Flört Nedir ?

Posted by on Eylül 2, 2016 in Flört Nedir ? | 0 comments

Flört Nedir ?

Flört Nedir?

Zaman zaman kelime anlamı üzerinde bile anlaşamadığımız Flört Nedir ? Nasıl Flört Edilir ? 

Flört karşı cinsi etkilemek ya da ona hava atmak demek değildir. Flört karşı cinse onunla ilgili duygu ve düşüncelerini konuşmadan aktarmaktır. Ondan hoşlandığını, onunla ilgilendiğini kelimeleri kullanmadan söylemektir. İnsan doğası gereği “flörtöz” bir yapıya sahiptir. Genlerine işlenmiş hareketleri içgüdüsel olarak yapar. En azından yapmak ister. Doğru beden dili işaretleriyle kendini ifade edebilen kadın ya da erkek, karşı cinse en net bir şekilde mesajı iletmiş olur. Aslına bakılırsa partner ilişkisi kurmakta zorlananların çoğu flört etmeyi bilmemektedir.

Flört ilgi ya da ilgisizliğin deklarasyonu gibidir. “Senden hoşlanıyorum” ya da ” senden hoşlanmıyorum”. Dolayısı ile Flört beden dilini bilmek ve okuyabilmek “Acaba benden hoşlanıyor mu?” sorusunun da tarihe karışması anlamına gelir. Önemli olan işaretleri doğru okuyabilmektir. Flört beden dili işaretleri doğru okunduğunda, ilk karşılaşmadan sonra geçen 10 dakika içinde taraflar birbirleri hakkındaki hislerini beden dili işaretleriyle deklare etmiş olurlar. flort-nedir

 

Flört Hafiflik midir?

Flört kadınlar için hafiflik olarak görülür. Aslına bakıldığında hafiflik olarak görülen kısım “erkekleri baştan çıkarmak”, “erkekleri tavlamak” olarak kullanılan flört beden dilinden kaynaklanmaktadır. Evet flört beden dilini kullanarak bir erkeği aştan çıkartabilir ve “seninle birlikte olmaya hazırım” mesajı verilebilir. Özellikle “4 kuralı” olarak adlandırılan işaretler bir arada gönderilirse erkekler işaretleri doğrudan anlayacaktır. “4 kuralı” çerçevesinde verilen sinyaller erkek tarafından algılanamıyorsa erkeğin de flört beden dili işaretlerine çalışması zorunludur. Aksi takdirde ayağına kadar gelen fırsatları göremeyecektir.

Ne var ki son satırda ele aldığım konu “hafiflik” yakıştırmasının sebebidir. Buz dağının görünen yüzüdür. Pek çoğumuzun dikkatinden kaçan konu ise “Flört’ün sadece bir oyun olduğudur”. Daha fazlası değildir. Flör farklı amaçlara da hizmet eder.

  • Eğlendirici flört
  • Evlendirici flört
  • Uzun süreli ilişki için flört

Flörte bu misyonları yüklemeden önce şu soruya cevap verelim. Tanışmadan, anlamadan ilişkinin nasıl olacağına karar verilebilir mi? Evlilik ya da uzun süreli ilişki için de tanışmak şarttır. Eğer tanışılmaz ise herhangi bir sonuca varmayacaktır. Hedeflenen ilişki tarzı ne ise flört sizi oraya götürür.

Erkekler ve Kadınlar için Flört İpuçları

Uzun zamandır Flört hakkında araştırmalar yapıyorum. Elde ettiğim sonuçlara göre bazı başlıklar çıkardım. Sonra da Etkili Flört Rehberi e-kitabıyla tanıştım. Resimli anlatımlarıyla “Flört Nedir?” sorusunun çok daha ötesinde rehber bir kitap olduğunu gördüm. Eğer kitabın linkini hemen burada paylaşırsam yazının geri kalanını okumayacaksınız. Ben de linki sayfanın sonunda paylaşmayı uygun buldum.. Şimdilik sadece e-kitabın resmini paylaşıyor ve araştırmalar sonucu çıkardığım başlıkları paylaşıyorum.

  • Kadınlar sonsuza dek flört etmezler: Eğer erkekler kendileriyle ilgilenen kadını görmezlerse flört işaretleri kesilecektir.
  • Kadınlar özgüven sahibi alfa erkeklerden hoşlanırlar.
  • Erkeklerin flörtteki başarısı flört beden dilini okumalarıyla ölçülür. 7
  • Flört erkekle kadının duygularını düşüncelerini konuşmadan aktardıkları bir oyundur.
  • Farklı amaçlar için flört edilir.

Etkili Flört Rehberi Kitabı

Etkili flört rehberi kitabından sıkça bahsedeceğiz gibi gözüküyor. Ayrı bir yazı konusu olduğu da kesin. Ben sadece burada kitabın linkini paylaşmak istiyorum. Eğer karşı cinse onun hakkındaki duygularınızı ifade etmekte zorlanıyorsanız. Hatta bırakın zorlanmayı sizin farkınıza bile varmıyorsa “Etkili Flört Rehberi” e-kitabını mutlaka okuyun. Yaptığınız yanlışları görebilir ve  Flört Nedir, Nasıl Flört Edilir sorularına cevap bularak özel hayatınızda farklı kapılar açabilirsiniz. 

 

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir