Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Posted by on Temmuz 11, 2013 in Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek | 1 comment

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek üzerine pek çok rüya tabiri bulunmaktadır. Rüyanızda gördüğünüz eski sevgiliniz gülüyor, ağlıyor, sizinle konuşuyor ya da kavga ediyor olabilir. Onun başka birisi ile evlendiğini görebilirsiniz veya sizin düğününüze gelmiş olabilir. Kısacası eski sevgili, rüyalarınıza farklı formlarda girmiş olabilir. Kural haline gelmiş “Eski Sevgili Rüya Tabirleri” sizi tatmin edecek cevapları veremiyor olabilir. Bu nedenle duygularımızdan fazla uzaklaşmadan ve teknik süslü terimlere girmeden “Rüya Nedir?”, “Neden Rüya Görürüz?” gibi sorulara cevap vermeye çalışmak istiyorum. Rüyanın anlamını bilmeden görülen rüyanın yorumunu yapmak çok sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Daha sonra Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek ile ilgili tabirleri sırasıyla vereceğim…

Rüyalar, gelecekle ilgili haberler vermekten ziyade, geçmişte yaşanan ve sizi mutsuz eden olayların çözümlerinin ne olabileceği konusunda kendiniz için hazırladığınız bilinçaltı fragmanlar olarak düşünülebilir. Bilimadamları ve psikologlar Rüya olaylarını biyolojik ve psikolojik olarak araştırmışlar ve araştırmaya devam ediyorlar. Çıkan sonuçlar kesin bir hüküm ifade etmese de ortak kanılar ortaya çıkmış durumda.

İnsanlar Neden Rüya Görürler?

Ya da şu an sizin durumunuzu ele alırsak “Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek” ne anlama geliyor?

Ben bu yazıda farklı bir şey yapmak istiyorum. Kendi gördüğünüz rüyayı siz kendiniz yorumlayın istiyorum.

Az önce bahsettiğim araştırmalar sonucunda birtakım raporlar yazılmıştır. Bu raporları incelediğimizde, Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek ile ilgili sırları bulmaktayız. Bildiğiniz gibi rüyalar, uyku halindeyken görülmektedir. Rüya sırasında biyolojik büyüme, dinlenme ve yenilenme devam etmektedir. Diğer yandan, psikolojik olarak incelendiğinde, rüya sırasında sahip olduğumuz kimlik ile uyanık haldeyken sahip olduğumuz kimlik arasında farklar olduğu görülmektedir.

Neden Rüya Görürüz?

Bir başka açıdan bakıldığında, beynimizin kendisini aşırı stresten ve üzüntüden korumak için tedavi yöntemi olarak rüyaları kullandığını söyleyebiliriz.

eski_sevgiliyi_yeniden_kazanmakGünlük yaşantımızda oluşan gerilimler ve mutsuzluklar, bilinçaltımızda birikmektedir. Sevgili ile birlikte olmak, Ayrılık, Aşk Acısı, Ölüm, Başarısızlık gibi olumsuz duygular tedavi edilmediğinde ya da bu süreç gerektiği gibi kişi tarafından dikkatle yönetilmediğinde, “Duygusal Yaralar” derinleşmektedir. Beyin vücutta oluşan gerilimlerin daha da derinlere işlemesin diye, yorgun askerlere film seyrettirilişi gibi, rahatlatma seansları olarak rüyaları düzenlemektedir.

Beyin bu sayede kendini korumaya alır ve zararı en az seviyeye indirir.

Rüyalar ile ilgili başka araştırı sonuçları, olayları yaşarken problemlerini çözemeyen insanların, uykularında problemlerini çözmek konusunda daha başarılı olduklarını göstermiştir.

Bazen geçmişte yaşadığımız bir olay sırasında bir adım atarsınız ve bu adımın sonuçları sizi mutlu etmez. Daha sonraki günlerde ve haftalarda, rüya halindeyken, o olay sırasında aslında tam olarak ne hissettiğinizi ya da ne yapmak istediğinizi özetleyen bir rüya görürsünüz. Bu bağlamda rüya görmek, rüya çözümleyiş süreci gibidir.

Örneğin, rüyada eski sevgiliyi kırıcı bir söz söylerken ya da incitici bir davranış sergilerken görmek, onun Eski Sevgili olarak kalmasının doğru bir şey olacağı anlamına gelmektedir.

Sevgilisinden ayrılmış her insan gibi, “Acaba, ayrılmakla doğru mu yaptım?” sorusuna, mantığınızla “EVET” cevabı verirken, duygularınızla “HAYIR” cevabı veriyorsanız, yukarıda sözünü ettiğimiz Rüya, sizin için rahatlatıcı olacaktır.

Az önce “Duygusal Yaralar” kavramından bahsettim. Duygusal Yaralar’a örnek olarak “Aşk Acısı” verilebilir. “Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek” isimli kitapta, acılarınızı kendinizle beraber gömmeden, en ufak olayda kanamasına izin vermeden kendinizi nasıl iyileştirebileceğiniz konusu, son derece güzel bir biçimde anlatılmış. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Az önce verdiğim rüya örneği sizi rahatlatmaktan ziyade sıkıntıya sokuyorsa ve sürekli eski sevgilinizle beraber olmak istiyorsanız, çok iyi bir plana ve programa ihtiyacınız var demektir. Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak ve onun bir daha “Eski Sevgili” olmasına fırsat vermek istemiyorsanız aynı yazarın diğer bir kitabını da tavsiye edebilirim. Tüm bu kitap serisi (Beden Dili, Karizma, Aşk Acısından Kurtulmak ve Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak) bir bütünün parçaları. İnsanın kendini ve duygularını tanımasını öğütleyen harika bir set. Ama bence öncelikli olarak şu anki durumunuza uygun olan “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak için Taktikler” kitabını ve “Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek” kitaplarını okumalısınız.

Benzer Konular:

1 Comment

  1. bu ürünü kullandım çok sağolun bana fazlasıyla yaardımcı oldu.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir