Eski Sevgili Neden Engeller

Posted by on Kasım 28, 2018 in Eski Sevgili Neden Engeller | 0 comments

Eski Sevgilim Sosyal Medyada Beni Neden Engelledi

eski sevgilim neden engelledi

Günlük yaşantımızı “tıklamalarla” yönettiğimiz gerçeği gün gibi ortada duruyor. Sevgilimiz, eşimiz hatta eski sevgilimiz ne yapıyor diye sosyal medya hesaplarını “Stalklar” olduk. İlişki uzmanı ve yaşam koçu arkadaşlarımla ettiğim sohbetlerde danışanlarının sıklıkla sorduğu bir sorudan bahsettiler. Hemen hemen her gün en az bir danışanları “Eski sevgili neden engeller” sorusuyla karşılarına geliyormuş. Tabi bu sorunun altında eski sevgili döner mi düşüncesi de yatıyor. Hal böyle olunca kolları sıvadım ve eski sevgililerin neden engellediğini araştırdım. Yazımda aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsin.

  • Eski sevgili neden engeller?
  • Eski sevgilim beni engelledi ne yapmalıyım?
  • Eski sevgilim her yerden engellemiş yeni ilişkisi mi var?
  • Profil resmini değiştirdi ve engelledi ne anlama geliyor?

Eski sevgilinin seni engellemesi farklı anlamlar ve beklentiler taşıyordur. Kendimce bulduğum sonuçları iyi-kötü demeden aktarmaya çalışacağım.

Acaba, Sen Onu Düşünüyor musun?

Seni engellediği zaman onun hakkında bilgi alamayacağını bilir. Ki engellendiğini fark ettiysen bir şekilde haber almaya çalışıyorsundur. Dolayısı ile neden engellendiğini araştırırken ortak arkadaşlarınla da konuşacaksın. “Beni engellemiş, seni de engellemiş mi?” gibi sorular konuşmanın içinde geçebilir. Adı üstünde “ortak arkadaş”, seninle olduğu kadar onunla da ortaklığı olabilir ve onlarda konuşabilir.

Ya da senden işaret gelip gelmeyeceğini anlamak çabasındadır. Başka platformlarda senden gelecek “Neden beni engelledin?”, “Engellemişsin iyi oldu” gibi tepkileri bekliyor olabilir. Kısacası senin onunla ilgilenip ilgilenmediğini anlamaya çalışıyordur.

Özgürlük İstiyor Olabilir

engelledi çünkü özgür olmak istiyor

Nedenini tam olarak anlamamakla birlikte benimde yaptığım, insanlar alemi olarak alışkanlık haline getirdiğimiz davranışlar oluştu. Tüm hayatımızı sosyal medya üzerinden yaşar ve paylaşır olduk. Sevgililer sinemaya gider, yemek yer o anı ölümsüzleştirir ve ardında da paylaşır. Gerçek hayatlar sosyal medya üzerinden yaşanır. Çiftler beraberken ortada paylaşımla ilgili sorun yoktur. Ne kadar sevdiklerini aşık ve mutlu olduklarını çatır çatır paylaşırlar.

Tersi durumda söz konusu olduğunda neden problem olsun ki? Siz ayrıldınız… Yani o artık tek olduğunu, ilişkisi olmadığını kanıtlamaya çalışıyor olabilir. Senin ya da onun paylaşımlarınızın birbiriniz tarafından görülmesinin anlamı var mı ki? Nasıl birlikteyken “Biz birlikteyiz” diye haykırıyorsa ayrıldıktan sonra da “Benim ilişkim yok” demek isteyebilir. Onun paylaşımlarından kiminle, nerede ne yaptığını bilmemek seni neden rahatsız etsin ki? Siz ayrıldınız…

Aslında birbirinizden ayrı olduğunuz süreyi iyi değerlendirebilirsiniz. Haberdar olmadan, etki altında kalmadan tekrar birlikte olmayı isteyip istemediğinizi detaylıca düşünebilirsiniz.

Seni Tekrar Geri Kazanmak İçin Taktik Yapıyor Olabilir

İlişki uzmanları ayrılık durumlarında eski sevgiliyi 30 gün süreyle aramamak, mesaj atmamak ve iletişim kurmaya çalışmamak yönünde bilgilendiriyorlar. İletişim kanallarına facebook gibi güçlü iletişim platfomları da dahil, hatta engellemelerini istiyorlar. Ayrıldıktan 3 ay, 6 ay ya da 1 sene sonra olması fark etmeksizin bu öneriyi getiriyorlar. 30 günlük sürenin geri dönmek adına en verimli şekilde kullanılması gerektiğinin altını çiziyorlar. Eski Sevgiliye Mesaj Kitabı da bu taktikler üzerine hazırlanmıştır, dilersen ilgili yazıya göz atabilirsin.

Profil Resmini Değiştirdi ve Engelledi Ne Anlama Geliyor?

Durup düşündüğümde aklıma iki senaryo geliyor.

Birincisi: Ayrılalı kısa bir süre oldu, profil resminde ikinizin resmi vardı. Resmi değiştirdi en azından senin gördüğünden emin olacak kadar süre bekledi ve engelledi. Bu durumda yaşadığın karışıklığı anlayabiliyorum. Eski anılar, yaşanmışlıklar göz önüne kalp kırıklığı ile birlikte gelebilir. Belki o da aynı şeyleri hissettiği için kaldırmış olabilir. Resmi orada görmek umutsuzca beklemek ve acı çekmek istemiyor olabilir.

İkincisi: İkinci sebep “Özgürlük istiyor” seçeneği ile aynı kapıya çıkıyor. O artık tek başına ve profilinde ikinizin resminin durmasının anlamı yoktur.

Eski Sevgili Engelledi Demek ki Artık Beni Sevmiyor

eski sevgilim engelledi artık beni sevmiyor mu

Oldukça ince ve hassas konu, düşünce, yorum ya da adına her ne dersen. Yukarıda yazdıklarımın ışığında konuyu ele alırsak “Evet sevmiyor” ya da “Hayır seviyor” demek çok zor. Ama bildiğim bir şey var ki eski sevgililer daha sonra tekrar bir araya gelebiliyorlar. Dizilerden ya da filmlerden bahsetmiyorum, gerçek hayattan bahsediyorum.

Konuşmamak, görüşmemek insanları sevmediğiniz anlamına gelmez. Engellemiş olsa dahi artık sevmediği anlamı çıkarmak çok zor. O yüzden hemen dağılmamak gerekiyor. Çoğu zaman “Artık seni sevmiyorum” diyenler bile eski sevgililerine geri dönüyorlar.

Eski Sevgili Beni Engelledi Ne Yapabilirim?

Genellikle böyle durumlarda aceleci karar verip hata yapmak mümkündür. Geçmişte yapılan hataları görmezden gelerek yenisini yapmanın doğru olacağı düşüncesinde değilim. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Ayrıldıktan sonra”Neden ayrıldığınız” konusunda hiç kafa yordun mu? Kendine dürüst olarak sorman gerekenleri sordun mu?

Eski sevgili beni engelledi ne yapabilirim diyorsan onu geri kazanmak istiyorsun düşüncesi de kafamda canlanıyor. Onu seni düşünüp düşünmediğini anlamak için buraya tıklayarak testi çözebilirsin.

Eski sevgiliyi geri kazanmak için 2 adet e-kitap tavsiyem olacak. Bir tanesinden az önce bahsetmiştim, sosyal medya üzerinde 30 gün iletişim kurmadan geri getiren taktiği içeren Eski Sevgiliye Mesaj kitabı. Diğeri de Eski Sevgiliyi Elde Et kitabı.

Eski Sevgileye Mesaj kitabını incelemek için buraya tıkla.

Eski Sevgiliyi Elde Et kitabı için buraya tıkla.

Engelledi Çünkü Başka İlişkisi Var

Her ihtimal olabilir. Bir başkasıyla ilişkisi vardır ve engellemiştir, olasılıklar içinde bu da var. Bazen yaşanan acı tecrübeler güzel tesadüfleri de doğurabilir. Hayatta en değerli varlığın kendiniz olduğunu asla unutmayın. Belkide mutlu yeni bir yaşamın kapıları sizin için açılıyordur.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir