Sevgilimden Ayrıldım

Posted by on Mayıs 12, 2017 in Sevgilimden Ayrıldım | 0 comments

Sevgilimden Ayrıldım

Sevgilimden Ayrıldım Ne Yapmalıyım?

On puanlık uzman sorusu “Sevgilimden ayrıldım ne yapmalıyım?”.

Ayrılık kararı alındığında ya da aniden gerçekleştiğinde karamsarlık, üzüntü, pişmanlık, aşk acısı, öfke gibi duygular hemen harekete geçer. Bu duyguların gölgesindeyken çözümler de yanlış yerlerde aranmaya başlanır. Yaşanan ve hissedilen her duygunun etkisiyle anlık tepkiler verilir. Sonuç olarak konu hiç istenmeyen farklı yerlere gidiverir.

Pişmanlık: “Keşke yapmasaydım”, “Keşke söylemeseydim” diye düşünürken kendini sevgilinin önünde ağlar ve yalvarır bir halde bulabilirsin. Hataları görmek yaptığın yanlışların farkında olmak ve tekrarlanmayacağını söylemek ifade etmek ayrı bir şey. Zavallı, korumasız ve yıkılmış bir halde pişman olup yalvarmak ayrı bir şey.

Karamsarlık: “Onsuz olmaz!”, “Hayatta onsuz yapamam” diye düşünürken yine kendini sevgilinin önünde bulabilirsin. Hayattan onunla birlikte zevk almak ayrı bir şey. Ona ben sensiz bir hiçim demek ayrı bir şey. İnsanlar çevrelerinde güçlü, ayakta durabilen, kendilerine destek olabilecek insanların yanında kendilerini daha güvende hissederler. Bir “HİÇ” ile birlikte olmak “HİÇ BİR ŞEY” ifade etmeyecektir.

Öfke: Fazla söze gerek yok. Öfke ile kalkan zararla oturur.

Aşk Acısı: Baş etmesi en zor duygu olarak tabir edilir. Aslına bakarsanız insanlar yaşadıkları tüm duyguları “baş edilmesi” imkansız olarak tanımlar. Sadece o an hangi olumsuz duyguyu yaşadıkları önemlidir. Canını en çok yakan olayları şöyle gözünün önünden geçir. Hepsi de birbirinden zor değil mi?

Eski sevgilini geri kazan

Bugün Farklı Bir şey Yap

Bugün bir değişiklik yap. Sürekli olarak eski sevgilini geri kazanmanın yollarını aradığını tahmin ediyorum. Bugün değişiklik yap… Ayrılık nedenini tam olarak bulmaya çalış.

Çoğunlukla göründüğü gibi olmaz çünkü. Teşhis yanlışsa tedavinin başarılı olma şansı sıfırdır.

Neden ayrıldığınızı tam olarak biliyor musun? Ayrıldığınız güne kadar aranızda geçen dialoglar ipuçlarını verebilir. Kendine farklı sorular sorarak ilişkinizi ayakta tutan temelleri tekrar keşfetmek faydalı olabilir.

Eski Sevgiliye Mesaj Kitabı

Eski sevgiliyi geri kazanmak için farklı taktiklerden bahsedilir. Ya da o anda kendini avutmak için neler yapılması gerektiğinden dem vurulur.

Kıskandır, alışveriş yap, spora git, sosyalleş, kendi arkadaş çevrenle gezmeye devam et, aile ve akraba ilişkilerini güçlendir, sinemaya git.

Şimdi esas soru burada devreye giriyor. Sevgilinden ayrılmadan önce bunları yapmayı neden bıraktın ki zaten? İlişkiniz devam ederken de bunları yapıyor olman gerekirdi. Ayrıldıktan sonra bunları yapıyor olmak elbette son derece güzel ve sağlıklı. Onu geri kazanmaya yeter mi? Farklı açılardan bakarak cevaplamak istiyorum.

O seni tanıdığında sen zaten bunları yapıyordun. Kısacası “Seni, sen olduğun için sevdi”. Ve sonra büyük ihtimalle işler karmaşık bir hal almaya başladı. Tekrar sen olduğunda onu geri kazanabilirsin.

Tabi ki bunun için tespitler yapman gerekir.

Yukarıdaki başlıkta da gördüğün üzere Eski sevgiliye mesaj kitabı sana bu konuda yol gösterecektir. Kitabı buraya tıklayarak inceleyebilirsin.

Benzer Konular: 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir