Aşık Etme Duası Günah mı?

Posted by on Ekim 31, 2014 in Dualar | 3 comments

Aşık Etme Duası Günah mı?

Uzun zaman önce Aşık etme duası  ile ilgili bir yazı kaleme almıştım. İnternet’te yaptığım araştırmalar beni çok farklı kaynaklara götürdü. “Canbar aşk büyüsü” , “En etkili aşk büyüsü kitabı” ve şu anda adı aklıma gelmeyen onlarca yazı okudum. 

Yazıyı ilk kaleme aldığım dönemlerde internette dolaşan “Aşık etme büyüleri” ile ilgili bir kitap daha vardı. Halen var mı bilmiyorum ama çok da ilgilenmiyorum. Çünkü o günden bugüne büyü ile ilgili görüşüm değişmedi, onaylamıyorum ve ilgilenmiyorum. Sadece kısa bir hatırlatma yaparak devam etmek istiyorum.

Büyü bir insana istemediği bir şeyi zorla yaptırmak üzerine kuruludur. Dua ise olaya bambaşka bir bakış açısı getirir.Dua ve Büyü kıyas kabul etmez.

Bu nedenle Aşık etme duası ve Aşık etme büyüsü arasındaki farkları ortaya koymak için fazla çaba harcamayacağım. Araştırma yaparken İbrahim Esin‘in “En etkili aşk duaları kitabı” ile karşılaştım. Önce o kitapla ilgili incelememden bahsetmek istiyorum.

En Etkili Aşk Duaları Kitabı Hakkında

aşık etme duası

Aşık Etme Duası ve En Etkili Aşk Duaları

İbrahim Esin’in En etkili aşk duaları kitabını okuyanların yorumlarına göre kitap kesinlikle çok işe yarıyor. Kendisi kitabının satış sayfasında dua ve büyü arasındaki çizgiyi belirgin bir şekilde çizmiş.

Aşık Etme Duası Kitabı Gerçek midir?

Bu soruyla başlamayı uygun gördüm. Temelde sorulmasının iki sebebi var.

Soru 1: Gerçekten aşık etme duası kitabı adında e-kitap var mı? Yoksa bizi dolandırmaya mı çalışıyorlar. Parayı ödedikten sonra karşılığında kitabın indirme linki mail adresimize gönderiliyor mu?

OdaklıPazar firması üzerinden satılan kitabın indirme linki gerçekten mail adresimize gönderiliyor. Hemen cep telefonu, tablet ya da bilgisayardan okumaya başlayabiliyoruz.

Burada bir parantez açmak istiyorum. Ürün sahibinin sitesinden ve diğer kaynaklardan okuduğum kadarı ile OdaklıPazar firması dışındaki sayfalardan yapılan alışverişlerde sorun çıkabiliyor. Ve doğal olarak ne ürün sahibi ne de OdaklıPazar bu noktada sorumluluk kabul etmiyor.

Soru 2:  Böyle dualar gerçekten var mıdır? Konunun uzmanı ben değilim. Günlük hayatta şükretmek, dara düştüğümde sığınacak yer aradığım için ve buna benzer sebeplerden ötürü dua ederim. O yüzden farklı farklı kaynaklardan Aşık etme duasının İslamdaki yerine baktım. Sana da aynısın tavsiye ederim. Gözden kaçırdığım ya da atladığım noktalar olabilir. Benim bulduğum kaynaklarda sevgi, karı-koca arasındaki ilişkiler hakkında dualardan bahsedildiğini gördüm.

Aşık Etme Duası Ne İçin Edilir ?

Yine araştırdığım kaynaklarda helal ve ahlaka uygun şekilde, İslami kurallara ters düşmeyecek şekilde evlilik  için dua edilebildiğini öğrendim. Temel şart dua ederken İslami şartlara ters düşmemek olduğunu mantık da kabul ediyor zaten.

Aşık etme duası hangi hallerde edilemez? Cevap oldukça basit.

 • Başkasıyla evli kadınlar ve erkekler için niyaz edilemez.
 • Yakın akrabalar için niyaz edilemez.
 • İnancı olmayan kadın ve erkekle için edilemez.
 • Süt kardeşler için niyaz edilemez.

Tekrar söylemek istiyorum ben konunun uzmanı değilim. Yaptığım araştırmaların sonuçlarını burada paylaşıyorum. Aşık etme duası ya da En etkili aşk duaları kitabı hakkındaki soruların cevaplarını buradan okuyabilirsin. Sen de merak ettiğin sorularının cevaplarını aldığında lütfen sayfanın altındaki yorum bölümünde paylaş, bizi de aydınlatmış olursun.

Aşık etme duası konusundan sonra çok merak edilen Kenzül Dua Kitabı konusuna da değineceğim.

Hepimiz hedeflerimiz, arzularımız, isteklerimiz ve hayallerimiz ile ilgili olumlu şeyler duymak isteriz. İnsani bir dürtüdür bu. Seni güzel ya da yakışıklı bulduğunu söyleyen, ya da ne kadar kabiliyetli olduğundan dem vuran birisi senin ördüğün duvarları daha kolay aşar. Hele bir de kendini çaresiz ve umutsuz hissediyorsan her türlü çözüme açık bir halde bulursun kendini.

Tam şu an olduğu gibi. Onlarca farklı şekilde çözüm arayacağına “En etkili aşk büyüleri kitabı”, “Canbar aşk büyüsü” gibi kelimelerle araştırma yapıyorsun. Ya onu kendine aşık etmek için başka bir çaren kalmamış ya da medyumlara falcılara verecek çok paran var. Biliyorum, medyumlar, falcılar, büyü üzerine hazırlanmış internet siteleri sana çok yakın geliyor.

Neden? Çünkü senin duymak istediklerini sana söylüyorlar ve sen de inanmak istiyorsun. Sebep her ne olursa olsun, bu yoldan gittiğin sürece kafan daha çok karışacak. Onu elde etmek için çaba sarf ettiğini düşünüp kendini rahatlatacaksın belki ama hayatın boyunca sırtında taşıyacağın bir yükün de altına girmiş olacaksın. Ne yükü mü? Bu tür boş arayışlarla onu elinden kaçırdığında “Neden kendimi kandırdım, oysa yapabileceğim çok şey varmış” diyerek kendini suçlamaya başladığında hissedeceğin yükten bahsediyorum.

Aşık Etme Duası Günah mı?

Aşık etme duası günah mı?” veya “İnsan sevdiğini kendine aşık etmek için dua edebilir mi?” sorularına cevap aradım. Forumlara, konusunda uzman kişilerin yorumlarına ve TV söyleşilerine baktım. Ortada günah kelimesini hiç okumadım. Bir kısım “Duaları bu işlere alet etmeyin” derken diğer bir kısım da “Hayırlı ve dua edilen kişinin zararına durum oluşmuyorsa dua etmenin sakıncası yoktur” görüşünü belirtmişler.

Aslında yazıyı ilk kaleme aldığımda benim de kafamın içinde sorular dönmüyor değildi. Acaba “aşık etme duası ile insanların maneviyatları ile mi oynanıyordu?” Daha doğru tabirle aşık etme duası ile insanlar kandırılıyor muydu? 

Günah mı? sorusuna cevap ararken farklı kaynaklara göz gezdirdim. Sonra konu hakkında kendi düşüncem oluştu. Altını çizerek söylemek istiyorum ki ben konunun uzmanı değilim. Ancak ve ancak kendi düşüncelerimi yansıtabilirim. Bence insan sevdiği insanla mutlu olabilmek için dua edebilir. Onunla beraber olmayı istemek, mutlu yuva hayal etmek son derece normal gözüküyor. Sonuçta dualarımızı dertlerimizi, sıkıntılarımız, şükranlarımızı sunmak ve yardım dilenmek için ediyoruz. Allah katında kabul görüp görmemesi ise eden kişinin tekelinde değil.

Tabi aşık etme duasını etmek için bence belirli şartlar olmalı. Dediğim gibi herhangi bir yerde bu konu ile ilgili açıklama bulamadım. Eğer senin böyle bir tespitin varsa yorum olarak yazabilirsin ben de seve seve paylaşırım insanları bilgilendirmiş oluruz. Neyse konumuza geri dönelim biz.

Bence kendine aşık etmek istediğin kişinin hayatını olumsuz etkileyecek durumlar varsa aşık etme duasını etmek ve bunu istemek doğru değil. Kendi maneviyatımız ve aşk dünyamız için başkasının hayatını olumsuz etkilemeye hakkımız yok. Kaldı ki bunu dilemek de doğru gözükmüyor. Örneğin; Sevdiğimiz ve aşık olduğumuz kişi evliyse bunu istemek ve dua etmek bana doğru gelmiyor. Ya da onun gelecekle ilgili başka planları varsa ve o planların içinde bize yer yoksa zorla hayatımıza dahil etmeye çalışmak bana ahlaken doğru gelmiyor.

BENCE: Temiz kalple, iyi dilekle ve başkasının hayatına olumsuz etkilere sebep olmayacak şekilde aşık etme duası edilebilir. Sonuçta biz aciz kullar olarak arzumuzu, isteğimizi dile getiriyoruz. Ancak şunu da açık şekilde belirtmek istiyorum ki; “Bu duayı et %100 işe yarıyor” şeklindeki yaklaşımlara karşıyım. Duanın kabul olacağının garantisini kimse veremez. O Allah ile kul arasındadır, mail ve yorumlarlar gördüğüm kadarıyla aşık etme duası insanın maneviyatına yöneltip huzur verdiği için işe yarıyor. Ama herkesin ettiği dua kabul olur mu? Her aşık etme duasını yapan sevdiğine kavuşur mu onun takdirini sana bırakıyorum.

Yazının devamında başka başlıklar altında konuya farklı açılardan değindim. Ama o bölümlere geçmeden önce dilim döndüğünce konuya açıklık getirmeye çalıştım.

En Etkili Aşk Duaları Kitabını Okuyanların Yorumları

İbrahim Esin’in kaleme aldığı En Etkili Aşk Duaları kitabını almadan önce yorumları muhakkak okumalısın. Aklına takılan tüm soruların cevaplarını soru – cevap – yorum bölümünde bulacaksın. En etkili aşk duaları kitabının yorumlarını okumak için buraya tıkla.

Aşık Etme Duası ve Farklı Bakış Açıları

Şimdi sana farklı bakış açılarıyla tam olarak ne düşündüğümü anlatmak istiyorum. Az önce yazdıklarımı aklında tut lütfen. Ben senin iyiliğini düşünen ve sana olumlu şeyler söyleyen bir arkadaşınım. Bundan sonra yazacaklarımı lütfen bu doğrultuda oku. Amacımız ortak amaç. Onu sana aşık etmek.

Aşık Etme Duası Doğru mu?

Ben bu konuda uzman değilim sadece gözlemlerimi ve Dua’nın bizler üzerindeki etkisini ve anlamını sizler kadar bilen birisiyim. Çaresiz kaldığımızda, acı çektiğimizde sığınacak birilerini ararız. Bizim gibi etten kemikten yapılma arkadaşlarımıza koşar onlardan medet umarız. Bizlere yardımcı olmak için kendini parçalayan arkadaşlarımız çoğu zaman olaylara taraflı gözlerle bakarlar. Ya da kendi çıkarları doğrultusunda hareket ederler.

Seni çok sevdikleri için: Ya bırak Allah aşkına ne yapacaksın onu. Sen daha iyilerine layıksın.

Senin düşüncelerin duyguların önemli değildir. Acı çekmeni üzülmeni istemezler. Beklentilerin umutların hala içindedir ve engelleyemezsin. Sonuçta; bunlar seni rahatlatan cümleler olamaz.

Kendilerini düşündükleri için:  Evet insanoğlu sevgisinde bencildir. En yakın arkadaşının aşık olması. Onun kendisinden ziyade aşkıyla vakit geçireceği duygusunu körükler. İçten içe en yakın arkadaşını kaybetme korkusu ile olaylara başka bir gözlükle bakmaya başlar.

Kıskandıkları için: Onda var da bende niye yok? Kıskançlık en temel dürtülerimizden biridir. En yakın arkadaşın bile olsa kıskanırsın. Senin aşık olman ve sevdiğinle mutlu olma ihtimalin “Ben geç mi kaldım?” dürtüsünü beraberinde getirebilir.

Etten ve kemikten yapılmış insanların düşünceleri farklı boyutlarda şekillenebilir. Çünkü ihtiyaç, beklenti, düşünceler ve muhtaçlık duygusu devreye girebilir. Halbu ki, senden çok daha güçlü ve kudretli sana hiç ihtiyacı olmayan ilahi güç karşısında durum farklıdır. Allah’a sığınmak onun karşısında aciz olduğunu kabul etmek ve ondan yardım dilemek insanı rahatlatır. İşte dualar burada devreye girer.

Günlük hayatımızda onlarca şey için dua eder Allah’ın ismini zikrederiz. Ondan dualar aracalığı ile yardım dileriz. İbrahim Esin’in hazırladığı En Etkili Aşk Duaları kitabı burada devreye giriyor.

 • Sevdiğine kavuşmak için nasıl dua edilir?
 • Duaların kabul şartları nelerdir?
 • Dua ederken nelere dikkat edilmeli?
 • Hangi dualar edilmeli?

vb. konularda hazırlanmış çok güzel bir kaynaktan bahsediyoruz. Yazımın başında büyü ile dua arasındaki farkın İbrahim Esin tarafından net bir şekilde ortaya konduğundan bahsetmiştim. Şimdi kendi sayfasındaki yazılardan biraz alıntı yaparak bu konudaki eksikliğimi gidermek istiyorum.

“En etkili büyü bile en güçsüz duayla baş edemez; çünkü büyü şeytani, dua ise Rahmani’dir.”

 • Bu sebepledir ki birçok insan haram olduğunu bile bile “aşk büyüsü” yapmak veya yaptırmak için çırpınıp duru. Hatta bu uğurda bir yığın para harcar!
 • Ne kadar garip bir durum değil mi? Bir insanın kalbinden geçen yakıcı duyguları gerçekleştirmek için kalbin sahibi ve yaratıcısı olan Allah’a el açmak yerine, Allah’ın haram kıldığı büyü yoluna başvurması ne garip ve acı bir durum!
 • Oysa buna hiç ama hiç gerek yok! Çünkü kalbi yaratan Allah olduğu gibi kalpteki bütün duyguları da yaratan Allah’tır. Bunu bütün derinliği ile kavramış olan Hazret-i Muhammed (sav), kalbinden geçen her arzu için ellerini Allah’a açar ve şunu söylerdi:

“Allah’ım, sen kalpleri evirip çevirensin. Benim kalbimi, dinin üzere sabit kıl.”

Kaynak: Alıntı yapılan kaynak

Aşık Etme Duası ile Kendini Kandırıyor musun?

Aşık olmak, erkekleri ya da kadınları etkilemek sır değil aslında. Dua etmek demek “Saldım çayıra mevlam kayıra” mantığıyla olmamalıdır. Kendini de bu konuda geliştirmeli ve iyi insan olmak yolunda adımlarını sağlıklı bir biçimde atmalısın. Dua etmek kendini kandırmak anlamına gelmez. Kendisinden daha büyük ve ulu bir güce, yaradana sığınmak kesinlikle kendini kandırmak değildir. Milyonlarca insan her gün el açıp yardım ister.

 • Allah, Yüce Kitabı’nda: “Duanız olmasaydı ne öneminiz vardı?” demiyor mu?
 • Yine Rabb’imiz: “Ben dua edenin duasına cevap veririm.” demiyor mu?

En doğru ve herşeyi bilen O olduğuna göre “Dua” ile “Kendini kandırmak” kelimelerini bile yan yana kullanmamak gerekir.

aşık etme duası

Aşık etme duası

En Etkili Aşık Etme Dualarını İstiyor musun?

Yaklaşık 5-10 dakikadır yazdıklarımı okuyorsun, sana yeni bir bakış açısı verebildiğimi düşünüyorum. Şimdi doğru olanını yap ve “en etkili aşk duaları kitabını” oku. Aşık etme büyüsü ya da büyüleri aramaktan, medyumlarda falcılarda medet ummaktan bir an önce kurtul.  Bugüne kadar ne tür yanlışlar yaptığını bu günden sonra ne tür doğrular yapacağını keşfet. Hayatını yeniden tasarla ve kendine güvenen, özgüven sahibi bir insan olarak hayatına devam et.

Tüm bu söylediklerimden sonra şapkadan tavşan çıkmasını beklemek, kendini kandırmak Allah’ın haram kıldığını yolu tercih etmek için Aşık etme büyülerini araştır.

Yok bunlar bana göre değilmiş diyorsan. Allah’a sığınmak ve onun gösterdiği yoldan gitmek, sevdiğini temiz yollardan nasıl kazanabileceğini öğrenmek için buraya tıklayarak İbrahim Esin’in en etkili aşk duaları kitabını indir.

Son bir not: Allah ile kul arasına kimse giremez. Dualar özeldir ve şükran duymak, minnettarlık göstermek, yardım dilemek, acizliği kabul etmek için edilir. Bir başkasına ihtiyaç duymaya ne gerek var? düşüncesi de tamamen doğrudur. En etkili aşk duaları kitabı seni okumaya ve dua etmeye teşvik edecektir. Bazı şartların olması gerekir. Biliyorsan zaten sorun yok. Ama bilmiyorsan okumanı tavsiye ederim.

Benzer Konular:

3 Comments

 1. yalannnnnnnnnnnnn KALBİME GÖMERİM O ZAMAN UNUTUPTA SİLERİM O ZAMAN

 2. İki gündür araştırıyorum bıktım valla. Ben bu kitaba nasıl ulaşacam başım ağrıdı araştırmaktan

  • Özge Hanım merhaba,

   Aşık etme duası, en etkili aşk duaları kitabı içinde yer almaktadır. Kitap En etkili aşk duaları PDF olarak hazırlanmıştır. Cep telefonu, tablet ya da bilgisayardan okunabilir. Kitabı indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

   1- En etkili aşk duaları kitabını satın almak için buraya tıklayınız.
   2- Açılan sayfada hemen en üstte ya da ekranın biraz altında en etkili aşk duaları kitabının resmini ve altında “Satın Al” butonunu göreceksiniz.
   3- Satın Al butonuna tıkladığınızda OdaklıPazar güvenli ödeme sayfasına yönlenirsiniz.
   4- Fatura bilgilerinizi (Ad, Soyad, Mail adresi, Telefon numarası, İl ve İlçe bilgilerini eksiksiz olarak giriniz.
   5- Hangi yöntemle ödeme yapacaksanız (- Banka Havalesi, PTT Havalesi ya da Kredi Kartı seçenekleri mevcuttur-) işaretleyip alttaki “Ödeme Yap” butonuna basınız.
   6- Kredi kartı seçtiyseniz sonraki ekranda kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan başarılı ödemelerde sistem otomatik olarak en etkili aşk duaları kitabının indirme linkini mail adresinize gönderir. SPAM kutusunu da kontrol etmeyi unutmayın. Gelen maildeki “İndirme bağlantılarına” tıklayarak kitabı indirebilirsiniz.
   7- Banka havalesi ya da PTT Havalesi ile ödeme yapacaksanız. İlgili seçeneği işaretledikten sonra hesap ve IBAN numaraları ekranda gözükür. Ayrıca mail adresinize de “Siparişiniz alındı” maili gönderilir. Ödemenizi yaptıktan sonra en geç 1 iş günü içinde en etkili aşk duaları kitabının indirme linki mail adresinize gönderilir.

   Popüler olan diğer bir dua kitabı da Kenzül Dua Kitabı’dır. İki kitapta PDF formatında hazırlanmış e-kitaptır. Satın alma ve indirme süreçleri benzerlik gösterir. Kenzül dua kitabının nerede ve nasıl satıldığını okumak için Kenzül Dua Kitabı Nerede Satılır? yazısını okuyabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir