Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak

Posted by on Şubat 15, 2013 in Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak | 0 comments

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak çabası içindeyken yaşanan, ayrılık ve aşk acısı hiç de hoş bir şey değildir. Nasıl hoş olsun ki? Partnerlerden biri ayrılığa çoktan karar vermiş olabilir.  Ağır ve suçlayıcı sözler sarfetmiş olabilir. Partnerlerden diğeri ise, ağlayıp sızlamış ve tekrar bir araya gelmek için yalvarmış olabilir. Siz veya sizin eski erkek arkadaşınız ilişkiniyi bitirmiş olabilirsiniz. Kırılmış olabilirsiniz. Belki de ayrılığı sizin bilmediğiniz bir şeyleri protesto etmek için seçmiş olabilir.

Yalnız gecelerde oturup düşünüyor, bu ilişki bitsin istemiyor olabilirsiniz ve şimdi tek düşünceniz “Eski Sevgilinizi Yeniden Kazanmak” olabilir. İnsanlar hastalandığı gibi, ilişkiler de hastalanır. İyileşmek için bir tedavi dönemi gerekir. Ne yazık ki günümüzde artık kimsenin buna vakti yok. Hepimiz içimizde ilişkilerimizle ilgili sesler ve görüntüler taşırız. Bunlar bazen biz istemesek de zihnimizde döner durur. “Bana şöyle dedi”, “Bana böyle yaptı”, “Başkalarının yanında bana şöyle davrandı” diye sesler ve görüntüler içimizde döner durur. Bunlar bizde negatif duygular yarattığında, bazen gündelik yaşamımızı bile sürdüremez hale geliriz. Belki de onun sadece biraz yalnız kalmaya ve kendini toparlamaya ihtiyacı olduğunu düşünemeyiz bile.

Eski Sevgilimi Yeniden Kazanmak İstiyorum

Sevdikleri erkekten ayrılan biz kadınlar, kendimizi gururumuz kırılmış ve onuru zedelenmiş, kaybetmiş biri olarak görürüz. Bazen salya sümük ağlarız. Bazen arkadaşlarımıza eski sevgilimizi şikayet eder ve onları suçlayıcı konuşmalar yaparız. Sanki her zaman biz haklıymışız gibi… Bazen öfke krizlerine kapılır, bazen özür dilemek ister, bazen de tehdit etmek isteriz. Bu saldırgan dönemlerimizde hiç yapmamamız gereken davranışla sergiler ve son şans kırıntımızı da kendimiz çöpe atarız. Bu davranışların aynısı erkekler için de geçerli.

 Aşk Acısı Çeken / Ayrılık Sürecindeki Kadın

sevgiliyi geri kazanma

Ayrılık acı verir…

Sevgililerinden ayrılmış kadınların kafalarına çoğu kez birbiriyle uzlaşmayan düşünceler gelir. Bazen “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ister, bazen de “Eski İlişkiyi Tamamen Bitirmek” ister. Zihninde görüntüler ve imgeler döner durur. Hayaller döner durur. Bazen de çevrelerindeki kişilerden, “Zaman en iyi ilaç diye tavsiye alırlar.”

Önemli olan hayatta pozitif bir duruşa sahip olmaktır. Düşünceler ve duygular negatif yönde ilerledikçe, zaman nasıl en iyi ilaç olabilir ki? En kötü hatıralar zihinde dönüp durdukça, kişi kafasını nasıl toplayabilir ki? Hayatta olumlu bir duruş kazanabilmek için, sevgilinizden ayrı geçirdiğiniz günlerde bir şeyler yapmak zorundasınızdır. İyi zamanlar geçirmek gerekir. Sizde negatif duygular yaratan seslerden ve görüntülerden kurtulmak gerekir. Kişisel Gelişim Eğitimleri’nde insanlara “burada ve şimdide olmak” öğretilir, “an’ı yaşamak” öğretilir. “Bağışlamak” öğretilir. Bağışlamak dersinde kullanılan bir pratik, İngilizce “Let it go!” olarak adlandırılmış olan pratiktir. Yani “Bırakın gitsin!”, “Nereye giderse gitsin” anlamına gelir. Bu eğitim sırasında kişiye avucunda olan bir şeyi, avucunu yukarıya doğru açarak serbest bırakışı öğretilir. O şey kişiye ait değilse, ait olduğu yere gidecektir. O şey gerçekten kişiye ait ise, gitse bile geri dönecektir.

Bazı insanlar kötü deneyimleri toplamakta ve biriktirmekte uzmanlaşmıştır. Bu kişiler tek istasyonlu bir radyo gibidir. Düğmelerine basıldığında, kötü deneyimleri anlatmaya başlarlar. “Benzer benzerini çeker” yasası gereği böyle kişiler yaşamlarına bazen bilincinde bile olmadan kötü deneyimleri çekerler.

O zaman anlıyoruz ki, kitapçıları dolduran Kişisel Gelişim kitapları aslında boş şeyler değilmiş. Kişisel Gelişim Eğitimleri aslında boş şeyler değilmiş.

Erkek Psikolojisini Anlamak

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak için gerekli olan şeylerden biri de, erkek psikolojisinden anlamaktır. Erkeklerin kafalarının nasıl çalıştığından biraz anlamaktır. ErkeklerinÇoğu;

  • Eğlenmekten hoşlanır
  • Sorumluluktan kaçar
  • Sorunlardan kaçar

Bu yüzden futbol maçlarına gitmekten ya da televizyonda izlemekten hoşlanırlar. Maçı izlerken, geri kalan her şeye kulaklarını kapatırlar. Saatlerce buna odaklanırlar. Bu nedenledir ki erkeklere, istediğiniz zaman ulaşamayabilirsiniz. Erkek psikolojisini lehinize kullanın. Sizi tekrar arzu edişini sağlayın. Kafasında yarattığı sizin ile ilgili olumsuz imgeyi değiştirmeye çalışın. Onun kafasında, birlikteyken eğlendiği bağımsız mutlu bir kadın imgesi yaratın.

Yaşam bütün yönleriyle bakıldığında, sadece mutlu olacağınız bir partiye katılmaktan ibaret değildir şüphesiz. Fakat unutmayın ki, sadece sorunlar ile dolu olan bir dünya da çok sıkıcıdır.

Dolayısıyla eski sevgiliniz ile tekrar buluşmaya başladığınızda, erkek psikolojisinden yararlanın. Eski Sevgilimle Tekrar Nasıl Buluşacağım? diyorsanız, Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak e-kitabını okumanızı tavsiye ederim. NLP metodlarını da barından bu kitapta;

  • Ayrılık Acısını Dindirmek
  • Duygusal Yaraları İyileştirmek
  • Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak, Yeniden Kazanmak
  • Kişisel Gelişimin Anahtarı Beden Dili (Erkek ve Kadın Vücut Dilleri ayrı ayrı ele alınmış)
  • Ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Hayatınızı farkındalık ile yaşamaya çalışın. Kitabı indirmek için Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak sitesini ziyaret edin.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir