Depresyona Son Kitabı – Depresyon Kitap PDF

Posted by on Mart 18, 2019 in Depresyona Son Kitabı, Kitaplar | 0 comments

Depresyona iyi gelen kitap PDF arayanların tercih ve tavsiye ettiği Depresyona son kitabı gerçekten işe yarıyor mu? Sizin için araştırdık.

Depresyondayım, Depresyondasın, Depresyondayız… Sevgilinden mi ayrıldın? İşlerin iyi gitmiyor mu? Tatile çıkacak para mı bulamadın? Bunun gerisini tahmin ettiğini düşünüyorum, hani şu fenomen olmuş Youtube videosundan bahsediyorum. Ama benin yaklaşımım “Bana ne” olmayacak. Depresyona son kitabı hakkında konuşmak istediğim için bu konuyu açtım.

Beni takip edenler bilir. Piyasaya çıkmış e-kitapları inceleyip hakkında yazılar yazıyorum. Siteyi tamamen incelediğinde göreceksin ki en fazla 8-10 kitaptan bahsetmişimdir bugüne kadar. Binlerce kitap arasından sadece 8-10 tanesi. Elbette bunun bir sebebi var; kaliteli olanları, içime sinen kitapları anlatıp, tanıtmaya çalışıyorum.

Yazarın, yazarken kendinden bir şeyler kattığı, okurun da okurken bir şeyler alacağı kitapları seçiyorum. Sonuçta blog yazısı yazmak kolay ama önüme gelen kitabı tavsiye edemem. Okuduğumdan zevk almadığım, bana katkısı olmayan kitabın okurlarıma da katkısı olacağını düşünmüyorum.

Depresyon Nedir? Depresyona Son Kitabı Ne Anlatıyor?

Aklımıza iki tane soru takıldı bile, ne güzel! Düşünmek insanı yormaz, kafasını acıtmaz… Düşünmekten korkmamak gerek. Düşününce soruların ortaya çıkması da gayet normal. Şimdi aklımıza takılanları cevaplayalım. Heee bu arada; “Sevgiliyi geri kazanma sitesinde depresyon konusunun ne işi var?” diye soranlarınız varsa, bir zahmet yollarımızı ayıralım. Biz yolumuza yakından ilgisi olduğunu düşünenlerle devam edebiliriz.

Depresyonun tanımını kitabın yazarına bırakmayı uygun gördüm. Şimdi arama motoruna “Depresyon Nedir?” diye yazsam “Yaklaşık 6.400.000 sonuç bulundu” cevabı ile karşılaşacağım. O sitelerden 2-3 tanesini okusam en kralından depresyon tanımı yapabilirim. Bunun sana yada bana bir faydası var mı? Hayır yok. Ama bana faydası olduğunu düşündüğüm şu kısmı yazarın affına sığınarak seninle paylaşmak istiyorum.

Depresyon bir “hastalık” olarak kabul edilir. Ama bence depresyon bir hastalık değil, bir “rahatsızlıktır”. Daha açık bir deyişle,
“kişinin çeşitli etkenler nedeniyle rahatsız olmasıdır”.

Şimdi bu cümleyi neden beğendiğime gelelim. Yazar ara paragraflarda mantıklı tespitlerde bulunduktan sonra diğer paragrafının satırlarına şöyle devam ediyor.

O nedenle mevcut şartlara bakıldığında “rahatsızlık” duyan ve “rahatsız” olana değil de hiçbir sorun yaşamayanın “hasta” olduğunu, “hastalık sahibi” olduğunu düşünmek için çok neden var.

Bunları okuduğunuzda karşınızdaki kişinin sizi ne kadar iyi anlayabileceğini kavrıyorsunuz. Depresyona son kitabı içinde beni derinden etkileyen kısım bu oldu. Ciddi bir rahatsızlığı, uzmanlara göre hastalığı çok iyi tahlil etmiş ve nasıl kurtulabileceğinizi açıkça dile getirmiş. Öte yandan depresyona son kitabı okurken beni hiç sıkmadı çünkü; Latince sözlük karıştırmak zorunda kalmadım. Tam anlamaya başladığımda anlamını bilmediğim kelimeleri görmek beni rahatsız ediyor. Hele kitap boyunca bu sık sık yapılıyorsa “ufff doktora tezi mi yazacağım ben “Boş ver” demeye başlıyorum. Dikkatimi dağıtıp, okuduğumu anlamayıp tekrar tekrar okumama sebep olan latince kelimeler yoktu! Ve çok mutlu oldum.

Depresyona Son Kitabı (PDF) Nedir?

Bugün depresyon kitap tavsiye edebilmek için kolları sıvadım. “Depresyondan kurtulmak ya da depresyona son vermek için okunacak yayın  arayanlar” yazıyı muhakkak okusunlar. Birebir olarak depresyon hastalığını yaşayan ve kendi yöntemleri sayesinde kurtulan birisinin tavsiyelerine kulak vermenizi öneririm.

Daha önceki Depresyona Son Kitabı yazımda da belirttiğim üzere ben “Depresyon Nedir?, Depresyon Belirtileri Nelerdir?” gibi konulara açıklık getirmeye çalışmıyorum. O işi uzmanlarına bıraktım. Geçenlerde okuduğum kitabı anlatmaya çalışacağım.

Evet yayın PDF formatında hazırlanmış. Bazılarınız sayfa çevirerek okumayı sevdiği için burun bükebilir. Gerçi artık büyük çoğunluk PDF formatında hazırlanmış yayınları tercih ediyor. PDF yayınlar sayesinde aynı anda yüzlerce yayın akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarda sürekli olarak erişilebilir durumda oluyor. Metroda, otobüste, trende  ya da bir çay bahçesinde otururken onlarca farklı kitap elinin altında, diğer türlü bavulla gezmek gerekirdi sanırım. Bu kadar ön bilgiden sonra konuya gelelim.

Güçlü bir depresyonla birlikte uzunca süre yaşadıktan sonra azim ve kararlılıkla hastalığı yenen birinin tavsiyelerini duymayı kim istemez ki? Sonuçta sizi anlamayan, neler yaşadığınızı bilmeyen birisi ne kadar yardımcı olabilir ki? En fazla beylik laflarla “Takma yahu bu kadar!” deyip geçiştirir. Ve hatta sizi anlamadığını bilakis itiraf bile ederler. Nasıl mı? “Seni hiç anlamıyorum ben ne var depresyona girecek. Ölümlü dünya” cümleleri yabancı değildir sanırım.

Kendi sorununa çözüm bulmuş ve bunu kendisi gibi olanlarla paylaşmak için kaleme alınmış bir yayın “Depresyona Son Kitabı”. Doğal olarak benim gözümde depresyon kitap tavsiye listesinin ilk sırasında kendine yer buluyor.

Hepsinden Önce Kendine Güvenmek

Yazar hastalığı birebir yaşadığı için üstesinden gelmek için hepsinden önce kendine güvenmek gerektiğini dile getirmiş. En büyük kaybının bunun farkına varmasının zaman alması olduğunu söylüyor. Aslında en güzeli yazarın düşüncelerini birebir okumak için buraya tıklayarak sitesini ziyaret et. Okudukça ne demek istediğimi daha rahat anlayacağını düşünüyorum.

Kendisini sizin yerine koyması zor değil zaten sizin yerinizde o da bulunuyordu. Şimdi aşağıdaki satırları okuyun ve kendinize yakın bulup bulmadığınızı söyleyin.

 • Uzmanlardan ve ilaçlardan sıkıldığınızı düşünüyorum
 • Sürekli olarak baştan başlayıp kendinizi baştan anlatmak zorunda kalıyorsunuz
 • Eve kapanıp her şeyden elini ayağını çekmek zorunda hissediyorsunuz. Arkadaşlarınız keyifli bir yaşam sürerken siz farklı çaba içindesiniz.

Bunları ben söylemiyorum, yazarın kendisi söylüyor.

O halde ikinci soruya gelelim; Depresyona son kitabı ne anlatıyor?

Depresyona Son Kitabı Detayları

Bir ana kitap ve dört yardımcı kitaptan oluşan setin tamamını ve tüm başlıklarını burada paylaşmam pek doğru olmayacak. O yüzden kitaptan bazı başlıklarından ve hediye kitap içeriklerinden bahsetmeyi doğru buldum. Depresyona Son Ana Kitabı;  Depresyonla nasıl baş edileceğini anlatan ana kitap 87 sayfadan oluşuyor.

 • Depresyon Nedir?
 • Depresyonu Tanımak
 • Depresyona DUR demenin yolları
 • Kadınlar Neden İki Kere Dikkat Etmeli

Acil Durum Eylem Planı

27 sayfadan oluşan Acil durum eylem planı hediye kitabı ilk etapta depresyona karşı neler yapılması gerektiği anlatıyor. Ana kitapta derinlenmesine incelenen konular, burada durum değerlendirmesi ve hemen ulaşılabilecek kaynak olarak verilmiş durumda.

depresyon kitap pdf - depresyona son kitabı

Depresyona Son Kitabı işe yarıyor mu?

Duygu Durum Takip Testi

Duygu durum takip testi adından da anlaşılacağı üzere genel durumunu test etmek için hazırlanmış.

Antidepresan Yazılar Erkekler İçin

127 sayfalık hediye kitabın adı Antidepresan Yazılar.

Antideperesan Yazılar Kadınlar İçin

131 sayfalık diğer hediye kitap ise kadınlar için hazırlanmış.

Kısacası dolu dolu hazırlanmış olan Depresyona Son Kitabını okumanızı tavsiye ederim. Buraya tıklayarak yazarın hazırlamış olduğu yazıyı okuyabilir, daha fazla bilgi edinebilirsin.

Yardımcı kitaplar hakkında yeteri kadar bilgi vermediğimi düşünenler olduğu için alttaki bölümü ekledim.

Depresyon kitap tavsiye olarak başladığım yazıma bundan sonra yazardan alıntı yaparak devam etmek istiyorum. Aşağıda kitap ve hediye kitapları isimlerini görebilirsiniz.

 • Ana Kitap: 87 sayfadan oluşuyor.

Yazar Ne demiş? 

Kitabın yazarı Kıvanç Galip Öner kendi kitabı hakkında şunları söylüyor.

Depresyona Son kitabında okuyacağınız her şey 7 yıl boyunca şiddetli bir depresyon yaşadıktan sonra kendi kararlılığı ve eforu ile bu hastalığı yenen bir kişinin kişisel deneyimleridir. Yani benim!

 • 1. Hediye Kitap – Acil Durum Eylem Planı: 25 sayfadan oluşuyor.

Yazar Ne demiş? 

Depresyonla mücadelene hızlıca nasıl giriş yapabileceğin aktarılıyor. İçerisinde bulunduğun duruma neler yaparak hızlı bir iyileşme sağlayacağın adım adım aktarılıyor.

 • 2. Hediye Kitap -Duygu Durumu Takip Testi: 10 sayfalık test kitapçığı

Yazar Ne demiş? 

bazı test soruları bulunuyor. Depresyonu hayatından çıkarmaya çalıştığın bu süreçte duygu durumundaki değişiklikleri takip etmen çok önemli ve de çok faydalı. Bu nedenle periyodik aralıklarla cevaplamanın iyi olacağı bazı sorular hazırladım. Kendimi de bu sorularla zaman zaman test ederdim. Hala daha ederim. Duygu durumumu çözümleyebilmem ve ne derece iyi olduğumu görmem için son derece faydalı oldu. Senin de faydasını göreceğine eminim!

 • 3. ve 4. Hediye Kitaplar – Antidepresan yazılar: 127 ve 131 sayfalık iki ayrı kitap. Bir tanesi erkekler diğeri de kadınlar için hazırlanmış. Ama yazar her ikisinin de okunması gerektiğinin altını çizmiş

Yazar Ne demiş? 

Antidepresan isimli bonus kitaplar For Men (120 Sayfa) ve For Women (130 sayfa) olarak ikiye ayrıldı. Ama elbette ki siz her ikisini de okuyabilirsiniz. Hatta okumalısınız!

Bu bonuslar, kafamızı dağıtacak farklı konulardan ilerleyerek, kendi kaosumuzdan uzaklaşacağımız yazılar barındırıyor. Neden gerekliydi?

Çünkü gülümsediğin anda depresyonu korku sarar. Çünkü senin yüzündeki tebessüm depresyonun sonunun yaklaştığına işaret eder. “Anti Depresan Yazılar For Men” ve “Anti Depresan Yazılar For Women” bonus kitaplarını okurken çok keyif alacağını şimdiden söyleyebilirim. Antidepresan yazılara bol bol gülebilir, seni gerileten düşüncelerini dağıtabilir, kendi kaosundan kolaylıkla uzaklaşabilirsin.

Depresyon için kitap tavsiye olarak bundan daha iyisini bulacağınızı sanmıyorum. Hem hastalığı tanıyacak hem de ondan kurtulmanın yollarını öğreneceksiniz. Kitabı hemen indirip okumak için buraya tıklayın.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir