiliyi geri kazanmak içim

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

Karışık duygular. Aslına bakarsan bugün farklı pencereden bakmak istiyorum. Çözümsüz olduğunu düşündüğümüz anlarda farklı pencerelerden bakmayı beceremeyiz. Sevgilisinden ayrılanlar için söylüyorum, ben bugün farklı bir pencereden bakabiliyorum. Gözlerim açık. 2 sene önce yaşadığım ve istemeden düne kadar taşıdığım ağırlıktan kurtulmuşa benziyorum. Çünkü onu “Affettim”, kendimi de “Affettim”. İki yıl boyunca eski sevgiliyi geri kazanmak ve onu geri döndürmek için yollar aradım durdum. Takıntılı hale geldiğimi düşündüğümde kesin olarak kararımı verdim. Elimden geleni, hatta fazlasını yapmıştım.

Dedim ya sıkıntılı ve üzgünken içinde bulunduğum durumun farkında olamadım. Akıntıya karşı kürek çektiğimi ve zamanımın boşa geçtiğini anladığımda kendimden epeyce şey vermiştim. Giden her zaman geri gelmiyor, yaraları tedavi ederek yola devam etmek de güzel bir çözüm olarak orada duruyor.

Aşk Acısı Geçer Mi?

Bilmem Aşk acısı geçer mi? Ya da geçmeli mi? Bu soruyu nasıl sorduğumuza, aşk acısını nasıl yaşadığımıza bağlı bence. Aşk acısı işte insanın yüreğini kanırtır resmen. Tamam da inan bana ömür boyu sürmüyor. Hayatta yaşadığımız her şey belli bir süre sonra alışkanlığa ya da sahiplenmeye bağlı olarak sabitleşmeye başlıyor. Dışarıdan bir gözle bakmaya başladığında “Hadi ya, bu muymuş?” dediğin anlar oluyor. Aşk acısı geçer ve yaralarda iyileşir, hem de hiç bir şey olmamış gibi. Yeter ki insan istesin. Bazı ayrılık acıları (-elde olmadan kaynaklanan ayrılıklar-) daha zor geçiyor kabul ediyorum. Ama bile isteye göz göre göre gelen ayrılıklardan pişmanlık duymak “eski sevgiliyi kazanmak” adına yeterli değil.

Zaten, eski sevgiliyi geri getirmeye çalışmak ne kadar anlamlı? Önce bunu sorgulamak gerek.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak Şart mı?

“Ne demek şimdi bu? Şart ya da zorunluluk olan bir şey yok ki. Onunla tekrar birlikte olmak istediğim için eski sevgilimi geri kazanmaya çalışıyorum.” dediğini duyar gibiyim. Dikkatini çekebilmek, seni farklı noktalara taşıyabilmem alışkın olmadığın cümleleri duymana bağlı. Şimdi tekrar soruyorum, ama bu sefer alışkın olduğun dilden “Eski sevgiliyi geri kazanmak istiyor musun? Gerçekten istiyor musun?”

Ayrı kaldığınız şu dönemi nasıl geçirdin? Daha mı mutluydun, yoksa ak acısı içinde kendini harap mı ettin. Belki de önünde çok daha mutlu bir gelecek seni bekliyor. Aşk acısından kurtulduğun gün sen de başka pencerelerden bakmaya başlayabilirsin. Bence seni kendine tekrar sor. “Eski sevgiliyi geri kazanmak, gerçekten istediğin bu mu?”

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir