giden sevgiliye son mektup yazmak

Posted by on Mayıs 27, 2012 in giden sevgiliye son mektup yazmak | 0 comments

giden sevgiliye son mektup yazmak

giden sevgiliye son mektup yazmak

Eğer giden sevgiliye son bir mektup yazmak istiyorsanız, önce neden eski sevgiliye mektup yazmak istediğinize karar verin. Bu tür durumlarda genellikle hiç gönderilmeyecek mektuplar yazılır. Radyodan, eski sevgiliyi hatırlatan bir şarkı bulunur. Sonra kağıt masada, kalem elde çala kalem yazılır. Bu tür bit mektup yazacaksanız fazla düşünmenize gerek yok. Yeteri kadar kağıdınız ve mektupları yakmak için metal bir çöp kovanız olsun yeter. Ancak tekrar bir araya gelmek, özür dilemek vb. amaçlar için mektup yazıyorsanız çok daha dikkatli olmalısınız.

giden sevgiliye son mektup yazmak – İçinizi dökmek için

Az önce de bahsettiğim gibi mektubu içinizi dökmek, dile getiremediklerinizi söylemek, içinizi rahatlatmak için yazıyorsanız. Mektuba nasıl başladığınız ve mektubu nasıl bitirdiğiniz hiç önemli değildir. Sadece yazın yeter. Yazarken, kendi kendinize konuşmuş olacaksınız. Onunla konuşur gibi hissedeceksiniz. Belkide hiç göremediğiniz yeni şeyleri fark edecek ve harekete geçeceksiniz.

giden sevgiliye son mektup yazmak – 2. sanş

Eski sevgiliye tekrar başlamak yani ikinci bir şans yaratmak için mektup yazıyorsanız her şeyi açıkça ortaya koymalısınız. Amacınızın ne olduğunu net bir biçimde ortaya koymalı ve mektubun sonuna kadar bu amaçtan sapmamalısınız. Biliyorsunuz mektuplar hitapla başlar. Hitaptan hemen sonra amacınızı ortaya koymalısınız.

Yalvarmayın

Mektup yazma amacınız tekrar bir araya gelmekse özür dilemeyi bilmelisiniz. Ancak bunu yaparken yerlere kapanıp, yalvarmayın. giden sevgiliniz mektubu okurken elbette memnun olacaktır. Sadece memnun edin, mutlu olmasını sağlayın ve hatalarınızı kabul edin. İlerisine gitmeyin. Yalvarmak, aciz duruma düşmek onun kafasında başka soru işaretleri oluşturacaktır.

Sizinle iletişim kurmasını sağlayın

Mektup’ta amacınızdan açıkça bahsediyorsunuz. Ne istediğinizi tam olarak anlattığınızı var sayıyorum. Buraya kadar güzel, peki ya özrünüzü kabul ettiyse. Bunu size nasıl iletecek. “Mektup yazmışsın, seni affediyorum” diye geri arayamaz. Size geri dönmesi için ona ufak sebepler yaratın. Konuşma doğal olarak gelişsin ve o da size olan duygularını açabilsin. Ayrıca, ne kadar sinir bozucu olursa olsun, telefon numaranızı silme ihtimaline karşı numaranızı mektubun altına yazmayı unutmayın

Kısa, öz, vurucu bir mektup olmalı

Yazdığınız mektup başından sonuna anlaşılır ve net olmalı. Kendinizi tam olarak ifade edin. Hayatınızdaki değişikliklerden de bahsetmeyi unutmayın. Özellikle olumlu değişikliklerden. Bu sayede dimdik ayakta durduğunuzu görebilir ve bu oldukça etkileyicidir. Kendinizden de bahsettiniz. Sizi geri aramak isterse diye bir sebebi de var artık. O zaman mektubu uzatmanıza kendinizi ayaklar altına almanıza gerek yok. Amacınızı bir kere daha vurgulayıp mektubu bitirebilirsiniz. Kafasında yeni soru işaretleri oluşturmayın.

giden sevgiliye son mektup yazmak dışında ne yapılabilir ?

çok güzel bir soru. Aslında yapılacak o kadar çok şey var ki. Örneğin 2. Şans mektubu nasıl yazılır?
Eski sevgiliyi geri kazanmak konusunda neler yapılabileceğini daha doğrusu neler yapıldığını,denenmiş ve başarılı olmuş yöntemleri öğrenmek için TIKLAYIN.
giden sevgiliye son mektup yazmadan
önce iyi düşünün.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir