Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır

Yazan - - Haziran 27, 2013 - Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır | 0 yorum

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

“Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?” Sorusunu cinsel tercihleri normal olan erkekler için bir kelimeyi çıkartarak düz bir cümle haline getirelim. “Nasıl” kelimesini çıkarttığımızda, “Erkekler Kadınlardan Hoşlanır” eşitliğine dönüştürebiliriz. Artık soru olmaktan çıktı ve yargı bildirir bir hale geldi. Konu aslında bu kadar açık ve basit. Kadınların elinde doğuştan gelen bir avantaj var. Yüzyıllar boyunca erkek ve kadın için biçilen roller ve genler iki ayrı yapıyı ortaya çıkarmıştır. Kadın için önemli olan “Erkeklerin Avcı” olduğunu bilmektir. Erkeklerin genel yapıları bilindiğinde olgun ya da genç erkekler için “Hoşlanılan” kadın resminin pek farklı olmadığı ortaya çıkmaktadır. Olgun erkekle, genç erkek arasındaki temel fark; olgun erkek, istekleri konusunda daha tutarlıdır ve hedefleri daha nettir.

İyi Kız – Kötü Kız

İyi kız – Kötü Kız ikileminde, kötü kız için akla hemen “Kötü Yola Düşmüş” kız ya da kadın gelmemelidir. Burada bahsettiğim kötü kız, mecazi anlamdadır. Geleneksel kadın tiplemesinin dışındadır. Aslında durumu baştan özetleyip sonra incelemek daha doğru olacak. İyi kız denildiğinde akla “Anne” gelebilir. Ancak bir erkek için sevgilisi, eşi, kız arkadaşı kesinlikle “Anne” rolündeki “İyi Kız” olmamalıdır. İlgi, şefkat, sevgi… tamam. Ancak bundan bir adım ötesi ilişki içinde tehlike çanlarının çalmasına ilişkinin monotonlaşıp, saklama kabına benzemesine sebep olur. Duygular güçlenmekten çok “Gemi Çapalarına” benzer. Birlikte ilerlemek istesenizde birlikteliğinizin mahiyeti değişmiş olabilir.

Kötü Kız, tekrar söylüyorum mecazi anlamdaki kötü kız ise bu ilişkiyi yürütecek, yüzdürecek olan kişidir. Yapılan araştırmalar çok enteresan sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Erkeklere sorulduğunda “Kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmesini, yardıma muhtaç olmamasını” istediklerini belirtmişlerdir. Her şeyi erkek arkadaşına soran, terlediğinde sırtına havlu koyan, kendisi için hiç bir beklentisi olmayan, sadece erkek arkadaşı için yaşayan “CİCİ KIZ”‘lar bir müddet sonra erkek arkadaşlarının kendilerinden uzaklaştıklarını fark etmişlerdir. Peki Nasıl “Kötü Kız” olunur?

Kötü Kız olmak

Kötü kız ya da kadın olmak, kesinlikle başka erkeklerle birlikte olmak, ilişkiye saygı duymamak, kıyafetler ve sözlerle erkek arkadaşı kıskandırmak vb. gibi anlamlara gelmiyor. İlişki içinde bazı dinamikleri değiştirmek anlamına geliyor. “Erkekleri Elde Etmek ve Kendine Bağlamak Sanatı” kitabı yazarı Aslı Göksu’ya teşekkür ederim. Güzel bir e-kitap hazırlamış ve Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır sorusuna çok güzel cevaplar vermiş. Zaten bu yazının temel fikrini oluşturan “Cici KIZ” – “Kötü KIZ” tiplemelerini de okuduğum bu kitaptan öğrendim. Onun emeğine saygısızlık etmek istemediğim için kitabın tüm satırlarına burada yer veremiyorum. Sadece bir bölümünden alıntı yapmak istiyorum. Cici Kız ve Kötü Kız arasındaki farkı en güzel bu yolla ortaya koyabilirim.

erkekleri etkilemenin yolları

Erkeği Elde Etmek ve Kendine Bağlamak e-kitap Bazı Bölümler

Aslı Göksu’nun affına sığınarak kitaptan bazı bölümleri çok kısa olarak vermek istedim. Kitap’ta bu ve bunlara benzer pek çok durum karşısındaki davranışlar ve sonuçları örneklendirilmiş. Tabi ki konu sadece cici kız – kötü kız ekseninde ele alınmamış. Erkeklere ait erkeklerin bile bilmediği pek çok sır bu kitapla gün yüzüne çıkmış.

Cici Kız Nedir? Cici kızları heryerdedir. Onlar çok çok az tanıdıkları bir erkeğe karşılıksız olarak her şeylerini veren ve erkeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayan kadınlardır.

Cici Kız ve Kötü Kız Davranışlarına Örnekler

Erkek belli bir zaman sonra kız arkadaşını arayacağını söylüyor ama 3 saat geç arıyor;

  • Cici kız sinirlerinir ve neden aramadığını sorar.
  • Kötü kız bu durum karşısında soğukkanlılığını korur. Erkek arkadaşı aradığında telefonu açmayabilir ki buda erkeğin merak etmesini ve özlemesini sağlar.

Sonuç olarak doğru bildiğiniz pek çok şey yanlış olabilir. Bugüne kadar mutlu bir ilişki kuramadıysanız tek suçlunun ERKEKLER olduğunu düşünmek ne derece doğru? Erkekleri yönetebilmek bir sanattır. Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır? sorusu yerine Erkekleri Elde Etmek ve Kendine Bağlamak üzerinde düşünmek daha mantıklı olabilir. Buraya tıklayarak e-kitabı indirebilirsiniz.

Benzer Konular:

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>