Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Püf Noktaları

Posted by on Aralık 29, 2015 in Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Püf Noktaları | 0 comments

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Püf Noktaları

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Uzun süredir eski sevgiliyi geri kazanmanın yollarını, sorunları ve çözümleri sizlerle paylaşıyorum. Zaman zaman site içinde ilişkilerin sağlıklı yürümesi ve gelecekte oluşabilecek sorunların önlenmesi için neler yapılması gerektiğine de yer verdim. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Püf Noktaları yazısını daha geniş bir platformda ele alıp ilişkinin başından itibaren nasıl davranılması gerektiğini anlattım. Kısacası A’dan Z’ye yol haritası hazırladım.

Yazı içinde her an elinin altında bulundurabileceğin; cep telefonundan, bilgisayarından veya tabletinden okuyabileceğin e-kitap tavsiyelerinde bulundum. Ayrıca site içinde daha önce yazmış olduğum yazılara da gönderme yaptım. Adım adım takip etmeni öneririm.

“Ben zaten ayrıldım, eski sevgilimi geri kazanmanın garantili yollarını arıyorum. Ne yapayım ilişkiyi canlı tutmakla ilgili çözümleri” demeyin.

Sorunun kaynağını bulmadan çözümü de bulmazsın. Bulduğun çözümler geçici çözümler olacaktır. “Bataklığı kurutmadan sivrisineklerden kurtulamazsın”. Eski Sevgiliye Mesaj e-kitabı ilişkinin röntgenini çekip, sorunları tespit edip gelecekle ilgili nasıl umutlu mesajlar göndereceğini anlatıyor. Bu sayede cep telefonun tuşlarını kullanarak eski sevgilinle arandaki iletişim kanallarını açmanı sağlayacak. Eski sevgiliye mesaj kitabının detayları için buradan devam edebilirsin. 

Eski Sevgili Geri Döner mi?

Ayrılan çiftler tekrar birleşiyorlar. Yaşanan olayların derinliğine bağlı olarak süreç sancılı ya da kolay geçebilir. Önemli olan doğru adımları atmaktır. Aşağıda bence yanlış olan adımları sıraladım.

1- Kıskandırmak

eski sevgiliyi kıskandırmak3 tarafa da sıkıntı veren, bunaltan yeniden birlikte olmak adına son kırıntıları da yiyip bitiren tehlikeli bir oyundur.

Senin düşündüğün;

 • “Eski sevgilim benim yeni biriyle olduğumu gördüğünde çıldıracak. Nasıl kaçırdım elimden, bak hemen başkası kaptı diyerek kollarıma atılacak”.

Eski Sevgilinin düşündüğü;

 • “Benden ayrılır ayrılmaz hemen birini takmış koluna. Demek ki samimiyetsizmiş. Boşu boşuna bu kadar değer vermişim. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Bu iş burada bitmiştir”.
 • “Anladım beni kıskandırmak istiyorsun. Aksi olsa bu kadar alenen dolaşmassın ortalıkta. Bakalım aynı silahı ben kullanınca ne olacak?”.
 • “Hemde en yakın arkadaşlarımdan birisiyle birlikte olduğunu söylüyor. Bu kadar iki yüzlü olduğunu düşünemezdim.”
 • “İçimde ufak kırıntılar vardı. Ama bu hareketinle herşeyi mahfettin. Kendini ifade edemeyecek kadar acizmişsin.”

Benim düşündüğüm;

Zaman zaman işe yarayabilir. Kısa süreli etkiler yaratır. Ne var ki kendin için bir şey yapmış olmazsın. Kendini ifade etmek, doğru ifade etmek yerine alengirli yollara girmek karmaşadan başka bir şey getirmez. Aşık olduğun (kadın-adam) orada dururken başkasıyla “MUTLUCULUK” oynamak seni ne kadar rahatlatacak? İlişkiye dahil ettiğin üçüncü kişinin duyguları ile oynamakta işin insani boyutu.

2- Mesaj Teröristi Olmak

Sadece mesaj atmak ve onu bunaltmaktan bahsetmiyorum. Sürekli arayarak taciz etmek ve rahatsız etmekten de bahsediyorum.

eski-sevgiliye-mesaj-gondermekSenin düşündüğün;

 • “Onu aramalıyım. Nerede? Ne yapıyor? Kiminle? Beni özledi mi? Benim onu düşündüğüm kadar beni düşünüyor mu? Öğrenmem gerek. Hemen buluşma ayarlamalıyım tekrar. Tekrar birlikte olmamız lazım.”

Eski sevgilinin düşündüğü;

 • “Offff. Yine mi… Sıkıldım artık bu anlamsız mesajlardan”
 • “Bari doğru dürüst bir şey yazsaydın. İpe sapa gelmez fikirler.”
 • “Yine mesaj geldi. Kesin o attı. Ağlamıştır şimdi, içim daraldı artık.”

Benim düşündüğüm;

Ne kadar çok ararsan sana dönme şansı o kadar yüksek olur diye bir şart yok. Aksine bu süreçte onu sürekli aramak bunaltabilir. Kafasını toplaması ve düşünmesi için zaman ihtiyacı olduğu bu dönemde mesaj teröristi olmak iyi fikir değil.

3- Yalvarıyorum Geri Dön!

eski-sevgiliye-yalvarmakBu konuyu daha önce ele almıştım. Yalvarmak eski sevgiliye sonsuza dek kaybetmek için en etkili yöntemdir. Onu sonsuza dek kaybetmek için sakın durma YALVAR! Sensiz olamıyorum de. Eski Sevgiliye Mesaj yazısında mesajların ne anlama geldiğini anlatmıştım.

4- Arkadaşlarla Haber Göndermek

Araya birilerini sokmak klasik yöntemlerden biridir.

Senin düşündüğün;

 • “Onu ne kadar sevdiğimi cümle alem biliyor. Bir tek o anlamadı. Arkadaşlarını dinler o, kesin işe yarayacak.”

Eski Sevgilinin Düşündüğü;

 • “Kendi kendini ifade edemiyorsun. Araya başkalarını sokuyorsun. Birlikte olduğumuzda bana ne anlatabilirsin ki?”
 • “Özgüvnin mi yok senin? Kendi ayakların üstünde duramıyor musun? İlişki ilerlediğinde nasıl sorumluluk alacaksın?”

Benim Düşündüğüm;

Arkadaşlarla haber salmak sanırım en eski alışkanlıklardan bir tanesi. Seni anlatacak, durumunun vahim olduğunu söyleyecek. Eski sevgilinde sana acıyıp geri dönecek. Ne zaman kadar ? Acıma duygusu bitene kadar mı? Yoksa seni ömrü hayatı boyunca sırtında bir yük olarak mı taşıyacak? Ben bu durumla karşılaştığımda “Ohh ya iyi ayrılmışım, kurtuldum!” derim ve bir daha arkama bakmam. Unutma ki insanlar kendilerine güven veren, huzur veren insanlarla mutlu olurlar. Acındırmak ilişkinin köküne kezzap dökmektir. Aksine dimdik ayakta durabildiğini görmesi daha çekici gelecektir.

Evet, kısaca neler yapılmaması gerektiğinden bahsettim. Peki ne yapmak gerekiyor? Onları da özetlemek istiyorum. Gerçekten daha fazlasını istiyorsan aşağıdaki kitap tavsiyelerime de göz gezdir. Sadece eski sevgilini geri kazanmakla iş bitmiyor. İlişkiyi canlı tutmak ve tekrar eski sevgili olmamak adına adımlar atman gerekiyor.

 1. Kendini silinmiş gitmiş gibi gösterme. O yokken senin de yok olduğunu düşünmesin. Göz önünde ol hayatına devam et.
 2. Yeni fırsatlar aramasan bile dostlarından ayrılma. Sosyal ortamlara gir. Sen ortak arkadaşlarında acındırma mesajları göndereceğine bırak seni gören dostları senin hakkında bilgiler taşısın ona. “Geçen gün gördüm çok değişmiş. Neşesi de yerindeydi. Arkadaşlarıyla sinemaya gitmişler.” Bu senin göndereceğin acındırma haberinden çok daha etkili olacaktır emin olabilirsin.
 3. Hayatını ona adamıştın. O varken ertelediğin planların vardı. Gerçekleştirmenin tam sırası.
 4. Uzun zamandır işinle ilgili atılımlar yapamıyordun. Yeni bir eğitim, kurs vs. her neyse atılım yapabilirsin. Donanımlı insanlar çevrelerinden takdir görürler. Eski sevgililerinin dikkatini de etraftan gelen doğal ilgi çeker.
 5. Güçlü olun, ayakta durun. Güç çekicidir. Eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları yazısında burada yazdığım maddelerin genişletişmiş halini bulabilirsin.

Sevenler, eski sevgililer tekrar bir araya gelirler. Esas yapman ve başarman gerekenler tekrar bir araya geldikten sonra başlıyor. Onu elde et dürtüsüyle harcadığın çabayı onu elde tut çabasıyla devam ettirmen gerekir. Yoksa emeklerin boşa çıkacak .

Onu elde et ve Onu elde tut kitapları ilişkini canlı tutmanı sağlayacak ip uçları ile dolu. Muhakkak işine yarayacaktır, okumanı tavsiye ederim.

Bunların hepsini anladım ama en etkili aşık etme duasını arıyorum dersen doğru yerdesin. Aşık Etme Duası yazımda şu ana kadar yayınlamış en etkili aşık etme duasını bulabilirsin.

Esi sevgiliyi geri kazanmanın püf noktalarını dilim döndüğünce anlattım, gerisi sana kalmış. Ya oturduğun yere yığılacak ağlayıp sızlayacaksın ya da dimdik ayakta durup geleceğinin temellerini sevdiğin insanla birlikte atacaksın.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir