Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Kırık Bir Kalbi Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Posted by on Nisan 25, 2013 in Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak/Aşıkları Birleştiren Yol | 0 comments

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Kırık Bir Kalbi Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Kırık Bir Kalbi Nasıl İyileştirebilirsiniz?

2004 yılında NLP ve Hipnoz Eğitimleri aldığımızdan beri, Ayrılık Acısı çeken birçok insan ile karşılaştık. Aralarında Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak isteyenler var idi. Onların dertlerini dinledik. Yanımızda gözyaşı dökenlere bol bol mendil verdik. Onlar bize yüreklerini açtılar. Biz de açık kalp ameliyatı yapan cerrahlar gibi, ortamı strelize etmeğe çalıştık. Onlara bazen bu kadarı bile yeterli oluyordu. Sıcak ve güvenli bir ortamda samimi bir şekilde içini dökmek…

Katıldığımız onlarca Kişisel Gelişim Semineri’nde en sık söylenen “Geçmişi unutun” sözüdür. İyi de, insanın içi yanarken, aşığı ile birlikte oluşturduğu ‘Çapa’ bunca kuvvetli iken, “Bu nasıl olacak?”

NLP Eğitimleri’nde kocasından ayrılmış ya da ayrılmak üzere olan birçok kadın ile karşılaştık. Gerçekten yeni bir şeyler öğrenmek istiyorlardı. Gerçekten kendilerine yeni bir hayat kurmak istiyorlardı. Fakat bu arzularını NASIL gerçekleştirebileceklerini bilemiyorlardı.

“Beden Dili” Açısından Ayrılık Acısı ve Etkileri

Ayrılık Acısı ve Depresyon, kadınları ve erkekleri siyah bir bulut gibi kaplar. Tecrübeli psikologlar, bunu ilk bakışta anlarlar. Konuşmalarına bile gerek yoktur.

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak arzusu, “Ayrılık Acısı” ve Depresyon insanların bedenini büzer. Bir köşeye kıvrılıp otururlar. Perdeleri kapatmağı tercih ederler. Beden Dili işaretleri ya da NLP deyişiyle Fizyolojileri, Ruh Hallerini yansıtır. Gözyaşları kolonya kokusu ile birleştiğinde, odada çok daha ağır bir atmosfer oluşturur. Sağlıklı bir insan odaya girdiğinde, “Burada birisi mi öldü?” diye düşünebilir.

Karanlık odalarda büzülüp oturacağınıza, “Kapalı Beden Dili” sergileyeceğinize, deniz kenarına inin. Güneşlenin. Martılara simit atın. Bir işe yarayın.

 

“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” Açısından Ayrılık Acısı ve Etkileri

Acaba ayrılığın sebepleri nelerdi?

Acaba ayrılık, kadın için bir kurtuluş muydu?

Acaba ayrılık, erkek için bir kurtuluş muydu?

Mutlu bir ilişki için, insanların, kendi Psişik Enerjilerinin kalitesinin farkında olmaları gerekmez mi?

“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” kararı ile “Eski Sevgiliyi Tamamen Unutmak” arasında ne fark vardır? Sizin hayatınız için hangisi en uygundur.

Doğru soruları sormak size hayatınız ile ilgili gerçekçi bir bakış açısı kazandıracaktır. Sizin yaşam kalitenizi belirleyen şey nedir?

“Ayrılık Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” Açısından Ayrılık Acısı ve Etkileri

Kırık bir kalbi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Dışsal olaylar içimizde ‘İçsel Temsiller’ olarak kaydedilirler. Bu kayıtların içinde insanlara, olaylara, durumlara ve kendimize verdiğimiz tepkiler de kaydedilir. Bunlar aslında bizim yorumlarımızı kapsadığından, Birinci Zihinsel Harita olarak adlandırılır. Kadın, sevgilisinin ayrılış anında kendisine söylediklerini bir başkasına aktarırken, bu Birinci Zihinsel Harita’dan hareket eder. Gerçekten olan ne ise o’ndan değil. Bu kadının Konuştuğu Sözler, İkinci Zihinsel Harita’dır. Arkadaşı bu kadını dinlediğinde, aslında gerçekten olan ne ise o’nu değil, fakat kadının Algı Filitrelerinden geçmiş yorumlarını dinlemektedir.  Aynı zamanda Beden Dili’ni gözlemlemektedir. Kadının Ses Tonu’nu değerlendirmektedir.

Eğer Konuşulan Sözler ile Beden Dili arasında bir tutarsızlık var ise, Mehrabian Kuralı’na göre, Beden Dili işaretleri kriter kabul edilecektir. “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” arzusu, Ayrılık Acısı ve Depresyon ile birleştiğinde, insanın aklını bloke eder. İnsan doğru karar veremez bir hale gelir.

Alkolik Bir Baba’nın Kızı Hikâyesi’nde (bkz. “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitap), babasının kötü sözlerini ve tavırlarını, tutumlarını yıllarca bir ‘Program’ gibi içinde taşımış olan genç kadın, hoşlandığı bir erkek ile evlenip, çocuk sahibi olduktan sonra bile, bu ‘Program’ın etkisinden kurtulamamıştır. Bu negatif programın, genç kadın üzerindeki en büyük etkisi, onun ‘Özdeğer’ini düşürmesiydi. Özdeğer geliştirmek ile ilgili bilgileri, “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitapta bulabilirsiniz.

Ayrılık Acısı‘nın ya da Aşk Acısı’nın iyileşimi profesyonellerin başına geldiğinde bile, iki yıl sürebilmektedir. Kişilikte oluşan yıkımların onarılışı daha da uzun sürebilmektedir. Yine de insan şaşırtıcı bir şekilde, eskisinden de güçlü bir hale gelebilir, kazandığı bu yeni güç ve yeni bakış açısı ile hayatındaki birçok başka sorunu da çözebilir.

Beden Dili ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Y. Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, bu durumdaki genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir