Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Nasıl Mesaj Atılır?

Posted by on Ekim 1, 2015 in Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Nasıl Mesaj Atılır? | 0 comments

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Nasıl Mesaj Atılır?

Eski Sevgiliyi Geri Kazandıran Mesajlar

Eski sevgiliyi geri kazanmanın en garantili yollarından birisi mesaj atmaktır. Ona göndereceğin mesajlarla mutlu günlerine geri dönmen mümkün. İlk iki cümleyi okuduğunda aklından geçenleri tahmin edebiliyorum ve sana yardım edeceğim. Büyük ihtimalle yazının geri kalanını ve özellikle de eski sevgiliye gönderilecek mesajları merak ediyorsun. Biraz sabırlı olmanı istiyorum. Eski sevgiliyi kazanmanın garantili yolları kitabı yazısını incelemeni tavsiye ederim. Mesaj atmadan önce kazanman gereken davranışlar olduğunu düşünüyorum. Yazıyı sonuna kadar muhakkak oku. Sadece mesajları görmek için satırları atlama.

Eski Sevgiliye Nasıl Mesajlar Gönderilmeli?

Eski sevgiliye mesaj atmak  yazımda genel hatlarından bahsetmiştim. O kadar çok soru geldi ki yeni bir yazı kaleme alma gereği hissettim. Çünkü eski sevgiliye mesaj göndermek sabır, plan ve doğru adım atmayı gerektirir. Göndereceğin tek satır yanlış mesaj, var olan son şansını da yitirmene sebep olabilir.

sevgiliye-mesaj

Mesaj Göndermeye Hazırlık

Eski sevgiliye mesaj göndermek ve kaybettiklerini geri almaya çalışmak düşüncesi son derece mantıklı. Ama şartları var; doğru teknikleri kullanmalısın. Doğru teknikleri ve kelimeleri kullanmak için de kendini mesaj göndermeye hazırlaman gerekiyor. Telefonu eline alır almaz aklına ilk gelen kelimeleri yazamazsın.

Mesaj göndermenin avantajları;

  • Hassas bir evreden geçiyor olabilirsin. Gergin,sinirli, öfkeli,üzgün hatta pişmanlık ve çok daha fazla karmaşık duyguyu beraberce ruhunda, kalbinde harmanlıyorsun. Sana gerçek gibi görünenler aslında kendi kendine oynadığın akıl oyunları da olabilir. Şartlar böyle olduğunda yüz yüze olduğunda dilinden dökülen kelimelerle beden dilin aynı şeyi söylemiyor olabilir. Çünkü beden dilin ruhunun yansımasıdır. Kelimeler ise zihninin ve kalbinin aynasıdır. Kelimelerin son derece yumuşak olsa da sen farkında olmadan beden dilin seni yalanlıyor olabilir.
  • Ya da tam tersine kontrolü kaybedip sesini yükseltebilirsin. Bağırarak kendini ifade etmeye çalışırken bulursun kendini. “Benimle bağırarak konuşma!”, “Ya bağırmıyorum, bu benim konuşma tarzım, kendimi ifade ediş biçimim…” şeklindeki dialoglar en son ihtiyacın olan şey.
  • Düşünme fırsatın olur. Konuşmalar sırasında söyleyeceğin kelimeleri ve cümleleri seçecek fazla fırsatın yok. Her ne kadar konuşmayı kafanda planlasan da yüz yüze ya da telefonla konuşurken anlık gelişen olaylara karşı hazırlıksız yakalanabilirsin. İçinde bulunduğun psikoloji nedeniyle konu bambaşka yerlere gidiverir. Kontrolünü kaybedebilirsin.
  • Tam sakin bir ortamda konuşuyoruz derken telefon çalar, kapı çalar, arkadaş gelir vb. dikkat dağılır.

Mesaj göndermek ise beden dili ve ses tonundan bağımsız olarak düşünerek iletişim kurmanı sağlar. Kendi kontrolünü sağlaman daha kolaydır. Mesaj göndermeden önce geçirdiğin hazırlık süresinde edindiklerini mesajlaşma sırasında kendi lehine kullanabilirsin.

Eski Sevgiline Mesaj Göndermeden Önce Yapman Gerekenler

İlişkim neden bitti sorusunu kendine sormalısın. Gerçekten onu geri almak isteyip istemediğine karar vermeli ve verdiğin karar doğrultusunda hareket etmelisin. Soğukkanlı ve kontrollü olman gerektiğini sakın unutma. Eski sevgilinle yaşadığın ilişki şu an için bitmiş gözüküyor. Hoşlansan da hoşlanmasan da şimdilik bitti, gerçek sebebin ne olduğunu öğrenmelisin. Geçmişte yolculuğa çıkıp olayları sakin kafayla değerlendir. Söylenen sebepler her zaman gerçek sebepler olmayabilir. Neleri ıskaladığını görüp ilişkiyi dışarıdan incelemelisin. Yapılan hataları ve dönüm noktalarını tespit etmelisin.

Birlikteyken geçirdiğiniz unutulmaz anları, ortak yanlarınızı, beraber yapmaktan hoşlandığınız ya da nefret ettiğiniz aktivitleri olayları masaya yatırmalısın. Aslında daha önce yapman gerekenleri şimdi yapıyorsun. İlişkinin röntgenini çek. Ve duygularından arınarak incele.

Bazen ilişkilerin bitmesi acı verse de her iki taraf içinde doğru olan ilişkinin bitmesi olabilir. İlişkinin Röntgenini çekerken düşünmediğin gerçekleri de görebilirsin. Hayatında yeni fırsatlara imkan tanımış olursun.

Eski Sevgiliye Mesaj Göndermenin Püf Noktası

İlişkini ve kendini inceledin, geçmişle ilgili her şeye sahipsin. En azından öyle olman gerekiyor. Şimdi benden tek bir satır mesaj bekleyemeceğini anlamış olman gerekiyor. Çünkü herkese uygun “Bayram tebriği” şeklinde “eski sevgiliye mesaj” diye bir şey yok. O mesajı senin yazman gerekiyor, ben sadece nasıl mesaj atman gerektiğini söyleyebilirim.

eski sevgiliye mesaj kitabıEski Sevgiliye Nasıl Mesaj Atılmalı?

Geldik ana soruya; eski sevgiliyi geri kazanmak için nasıl mesaj atılmalı?

Onun içinde var olan ilişkinin temel taşlarını oluşturan ve kaybolması uzun zaman alan POZİTİF temel duygularla tekrar bağlantı kurmalısın. “Sensiz yapamıyorum!”,” Çok pişmanım!”, “Sensizlik çok karanlık! vb. gibi cümleler gelecek vaad etmeyen, aksine geçmişin sıkıntılarını kaşıyan NEGATİF mesajlardır.

Ona göndereceğin mesajlarda birlikte mutlu geçirdiğiniz anlarla gelecek arasında köprü kurmaya çalışmalısın. Adım adım işlemelisin.

Eski Sevgiliye Mesaj kitabında sana bu yolda çok iyi bir rehber olacaktır. Okumanı tavsiye ederim

Ayrılık sebepleri de tabi ki önemli; kendi pozisyonunu iyi ayarlamalısın. “Eski sevgiliye mesaj atarak onu geri kazanmaya çalışmak” son derece mantıklı. Eski sevgiliye mesaj atarken dikkatli ol ve en az 3 kere düşün.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir