Evliliği Kurtarmak

Posted by on Kasım 5, 2013 in Evliliği Kurtarmak | 0 comments

Evliliği Kurtarmak

Evliliği Kurtarmak

Evliliği Kurtarmak noktasına gelmek evli çiftler açısından son derece üzücü bir durumdur. Ne oldu da binbir zahmet ve güçlükle kurulan evlilik yıkılma noktasına geldi? Bu soru evliliklerinin geleceği konusunda karamsar düşünen çiftlerin içini kemirir. Yaşananların getirdiği stres ve panik havası işleri daha da karmaşık bir hale getirmeye yeterde artar bile.Halbuki çözüm çok basittir. Çözümü ilişkilerinin sıcaklığını koruyan sıcacık kalplerinde aramak yerine ÇOK BİLEN yakın arkadaşlarının dolduruşuyla karışmış kafalarının içinde ararlar. Türlü türlü oyunlar, denemeler, testler, yakın takipler, aldatılma korkusu vb. kaygılarla atılan adımlar içlerinde bir alev gibi yanan ama sıcaklığını hissedemedikleri ilişkilerine damla damla su dökmeye başlar. Her damlada “CIZ” eder yürekler ama yola çıkılmıştır bir kere geri dönüş yoktur?

Ya böyle olmak zorunda değilse? Önceden yaşananlar masal mıydı? Rüya mıydı? Tekrar aynı masalın kahramanı olmaya ya da aynı rüyayı görmeye var mısınız?

Genellikle insanlar kendilerine olumsuz şeyleri konduramazlar. Sanki hep başkalarının başına gelir kötü şeyler. Bu nedenle kulaklarını, gözlerini ve duygularını dinlemeyip kendi yaşadıklarını doğru değerlendiremezler. Siz de öyle misiniz? Tamam o halde başka evli bir çifte bakalım. Onları inceleyelim. Ama sizden ricam satırları okurken EMPATİ yapın. Kendinizi bu çiftin yerine koyun ve en azından kendinize karşı dürüst olun. Sonuçta şu anda ikimiz varız. Başka kimse bu konuşulanlara şahit olmayacak. Söz veriyorum aramızda kalacak. Belki içinize ufacıkta olsa bir ışık tutmayı başarabilirim ve siz bu sayede kendi evliliğinizin röntgenini çekebilirsiniz. O halde hemen Evliliği Kurtarmak ile ilgili hikayemize başlayalım.

Evlilik – Nereden Nereye?

Evlenmeden önce 5 dakika bile ayrı kalmak istemezlerdi Telefonları sürekli ellerinde “Ya mesaj gelirde göremezsem” diye her 2-3 dakikada bir kontrol ederlerdi. Mesaj sesi geldiğinde telefonu icat etmişcesine sevinir bir an önce mesajı  okurlardı. Gelen mesaja 150-200 kelimelik cevap yazmaları 20 saniyeden fazla zaman almazdı. Çünkü ne yazacaklarını düşünmez, AŞK’ın büyüsü ile her ikiside bir şair bir yazar olup çıkıverirlerdi. Aradaki mesafeye rağmen birbirlerinin kokusunu hisseder, gözlerini görürlerdi.

Erkek, alışveriş mağazalarını dolaşmaktan, o yüksek uğultulu kapalı mekanlarda vitrin önünde camdan yansıyan görüntüsüne bakmaktan keyif almasa bile sevgilisinin yanında olup ona bir saniye bile sarılabilmek için vitrinlerin önünde ciğerci kedisi gibi dolanırdı. Beraber futboldan bile!! konuşurlardı. Yaptıkları aktivitelerin ne olduğu hiç önemli değildi yeterki birlikte el ele vakit geçirebilsinlerdi.

Sanırım aklınızda bir takım hayaller canlanmaya başladı. Sürecin devamında maddi açıdan çok rahat olmayan çiftimiz aile baskısına rağmen her türlü zorluğa göğüs gererek omuz omuza, yürek yüreğe aynı çatı altında yaşama hayalini gerçekleştirirler. İlk 6 ay  tam istedikleri bir hayatı sürerler daha sonrasında senaryomuz yavaş yavaş değişmeye başlar. Evlilik ile birlikte önceleri beraberce kurulan hayallerin yerini “KİŞİSEL” beklentiler ve hayaller almaya başlar.

Evlilik Sorunları

Pek çok etkenin baskısı altında evlilikler içinde zaman zaman kavga, gürültü, çatışma, uyumsuzluk, ilgisizlik yaşanabilir. Evlilik öncesi dönemde yaşanan tutku, aşk ve ilgi evlilikle birlikte gelen sorumluluk, bağlılık ve monotonlaşan yaşam gibi sebeplerden ötürü zamanla zayıflamaya hatta boşanmaya kadar gidebiliyor. Çiftler arasında oluşan bu uzaklaşma duygusu ve uyumsuzluklar giderilebilir mi? Evet giderilebilir. Doğru teknikler ve yöntemler takip edildiğinde bu sınıra kadar gelen pek çok evlilik karşışıklı ilgi ve sevginin ön plana çıktığı “Mutlu Evlilikler” haline gelebiliyor. “Kocanın Kalbine Gir” isimli e-kitapta “Mutlu Evliliğin Sırları” çok net bir şekilde anlatılmış. Kitabı incelemek için buraya tıklayın.

Evlilik Sorunları Nasıl Çözülür

Ne oldu bir anda?

Özellikle zaman içinde eşlerine karşı ilgisiz, soğuk ve anlayışsız bir hale gelen erkeklerin neden bu halde oldukları, onların tekrar eski tutkulu günlerine nasıl döndürülebilecekleri konusunda ciddi tavsiyeler var. Flört ya da evlilik öncesi dönemdeki erkekler kendilerinin en iyi yönlerini ön plana çıkarmak ve sevdiği kadını mutlu etmek çin yoğun çaba sarf ederler. Sonraki dönemde yapılan karşılıklı hatalar ve “Sıradanlaşan” hayatlar bu tür bir çabayı ya da amacı ortadan kaldırır. Bunun üzerine eşlerin didişmeleri ve kişisel yaşam aktivitelerini ön plana çıkarmaya çalışmaları işin tuzu biberi olur.

Neden?

Neden evliliklerin kurtarılmaya ihtiyacı olur? Bu sorunun cevabı az önce bahsettiğim kitapta mevcut. Ayrıca evlilik dönemindeki çatışmaların nasıl her iki taraf lehine çözümlenebileceğinden bahsediliyor. Evliliği Kurtarmak için çok geç değil. Hemen buraya tıkla.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir