Ayrıldığın sevgiliyi geri kazanmak

Posted by on Mayıs 23, 2012 in Ayrıldığın sevgiliyi geri kazanmak | 4 comments

Ayrıldığın sevgiliyi geri kazanmak

Ayrıldığın sevgiliyi geri kazanmak mı istiyorsun?

Ayrıldığın sevgiliyi geri kazanmak mı istiyorsun? Bu soruyu çok iyi düşünmelisin. Hem de hiç vakit kaybetmeden. Neden ayrılır insan? Niçin terkedilir veya? İşte bunu tesbit etmelisin her şeyden önce. Terkeden misin? Terkedilen mi?

Diyelim ki terkedildin. Terkedenin durumu senden daha iç açıcı olmayabilir. Geçici hevesler peşinde olabilir. Senin davranışların onu senden uzaklaştırmış olabilir. Mutluluktan göklere de uçuyor olabilir. Tüm bunları unut canım! Kendine dön ve bir an önce yapman ve yapmaman gerekenleri tesbit et. Genelde terkedilen; sevgiliyi geri kazanmak ister ve acılar, bunalımlar içinde kıvranır. Sen de öylesin inancındayım…

Düşündün, sevgilini geri kazanmaya karar verdin. Peki bunu nasıl yapacaksın? Önce kimsenin seni rahatsız etmiyeceği bir ortam bul. Bence doğaya çıkmak, ciğerlerine bolca oksijen çekmek; beynine güç verir. Başlangıçta bunu yapamıyor olabilirsin, ama ne yap yap, sessiz, seni kimsenin duymayacağı bir yer keşfet. Ne ağladığını, ne güldüğünü ne de utandığını kimselerin göremiyeceği bir köşecik… Duygularınla yapayalnız kalmalı ve düşünmelisin. İster sesli, ister sessiz. Tek yapman gereken ağağıdaki soruları yanına alman ve dürüstçe yanıt vermen olacak. Sana güveniyorum. Şu ana kadar birlikte olduğumuza göre, ayrılıkta ya da ayrılmak üzereyken aklını başına toplamaya hazırsın.

 Aşağıdaki soruları sindirerek okumalı ve sesli yanıtlamalısın:

 Ayrılık zamanında davranışların dengeli mi?

 “Ne demek bu?” dediğini görür gibiyim? Örneğin; akşam başka, sabah başka tavırlar içinde misin? Aklına esiyor, telefon ediyor; aklına esiyor sevdiğinin sana acıması için ağlanıp sızlıyor musun? Olmadı, onu kıskandırmak için birilerinin seni istediğini mi dile getiriyorsun? Yok bunların hiç biri olmadı ve ayrılığı zaten senin de istediğini mi izaha çalışıyorsun. İnan ki bu tür karmakarışık tutum sevdiğinin senden daha da uzaklaşmasına neden olur. Sakinleş, tavırlarını kontrol et. Unutma! Karşındaki aptal değil. Neyi neden yaptığını iyi bilir. Ayrılık aklını başına toplamana  fırsat olmalı, davranışlarını kontrol edebilmelisin. Sevgiliyi geri kazanmak aslında çok kolaydır, yeter ki seni yüreğinden silmemiş olsun.

Ayrıldığın sevgilinin arkasından mı koşuyorsun?

Biliyorum kolay değil. Sevdiğini tekrar görmek, onunla yeniden birlikte olmak istiyorsun. Ne kadar çok ararsam o kadar çabuk kavuşurum düşüncesindesin. Aramadan, sesini duymadan yapamıyorsun. Onsuz nefes alamıyorcasına bunalımdasın. Tüm bunların tek sebebi, kendini meşgul edecek işleri aramamam ve alışkanlıklarından kopamaman. Kendini unuttuğunun farkında değilsin. Aslında böyle olduğunu sen de  biliyorsun değil mi? Bir de kabul etsen ve sakinleşsen; yapman gereken işlerini yapsan, bedenine ve ruhuna saygını göstersen… Bu nasıl olur dediğini yine duyar gibiyim? Nefes alırcasına ayrıldığın sevgiliyi tekrar geri kazanmayı düşünmeyi bırakmalı ve özüne dönmelisin. Aynanın karşısına geç mesela; baştan ayağa incele kendini. Bakımlı mısın? Değilsen eğer, hemen sıcak ya da soğuk bir duş al. Rahatladığını göreceksin. Su, yüce Yaradan’ın mücizelerinden başta gelenlerdendir… Aldığın duş sayesinde hücrelerin hayat bulur. Sağlıklı düşünmeye başlarsın. Sonra  beyninin odalarına geç. Seni en çok sevindirecek, mutlu edecek işi bul. Hiç bir şey bulamıyorsan; aç ellerini dilinin gönlünün yettiğince dua et Yaradan’a. Sımsıkı sarıl ve güven ona. Derdini dile getir, sana yol göstermesi için yalvar. İnan bana, mücizeler yaşayacak, görünmeyen eller tarafından yönlendirilecek ve ayrıldığın sevgiliyi geri kazanmak için yaptığın saçmalıklardan kurtulacaksın. Ve sen kendine geldikçe; ayrıldığın, seni terkeden sevgilinin yüreği sana doğru akmaya başlayacak, sevdiğin beklemediğin bir zamanda kapını çalacak. Ayrılık aklını başına toplatmalı, ne sevdiğinin ne de kendi kişiliğinin önünde küçük düşmemelisin.

Sevgiline kendini acındarmak mı istiyorsun?

Aman bu huyundan  tez elden vazgeç! Tamam, üzüntülüsün, dertlisin. Avunmak, teselli bulmak istiyorsun. Ağlamak sızlamak bir noktaya kadar senin için sağlıklıdır, ama sakın sevdiğininin sana acımasına neden olacak tavırlara girme! Kendini acındırdıkça, sevdiğinin senden uzaklaştığını göreceksin. Kendine güvenini yeniden kazanmalısın. Senin istediğin sevilmek sayılmak değil mi? Acındırmak da niye? Ayrıldığın sevgilini geri kazanmak istiyorsan; sevgiline kendini acındırmaktan uzak durmalısın.

Sevdiğine sitemlerde, suçlamalarda mı bulunuyorsun?

Lütfen yapma! Sevdiğinin olumlu yönlerini konuşmayı tercih et. Başkalarının hele de çocuklarının yanında sevdiğini kötüleyici açıklamalardan, suçlamalardan uzak dur ki ayrıldığın sevgilini geri kazanmak mümkün olsun.

Sevdiğini geri kazanmak için kıskançlık numaraları mı yapıyorsun?

Sakın ha! Ne kıskandır ne de  kıskan. Ayrılmak üzere ya da ayrılmış olduğunuz zamanda bu tür duyguları yaşamaya başlarsınız. Yakınlarınız kıskançlık duygularınızın kabarmasına sebep olacak  kıskançlık oyunları oynamanı önerebilirler. Eşini kıskandırmak için başlattığın oyun tam tersine döner. Olduğun gibi dürüst kalmasını, sevgilini geri kazanmak için beklemeyi başarmalısın.

Sevdiğinden ayrıldığını başkalarından gizliyor musun? Ayrıldığın sevdiğini, hayat arkadaşını, eşini; arkadaşlarının yanında ya da çocuklarına karşı kötülüyor musun?

Ayrıldığın sevgilini geri kazanmak ancak ve ancak, olumlu davranışlarla gerçekleşir. Hem kötüleyeceksin hem de geri bekleyeceksin? Hangi yüzle sevdiğinin yüzüne bakacaksın? Sevgi ve saygı olan yerde bağışlamak vardır.

Ayrıldığın sevgilinin ” dost kalalım ” fikrine evet mi diyorsun?

Sevdiğin öyle bir noktaya gelir ki “dost olarak kalalım, biz artık akrabayız” teklifinde bulunur. Bu teklifi kabul ettiğin an sevdiğini tamemen kaybedersin. Senin ondan beklediğin arkadaşlık değil ki! Sevgi, saygı, aşk ve mutlu bir beraberlik… Nerede olduğunu göstermesini ve hissettirmesini bildiğin an, sevgilini geri kazanabilirsin. Yeter ki, yürekleriniz birbiriniz için çarpıyor olsun.

Ayrıldığın sevgilinle ilişkinizin nedenlerini konuşurken kavga mı ediyorsun?

Çoğu kez  başımıza gelen durumdur bu. Haklı olduğumuzu ispatlamak adına konuşur dururuz. Sürekli tartışırız haklı çıkmak adına. Sonuç? Hiç! Ayrılığa ve birbirimizden tamamen kopmaya doğru yol alırız da ipin ucunu kaçırdıktan sonra farkına varırız.  Sevgilini geri kazanmak istiyorsan; sabırlı, olumlu ve geçmişle yaşamamayı öğrenmelisin. Unutma; “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. ” demiş atalarımız.

Sözün özü:

Sevgilini geri kazanmak istiyorsan; hatalarını tanımak ve onlardan vazgeçmek zorundasın. Hatalı olduğun için utanma! Ahlaki hatalar olmadığı sürece açık ve net olmasını bileceksin. Ahlaki hatalara gebe olan ilişkiler eninde sonunda bitmeye mahkumdur.Yukarıda saymaya çalıştığım hatalara senin de ekleyeceğim bir sürü değişik hataların kesin vardır. Lütfen herşeyden önce kendine karşı dürüst ol. Komplekslerine hakim ol. Seni mutluluğa götürecek yolu seçmesini bil. Ayrıldığın sevgilini geri kazanmak için önce kendini iyice tanımalı ve hatalarından vazgeçmelisin. Sana güveniyorum. Başaracaksın. Kalbinin atışlarından da öte; yüce Yaradan’ın adaletine, işlerini teslim edebilmeyi öğrenirsen; varlığını aydınlıklar kuşatacak. Mutluluğun kapıları ardına kadar açılacak. Bundan emin ol!

Ayrıldığın sevgiliyi geri kazanmak için sana iyi bir rehber olabilicek Eski Sevgiliyi Döndürmenin Garantili yolları e-kitabını okumanı tavsiye ederim…

Benzer konular:

4 Comments

 1. çok doğru bir tespit aslında hayatta böyle değil mi …değer verdikçe ona ulaşmak hep zorlaşmıştır her ne olursa olsun…ben yukardaki hataları hep yaptım hemde bir yıl şimdilerde bıraktım yakasını alnımda kaderimde varsa bir gün döner gelir

 2. selamın aleyküm abi çok seviyorum onu her gördüğümde yerin dibine giriyorum birbirimze üniversite ortamında gördükçe iki taraflı üzülüyoruz yazdıklarını baştan sona kadar okudum Allah razı olsun güzel paylaşımlardı.Abicim yasadığımız ilişki normal sıradan bir ilişki değildi.onu özlüyorum,beklemeyi bilmeyen bir kişiliğim var bu durumdan vazgeçemedim.ben kendimden vazgeçtim şuan kanser hastası oldum bunu nedeni sevdiğim kişiyi yargısız infaz edip ayrılmam oldu. gün geçtikçe zayıflıyorum .,aldığım kemoterapi benim ayakta zor bela durmama sebebiyet veriyor .Abi öleceksem o mübarek kızın kollarına ölmek istiyorum kurbanın oluyum elimden tut .

  • Merhaba,
   Evet aşk mutluluk verdiği kadar hüzünde veriyor. Uğruna her şeyi göze alıyoruz. Ama ne güzel giriş yapmışsın Allahın selamını ileterek başlamışsın cümlene. O yüzden vücuduna ve sağlığına dikkat etmek zorundasın. Sağlık her şeyin başında gelir. Önce sağlıklı olacaksın, son hayattaki diğer isteklerini yerine getireceksin.

   Hayatta herkes hatalar yapar. İlişkini ve hatalarını senden iyi bilen olamaz. Dua ve kişisel gelişim yollarında atacağın adımlarla hem manevi huzuru sağlayabilir hem de geleceğe daha sağlıklı adımlarla ilerleyebilirsin. O an verdiğimiz kararlar ve yaşadığımız duygular zaman ilerledikçe değişir ve yerini başka duygulara bırakır. En etkili aşk duaları kitabı ile manevi huzuru bulabileceğini düşünüyorum.

   Bir an önce sağlığına kavuşman dileklerimle…

 3. Selamın Aleyküm abicim biz liseden tanışıyoruz kendimi bildim bileli onu seviyorum. Bi gün beni kıskanan bi arkadaşım sınıfta bağrdı onu sevdiğimi ama bende gururuma yediremediğim için öyle bir şey yok dedim sevdiğim bey de bunu duydu. Onun için bittim ama ikimizde birbirimizi cok seviyoruz ne yapabiliriz yardımcı olur musun?

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir