Aşk Acısı

Posted by on Haziran 5, 2013 in Aşk Acısı, Genel | 0 comments

Aşk Acısı

Aşk Acısı

‘Eski Sevgili’nizden ayrıldıktan sonra, Aşk Acısı’nın üstesinden gelmek için çalışmalar yaparken, önce Beden Dilinizi geliştirin, kendi kişisel alanınızı güçlendirin ve koruyun. Aşk Acısından Kurtulmak için öncelikle bunlar gereklidir.

“Aşk Acısı” ile ilgili aşağıdaki notlar size yardımcı olacak.

egzersizEgzersiz Yapın: Aşk Acısından Kurtulmak için her gün egzersiz yapmağı ihmal etmeyin. Bedeninizin hareket edişini sağlayın. Egzersiz yaparken ya da yürüyüş yaparken, dikkatinizin kafanızdaki düşüncelere değil, bedeninize ya da dışınızdaki doğaya odaklanışını sağlayın. Böylece zihniniz düşüncelerin ve duyguların baskısından kurtulabilir. Fritz Perls’in dediği gibi:

“Zihninizdeki düşüncelerden ve bedeninizdeki duyumlara geri dönün.”

Yardım Alın: Yıllardır meditasyon yapan ve kişisel gelişim konularıyla ilgilenen insanlar bir araya geldiğinde, psişeyi besleyici bir atmosfer oluşturabilirler. Böyle insanlar ile beraber olmak, böyle bir atmosferde bulunmak, söze dökülmüş olmasa da yardım almaktır. Örneğin, Profesyonel bir Yaşam Koçu’ndan yardım alabilirsiniz.

Öğrenin: Boşandığınız eşiniz ile ya da ayrıldığınız sevgiliniz ile birlikte geçen yıllarınızın bütünüyle başarısızlık olduğuna inanıyor olsanız bile, şunu unutmayın ki, NLP Eğitimleri’nde öğretildiği gibi hayatta hiçbir zaman başarısızlık diye bir şey yoktur. Olaylardan çıkarılacak dersler vardır.

Aşk Acısından Kurtulmak için kendi hikayenizde “Aşk Acısı” ile ilgili başanızdan geçen olaylardan dersler çıkarmayı öğrenin. Bazı iletişim eğitmenleri, her hatanın bir sebebi olduğuna inanır. Herkesin o anda elinden gelenin en iyisini yaptığına inanır.

Bağışlayın: Hayatta her şey sona erer. İlişkiler de sona erer. Arkadaşlıklar da sona erer. Evlilikler de sona erer. Dostluklar da sona erer. Hayatınızda bunlardan biri sona erdiğinde, “Aşk Acısı”nın da, bağışlamanın da bu oyunun bir parçası olduğunu unutmayın. Aşk Acısından Kurtulmak da oyunun bir parçasıdır.

Bağışlayın, çünkü bağışlamak sizi negatif duygulardan kurtarabilir.

Bağışlamazsanız kısa zamanda negatif duygu kargolarıyla yüklü gemilerin yanaştığı bir limana dönüşebilirsiniz.

Kırgınlık, küskünlük, öç almak ve suçluluk duygusu gibi duygular, sizin psişik enerjinizi kirlettiği gibi, sizinle bağlantıda olan insanların psişik enerjilerini de kirletebilir.

Bağışlamak, yorucu bir günün sonunda duş almak gibidir.

Arasıra Kendi Arzu Ettiğiniz Şeyleri Yapın: Bir arkadaşlık ilişkisi içindeyken veya bir evlilik ilişkisi içindeyken, çoğu kez taraflardan biri karşı tarafın arzularına göre hareket etmeği ve kendi arzularından taviz vermeği seçer. Kendi görmek istediği filme değil, sevgilisinin görmek istediği filme gitmeği tercih eder. Partnerinin düşüncelerine, duygularına ve arzularına kendininkilerden daha fazla önem verir.

Böyle düşünebilirsiniz, bunda kötü bir şey yoktur.

Fakat hiç olmazsa partnerinizden ayrıldıktan sonra, Aşk Acısından Kurtulmak için kendi görmek istediğiniz bir filme gidin. Kendi giymek istediğiniz bir tişörtü giyin. Kendi katılmak istediğiniz bir etkinliğe katılın.

sevin

Sevin: Hayat yolculuğunuzda başınıza ne gelirse gelsin, sevginin her zaman en görkemli duygu olduğunu hep hatırlayın. Sevgi bir doğrudan deneyimdir. Her zaman bu deneyimi yaşayabilirsiniz, umutlu olun. Aşk Acısından Kurtulmak isteseniz de, sevgiden vazgeçmeyin. Çünkü sevgi, psişeyi besleyen en büyük gıdadır.

Her zaman psişenizi besleyin.

Her zaman hislerinizi dostlarınızla paylaşın.

Beden Dili, NLP ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Yusuf Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, “Aşk Acısı” ya da “Ayrılık Acısı” çeken genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

Benzer Konular:

 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir