giden sevgiliyi geri getirme duası

Posted by on Mayıs 28, 2012 in giden sevgiliyi geri getirme duası | 1 comment

giden sevgiliyi geri getirme duası

giden sevgiliyi geri getirme duası

Terk eden sevgiliyi geri getirme duası yazımda, “giden sevgiliyi geri getirme duası” diye bir şey olup olmadığını,  Diyanet’e (Din İşleri Yüksek Kurulu) sorduğumu söylemiştim. O yazıyı hazırladığımda, sorum  henüz cevaplanmadığı için yayınlayamamıştım. Sorumun cevabı geldi ve giden sevgiliyi geri getirme duasına açıklık getirmiş oluyorum.

Giden sevgiliyi geri getirme duası – Din işleri yüksek kurulu cevabı

Soru: Internet sitelerinde,  “kendine aşık etmek için dua”, “giden sevgiliyi geri getirmek için dua”, “terk eden sevgiliyi geri getirmek için en etkili dua” , “sevgiliyi kazanmak için dualar” gibi yazılar var.  Bir takım dualar da yazılmış. İnsanların kandırıldığını düşünüyorum. Sevgiliyi geri getirmek ve kendine aşık etmek için dualar var mı?

Cevap: İnternet, içine her şeyin atılabildiği bir çöplük gibidir. “aşık etmek”,”sevgili kazanmak” için dualar diye verilen şeyler dinle alakası olmayan,ancak, insanların rağbet ettiği yanlış bilgilerdir.

Aşağıdaki linki tıklayarak diyanet resmi sitesindeki cevabı görebilirsiniz…

http://kurul.diyanet.gov.tr/sorusor/sorukodundanarama.aspx?sorukodu=4BFAD2F2-78CD-4D6F-86E1-8C8F42FFFCB5

Edit 30.10.2014: Sitede yayınladığım linkleri kontrol ederken bu linki de kontrol ettim. Diyanet işleri bu sorunun cevabını siteden kaldırmış. Ancak cevabı üstte görebilirsiniz.

Dua etmek herkesin hakkıdır. O’na sığınarak acılarınızı dindirmesi için dua edilebilir. Kendinizi kandırmayın ve başkalarının bu tür dualar ve büyülerle sizi kandırmasına izin vermeyin.

Aklınız ve fikrinizi kullanın

Biz insanlara Akıl, fikir, düşünme ve konuşma gibi özellikler verilmiş. Bu verilenleri en iyi şekilde kullanarak, kimseye  zarar vermeden istediklerinizi elde edebilirsiniz. Yeter ki bu verilenleri doğru bir biçimde kullanmayı öğrenin. Öğrenmek sabır ve araştırma işidir. Kişi kendini sürekli geliştirebilir. Giden sevgiliyi geri getirme duaları arayacağınıza, olayları sorgulamayı ve çözümler bulmayı deneyin. Kendinize ve ilişkinize saygınız olsun.

Peki onu nasıl geri getireceksiniz ?

giden sevgiliyi geri getirme duası’nı ararken bu siteye geldiniz ama ben size bir dua önermeyeceğim. Terk edilmek, ayrılmak insanların duygularında, düşüncelerinde meydana gelen değişiklikler ve buna benzer birçok sebep yüzünden meydana gelir. Düzeltmek de yine sizin elinizde. Olaylara doğru bakmayı öğrendiğinizde, doğru bir şekilde yönlendirildiğinizde ve doğru adımlar atmaya başladığınızda onu geri kazanma şansınız olacaktır. Burada anahtar kelime “Neler yapmanız gerektiğinizi bilmenizdir”.

Neler yapmanız gerektiğini öğrenmek için buraya TIKLAYIN. Ne yapacağınızı bilirseniz, giden sevgiliyi geri getirme duası aramanıza gerek kalmaz.

Benzer Konular:

1 Comment

  1. gerçekten helal olsun sana çok doğru bir konuya değinmişsin..

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir