Depresyona Son Kitabı

Posted by on Mart 18, 2019 in Depresyona Son Kitabı | 0 comments

Depresyona Son Vermek İster misin?

Depresyondayım, Depresyondasın, Depresyondayız….

Sevgilinden mi ayrıldın? İşlerin iyi gitmiyor mu? Tatile çıkacak para mı bulamadın? Bunun gerisini tahmin ettiğini düşünüyorum, hani şu fenomen olmuş Youtube videosundan bahsediyorum. Ama benin yaklaşımım “Bana ne” olmayacak. Depresyona son kitabı hakkında konuşmak istediğim için bu konuyu açtım.

Beni takip edenler bilir. Piyasaya çıkmış e-kitapları inceleyip hakkında yazılar yazıyorum. Siteyi tamamen incelediğinde göreceksin ki en fazla 8-10 kitaptan bahsetmişimdir bugüne kadar. Binlerce kitap arasından sadece 8-10 tanesi. Elbette bunun bir sebebi var; kaliteli olanları, içime sinen kitapları anlatıp, tanıtmaya çalışıyorum.

Yazarın, yazarken kendinden bir şeyler kattığı, okurun da okurken bir şeyler alacağı kitapları seçiyorum. Sonuçta blog yazısı yazmak kolay ama önüme gelen kitabı tavsiye edemem. Okuduğumdan zevk almadığım, bana katkısı olmayan kitabın okurlarıma da katkısı olacağını düşünmüyorum.

Depresyon Nedir? Depresyona Son Kitabı Ne Anlatıyor?

Aklımıza iki tane soru takıldı bile, ne güzel! Düşünmek insanı yormaz, kafasını acıtmaz… Düşünmekten korkmamak gerek. Düşününce soruların ortaya çıkması da gayet normal. Şimdi aklımıza takılanları cevaplayalım. Heee bu arada; “Sevgiliyi geri kazanma sitesinde depresyon konusunun ne işi var?” diye soranlarınız varsa, bir zahmet yollarımızı ayıralım. Biz yolumuza yakından ilgisi olduğunu düşünenlerle devam edebiliriz.

Depresyonun tanımını kitabın yazarına bırakmayı uygun gördüm. Şimdi arama motoruna “Depresyon Nedir?” diye yazsam “Yaklaşık 6.400.000 sonuç bulundu” cevabı ile karşılaşacağım. O sitelerden 2-3 tanesini okusam en kralından depresyon tanımı yapabilirim. Bunun sana yada bana bir faydası var mı? Hayır yok. Ama bana faydası olduğunu düşündüğüm şu kısmı yazarın affına sığınarak seninle paylaşmak istiyorum.

Depresyon bir “hastalık” olarak kabul edilir. Ama bence depresyon bir hastalık değil, bir “rahatsızlıktır”. Daha açık bir deyişle,
“kişinin çeşitli etkenler nedeniyle rahatsız olmasıdır”.

Şimdi bu cümleyi neden beğendiğime gelelim. Yazar ara paragraflarda mantıklı tespitlerde bulunduktan sonra diğer paragrafının satırlarına şöyle devam ediyor.

O nedenle mevcut şartlara bakıldığında “rahatsızlık” duyan ve “rahatsız” olana değil de hiçbir sorun yaşamayanın “hasta” olduğunu, “hastalık sahibi” olduğunu düşünmek için çok neden var.

Bunları okuduğunuzda karşınızdaki kişinin sizi ne kadar iyi anlayabileceğini kavrıyorsunuz. Depresyona son kitabı içinde beni derinden etkileyen kısım bu oldu. Ciddi bir rahatsızlığı, uzmanlara göre hastalığı çok iyi tahlil etmiş ve nasıl kurtulabileceğinizi açıkça dile getirmiş. Öte yandan depresyona son kitabı okurken beni hiç sıkmadı çünkü; Latince sözlük karıştırmak zorunda kalmadım. Tam anlamaya başladığımda anlamını bilmediğim kelimeleri görmek beni rahatsız ediyor. Hele kitap boyunca bu sık sık yapılıyorsa “ufff doktora tezi mi yazacağım ben “Boş ver” demeye başlıyorum. Dikkatimi dağıtıp, okuduğumu anlamayıp tekrar tekrar okumama sebep olan latince kelimeler yoktu! Ve çok mutlu oldum.

O halde ikinci soruya gelelim; Depresyona son kitabı ne anlatıyor?

Depresyona Son Kitabı Detayları

Bir ana kitap ve dört yardımcı kitaptan oluşan setin tamamını ve tüm başlıklarını burada paylaşmam pek doğru olmayacak. O yüzden kitaptan bazı başlıklarından ve hediye kitap içeriklerinden bahsetmeyi doğru buldum. Depresyona Son Ana Kitabı;  Depresyonla nasıl baş edileceğini anlatan ana kitap 87 sayfadan oluşuyor.

  • Depresyon Nedir?
  • Depresyonu Tanımak
  • Depresyona DUR demenin yolları
  • Kadınlar Neden İki Kere Dikkat Etmeli

Acil Durum Eylem Planı

27 sayfadan oluşan Acil durum eylem planı hediye kitabı ilk etapta depresyona karşı neler yapılması gerektiği anlatıyor. Ana kitapta derinlenmesine incelenen konular, burada durum değerlendirmesi ve hemen ulaşılabilecek kaynak olarak verilmiş durumda.

Depresyona Son Kitabı

Duygu Durum Takip Testi

Duygu durum takip testi adından da anlaşılacağı üzere genel durumunu test etmek için hazırlanmış.

Antidepresan Yazılar Erkekler İçin

127 sayfalık hediye kitabın adı Antidepresan Yazılar.

Antideperesan Yazılar Kadınlar İçin

131 sayfalık diğer hediye kitap ise kadınlar için hazırlanmış.

Kısacası dolu dolu hazırlanmış olan Depresyona Son Kitabını okumanızı tavsiye ederim. Buraya tıklayarak yazarın hazırlamış olduğu yazıyı okuyabilir, daha fazla bilgi edinebilirsin.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir