Eski Sevgiliye Mesaj Atmak

Posted by on Kasım 22, 2013 in Eski Sevgiliye Mesaj Atmak | 2 comments

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak

Eski sevgiliye mesaj atmak insanın içinden gelen önlenemez bir dürtü , ayrılık acısı ise kapanması zor bir duygusal yaradır. Acı ve çaresizlikle aklın uyuşur, duyguların coşar. “Bensiz ne yapıyor?”, “O da beni özlüyor mu?”, “Acaba şimdi kiminle birlikte?”, “Neden?” gibi düşünceler kalbinle aklının arasında dolanıp durur.

Bu kısa tespitten sonra sana HOŞ GELDİN demek istiyorum. Şimdi rahat, sessiz ve huzur dolu bir ortamda iki kadim dost gibi baş başa olduğumuzu düşünelim. Duyguların, düşüncelerin ve sonuçların konuşulacağı bir dost sohbeti hayal etmeni istiyorum. Yaklaşık 10 dakika sürecek olan sohbetimizin ilk cümlelerini durum tespitine ayırdım. Bundan sonrasında ise karşılıklı olarak neler yapabileceğimizi konuşacağız. Sen anlatacaksın ben elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışacağım.

Eski Sevgiliye Mesaj Atmadan Önce…

Ona mesaj atmadan önce kendine sorman gereken sorular var. Ayrı kaldığınız bu süreci iyi değerlendirmen gerekiyor. Geleceği yeniden şekillendirmek bu aşamada yapacağın çalışmalara bağlı. Gerçekten neler yaşandığını biliyor musun? Senin ve Onun neler hissettiğini adlandırabiliyor musun?

 • Kızgınım / Kızgın
 • Üzgünüm / Üzgün
 • Pişmanım / Pişman
 • Korkuyorum / Korkuyor

Daha onlarca duygu ekleyebilirim. Gerçekten ne hissediyor(-sun). Ayrılırken söylenen sebepler nelerdi? Ve gerçekte altta yatak sebep o muydu? Terk eden sensin ya da o fark etmez. Çoğu zaman ayrılırken kullanılan kelimeler aslında altta yatak gerçekleri saklar. Örneğin;

1- Sorun sende değil, bende…

Olayı kendi üzerine alarak seni kırmak istemiyor. Ortada NEFRET yok ama daha tehlikelisi mevcut. ÇEKİCİLİĞİNİ kaybettin. Ve senden sıkıldı, sonuç olarak ortaya bu klişe çıktı.

2- Tek kelime konuşmak istemiyorum…

Büyük ihtimalle onu çıldırtacak bir şeyler yaptın. Özür dilemek yetersiz geleceğe dair bir ışık görmeli. Kendisini sana karşı kapatmış.

3- Senden Nefret Ediyorum…

Ağızdan en kolay çıkan kelimelerden biridir. “Aşk nefrete ne yakınsın” şarkısını hatırla. İki duygunun bu kadar zıt olup da aynı hisleri yaşatması insan doğasının oyunu işte. Ama senden gerçekten nefret ediyor mu?

Sebepler ve gerçek anlamları farklıdır. İyi incelemek gerekiyor. Ona mesaj atmadan önce neler hissettiğini ve neler yaşandığını iyi düşün. Sizi siz yapan temel etkenleri hiç düşündün mü? Ona kuru kuruya “Merhaba”, “Nasılsın?”,”Nasıl gidiyor?” diyemezsin. Ya da “Sensiz nefes alamıyorum” işe yaramayacaktır.

Yaşadığınız her tür (acı-tatlı) anıya ihtiyacın var. Listesini çıkar. Eski Sevgiliye Mesaj kitabında çok daha fazlasına yer verilmiş. Ancak ben örnek olması için bir iki tane mesajı ve mesaj adımlarını paylaşmak istiyorum. Ona mesaj atacaksan en azından bunları göz önüne al. Daha fazlasını öğrenmek ve eski sevgilini geri kazanmak için eski sevgiliye mesaj kitabını oku.

 • Sizin şarkınız hangisi?
 • Birlikte yaşadığınız en çılgın macera
 • Birlikte geçirdiğiniz en acı olay
 • Birlikte yapmaktan zevk aldığınız aktivite
 • Ortak bir hobiniz var mıydı?
 • Tek yürek olup bir olaya ya da birine karşı mücadele verdiniz mi?

Tüm bunları düşünerek bir araya getirmek ve başlangıç adımı olarak umut dolu bir mesaj vermek gerekir. Eski sevgiliye mesaj göndermek farklı aşamalardan geçer. İletişim kanalını açmak, geçmişten paylaşımlar yapmak, geleceğe dair umutlar vermek  ve buluşmak. Zaman isteyen bir süreç. Eski ilişkine ait dersler çıkar ve eski sevgilinle yeni ilişkini inşa et.

Eski sevgiliye mesaj kitabından örnekler;

Olumlu olmaya çalışarak gönderilen mesaj: “Yeni işin nasıl, memnun musun?

Ama gözden kaçan konu şu. Aslında ayrılığın temel sebebi çalışma hayatıydı. Sen her ne kadar olumlu ve kabullenmiş duygularla bu mesajı gönderirsen gönder. Mesaj karşı tarafta farklı algılanacaktır. Belki farklı durumlar için uygun olabilir. Ama ayrılık sebeplerinden bir tanesi iş ise doğru olmayacaktır. Onun yerine;

Neslihan’la birlikte Testere filminin sonuncusunu sinemada seyrettik. İlk filmi seninle birlikte izlerken korkudan zıplayarak kolayı senin üstüne döktüğüm aklıma geldi. Oldukça neşeli ve anlayışlıydın. Diğer serileri seyredemedik.

Erkek arkadaşı hakkında olumlu düşünceler diler getirildi. Ayrılık acısıyla karalar bağlayıp evde kös kös oturulmadığı mesajı iletildi. Gelecek olan cevabı umursama, bekleme… Aceleci olma.

İlk mesaj gönderilirken sahip olman gereken bazı özellikler var.

 • Olumlu ol
 • Soğukkanlı ol
 • Kendine güven
 • Beklentiyi düşük tut
 • Yönlendir

Bu adımların içlerini doldurman gerekiyor. Ama nasıl? Eski sevgiliye mesaj kitabında mesaj adımlarının hepsine tek tek yer verilmiş. Mesajlar yukarıdakine benzer örneklerle anlatılmış.

Eski Sevgilime Mesaj Atmak İstiyorum..

Eski sevgiliye mesaj

Evet bu duyguyu çok iyi bilirim. Ayrıldıktan sonra içinde bulunduğun durumu anlıyorum. Geçmişin ağır bastığı bir süreç yaşıyorsun. Bugün yapmak zorunda olduklarını yarına erteliyor, yarın olduğunda ise yine yapmak istemeyeceksin. Sadece ve sadece eski sevgilinle yaşadığın o güzel eski günleri yaşamak istiyorsun. Geçmişin; bugünün ve geleceğinin önünde duruyor. Peki bu duruma daha ne kadar devam etmeyi düşünüyorsun?

İşte o yüzden Eski sevgilime mesaj atmak istiyorum ya..

Hmm o halde eski sevgilini geri kazanmak için ona mesaj atmak istiyorsun. Gerçekten onu istiyor musun? Yoksa sadece içindekileri dökmek, öfkeni kusmak ve bu ilişkiyi bitirmek mi istiyorsun?

Eğer cevabın “ EVET, eski sevgilimi geri kazanmak istiyorum” ise bir alt paragraftan devam edebilirsin.

Eğer cevabın “Hayır, eski sevgilimi geri kazanmak istemiyorum, sadece bu ayrılık acısından nasıl kurtulacağımı bilmiyorum” ise Ayrılık Acısından Kurtulmak bölümüne gidebilirsin.

Nerde kalmıştık… Evet onu geri kazanmak istiyorsun. Ve onun doğru kişi olduğuna eminsin. Ama nasıl mesaj atacağını ya da mesaj atıp atmaman gerektiğini bilmiyorsun. Ben yardımcı olmaya çalışacağım. En azından sana kesinlikle atmaman gereken mesajlarla ilgili örnekler verebilirim.

Örneklere geçmeden önce eski sevgiliye mesaj kitabından biraz bahsetmek istiyorum. Çünkü, sadece nasıl mesajlar atılmaması gerektiğini bilmek sana yetmeyecek. Eski sevgiline nasıl mesajlar atman gerektiğini ve iletişim kanallarını tekrar nasıl açabileceğini de öğrenmen gerekiyor. Olumlu ve geleceğe umutla bakmasını sağlayacak mesajları iletmelisin. Eski sevgiliye mesaj kitabını indirerek oku. Kendini, ilişkini ve onu mutlu etmeni sağlayacaklar mesajları hemen öğren. Kitap sadece kadınlar için hazırlanmamış, eski sevgilisini geri kazanmak isteyen erkekler de düşünülmüş. Eski Sevgiliye Mesaj kitabını indir ve gerçekleri görmeye, sırları keşfetmeye başla.

Eline telefonu aldığını ve çoğu kadının yaptığını yapıp aşağıdaki mesajları eski sevgiline gönderdiğini düşünelim. Bu mesajların nasıl bir etki yaratacağını görmek istiyorsun. Tamam, ben de sana mesajları okuyan bir arkadaşın olarak neler hissettiğimi anlatacağım.

Eski sevgiliye gönderilen mesajlara geçmeden önce ara

Yaşadığın süreci ve bu mesajların sana geldiğini hayal etmeni istiyorum.mızdaki sohbeti canlı tutmak için bir oyun oynamamıza izin vermeni istiyorum. Oyun çok basit ve iki kuralı var.

 1. Neler düşünürdün? Lütfen benim yazdıklarımı okumadan önce kendi üzerindeki etkilerini düşün ve sonra benimkilerle karşılaştır.

Eski Sevgiliye Atılmaması Gereken Mesajlar

Bana kalırsa aşağıdaki mesajlar asla işe yaramayacak aksine işleri daha da karışık bir hale getirecek.

 • Çaresizlik ve Yalvarmak

“Özür dilerim! Gerçekten çok üzgünüm! Herşeyi berbat ettiğimin farkındayım. Değişebilirim. Sadece son bir şans istiyorum. Ne istersen yaparım. Sensiz nefes alamıyor, sensiz yaşayamıyorum”

Şimdi lütfen bu mesajın sana geldiğini varsay. Ve sende neler çağrıştırdığını bir düşün. Sonra da benim düşüncelerimi oku. Bakalım aynı noktadan bakabiliyor muyuz?

Mesajla ilgili düşündüklerim;
eski sevgiliye msjSakın alınma ama bu mesajı okuduğumda aklıma; çaresiz, terk edilmiş, güçsüz ve kendi başına ayakta duramayan zavallı bir“Yavru Köpek” geliyor.

Eski sevgiline mesaj attığında, atılan mesajın onun üzerinde duygusal bir çekim, yaratması gerekir. Yukarıdaki mesajda benim algıladıklarım ise suçluluk, hayal kırıklığı ve merhamet dilemekten öteye gitmiyor.

Eğer ayrılığın suçlusu sen değilsen ve bu mesajı göndermeyi düşünüyorsan kendine zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır. Onun yaptığı hatalı davranışların sonunda ayrılmaya karar verdin. Ve şimdi bu mesajı atarak tüm suçu üstüne alıyorsun. Bunu yaptığın anda ilişkine ait tüm dinamikleri değiştireceksin. İleride bir şekilde birlikte olsanız bile, eskiden sahip olduğun şeylere bir daha asla sahip olamayacaksın.

Diyelim ki ayrılığın ya da ilişkiye ara vermenizin suçlusu sensin. Bu tür bir mesaj göndermek ilişki içindeki hiçbir şeyi düzeltmeyecektir. Seni affedip tekrar bir araya gelseniz bile attığın bu mesajla ilişki içindeki kimliğinin üzerine kocaman bir çarpı işareti atmış olursun. Kısıtlanmış bir halde komut bekler duruma gelirsin.

Dediğim gibi bu mesaj hiçbir şeyi düzeltmiyor. Sadece kendini aşağılıyorsun..

 • Kıskançlık

“Bana bunu sen yaptın. Şu anda kimbilir kimlerlesin? Senden nefret ediyorum. Kahretsin…”

Şimdi lütfen bu mesajın sana geldiğini varsay. Ve sende neler çağrıştırdığını bir düşün. Sonra da benim düşüncelerimi oku. Bakalım aynı noktadan bakabiliyor muyuz?

Mesajla ilgili düşündüklerim;

Ayrılık sonrası öfke, sinir ve üzüntü son derece doğal duygulardır. Bu mesajla bu duygularını ona yansıtmak ve rahatlamak istiyorsun.

Ancak sen ve bende dahil olmak üzere hiç kimse kendisine saldırılmasından hoşlanmaz. Kıskançlık, öfke ve sinir gibi duygularını şu anda ona yansıtmak onu senden bir adım daha uzağa itecektir. Senin doğru insan olmadığın konusunda onu ikna etmek istiyorsan durma. Çünkü kızgınlıkla söylediğin şeyler onu yaralayacaktır. Senden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışacaktır.

Kıskançlık ve öfke erkekler için tam bir duvar örme sebebidir. Kafanın içinde onun başka birisi ile birlikte olduğunu düşünüyor ve ona bunu ima ediyorsan (- Şu anda kimbilir kimlerlesin?-) onu kendinden uzaklaştırıyorsun ya da onun istediklerine hizmet ediyorsun demektir.

Onun başka birisi ile olma ihtimalini düşünmek senin üzerinde stres yaratıyor. Kafanın içinde hep aynı şarkıyı söyleyip duruyor gibisin. Birisiyle olduğunu düşünmeden edemiyorsun. Bu gayet normal…

Ama bilmen gerekmiyor. Hatta bu konu ile ilgili olarak eski sevgiline atacağın mesajların sana hiçbir faydası olmayacak.

Bu mesaj onu geri getirmez ve seni rahatlatmaz. Böyle bir mesajı göndermek istediğinde hemen derin bir nefes al, kafandaki düşünceleri uzaklaştır ve bu şekilde kendine iyilik yapmadığını kabul et.

 • Neden?

“Bari ne yaptığımı söyle? Neden tekrar birlikte olamayız? Sadece bir açıklama bekliyorum. Neden benimle konuşmuyorsun?”

Şimdi lütfen bu mesajın sana geldiğini varsay. Ve sende neler çağrıştırdığını bir düşün. Sonra da benim düşüncelerimi oku. Bakalım aynı noktadan bakabiliyor muyuz?

Mesajla ilgili düşündüklerim;

Eğer sürpriz bir şekilde yanından ayrıldıysa ve ondan haber alamadıysan bu mesajı anlayabilirim. Örneğin, bir kafede baş başa otururken “Ben lavaboya kadar gidip geliyorum” dedi ve bir daha gelmedi mi? O zaman attığın bu mesaj anlamlı bir mesaj olur. Ona bir şey olduğundan endişe ettin ve mesaj gönderiyorsun. Hatta birkaç defada aradın ve telefonlarına cevap vermedi. Endişelenmekte haklısın. Başına bir şey gelmiş olabilir.

Ama şu anda bunun bizim konumuzla bir ilgisi yok. Attığın bu “Neden?” mesajlarına alacağın herhangi bir cevap seni tatmin edecek mi?

Bence sen zaten sebebi biliyorsun. Ayrlık öncesi ciddi bir tartışma, kavga yaşamamış bile olsanız sen ayrılığın kapını çaldığını tahmin ediyordun. Belki sen mutlu değildin belki de o mutlu değildi. Ya da ikiniz birden tam olarak mutlu olamıyordunuz.

İlişkiler uzun solukludur. Başlangıçta bitiş çizgisi olmayan koşular gibidir. Zaman içinde birbirine hırpalayan ve yoran çiftler bitiş çizgisini düşünmeye başlarlar. Herhangi bir nedenle çiftlerden biri yollarını ayırmaya karar verebilir.  Ayrılık kararını öğrendiğinde insanların şok olması bana mantıklı geliyor, evet üzülebilirsin de ama “Ayrılık” kararı çiftler için asla “Sürpriz” olamaz. Çünkü biliyordun ve görüyordun…

Bu tür bir mesajın etkisi ilk verdiğim mesaj örneği ile aynı olacaktır. Yalvarmanın, acındırmanın çekici hiçbir tarafı yoktur. Var olan çekiciliğini ve cazibeni de senden alacaktır.

eski sevgiliye mesaj kitabıEski Sevgiliye Nasıl Mesaj Atmalıyım?

İşte Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının finaline yakışır bir soru ve benim cevabım: ”Tek bir sihirli kelime yok”

Benden sihirli bir iki kelime beklediğini biliyorum. İnan bana keşke böyle bir iki kelime olsaydı da seninle paylaşabilseydim. Onu geri kazanmak için herşeyi göze aldığını biliyorum. Peki herşeyi yapmalı mısın?

İlişkinin nasıl bu hale geldiğini anlamadan ve hataları tespit edip düzeltmeden onu geri kazanmak neredeyse imkansızdır. Eski Sevgiliye Mesaj isimli e-kitap sana bu konuda yardımcı olacaktır. Kitabı indirmek için buraya tıkla.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili yolları kitabı  işe yarıyor mu? Bu kitap Eski sevgilimi geri getirmeyi garanti ediyor mu?

Hayır böyle bir garantiyi ben veremem. Kitabın işe yaradığını söyleyebilirim, ama biliyorsun ki ilişkiler oldukça karışıktır ve kendi içinde dinamikleri barındırır. Sen bile daha tam olarak ne olduğunu anlayamamışken, tek bir kitabın herşeyi düzeltmesini beklemek haksızlık olur. Kitap sana senin göremediğin bazı gerçekleri gösterebilir ve senin kendini geliştirmeni sağlayabilir. En azından kitabı okuyarak eski sevgililerini geri kazananlar bu şekilde düşünüyorlar.

Ayrılık – Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek

Sohbetimizin başında EVET ya da HAYIR diye karar vermeni istemiştim. HAYIR ya da EVET cevabını vermiş olman aslında çok farketmiyor. Çünkü bu bölümde ayrılık acısı ile nasıl baş edeceğini ve duygusal yaraları nasıl iyileştireceğini anlatan bir kitaba ayırdım.

Erkekleri etkilemek, ilişkiyi uzun soluklu ve eğlenceli hale getirmek. Kaya kadar sağlam temeller üzerine oturtmak için yapman gereken işlerin başında “Kendini Geliştirmek” geliyor. Kültürel açıdan zengin, donanımlı, kendine güvenen, çekici kadınlar erkekleri sonsuza dek kendilerine bağlayabiliyorlar.

Klavye başına geçtim ve sana tavsiyelerde bulunmak istedim. Gerçekten 10 dakikalık sınırı aşacağımızı gördüm ve sana bu konu hakkında e-kitap tavsiye etmek istedim. Gerçekten çok başarılı kitaplar ve sana faydası olacağını düşünüyorum.

Eski Sevgiliye Mesaj kitabını indirmek için buraya tıkla.
Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek kitabını indirmek için buraya tıkla.

Eski Sevgiliye Mesaj atmak konusunda seninle sohbet etmek çok güzeldi. Umarım sende memnun kalmışsındır. Bir sonraki sohbette görüşmek üzere, hoşça kal..

 Benzer Konular:

2 Comments

 1. Giden geri gelmez ki

 2. Merhaba öncelikle çok mutsuz olduğumu belirticm biz çok mutluyduk ve herşey bir Anda bitti ayşar geçti döndü yine ayrıldı ama ben onu çok seviyorum ve benim gözümün önünde bir kıza yüzük taktı napıcam ama ben onu geri kazanmak istiyorum çünkü beni görünce sanki koşup sarılcalmış gibi bakıyo ?

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir